• 100 menyra per te motivuar veten bli online ne dyqan taxi

  100 menyra per te motivuar veten – Steve Chandler

  Ju tashme mund te nxisni veprimin tuaj dhe te arrini rezultate nepermjet teknikave mendore dhe shpirterore qe ky botim sjell.

   

 • 200 sekretet e suksesit libra ne shitje dyqan taxi

  200 sekretet e suksesit – Robin Sharma

  Shume nga ne mund te pyesin veten pse disa njerez jane me te sukseshem se te tjeret.

  Ne fakt ato nuk kane asgje me shume se disa te tjere.

  Nuk eshte e thene qe me doemos per te arritur sukses, ne duhe te jemi apo te kemi patjeter aftesi apo intelegjence me te madhe se te tjeret.

  Gjithcka varet nga ne, ajo qe i dallon te sukseshmit nga te pasukseshmit eshte deshira e tyre e zgjarrte, pasioni dhe etja per dije.

 • 21 ligjet e padiskutueshme te lidershipit libra ne shitje dyqan taxi

  21 ligjet e padiskutueshme te lidershipit – John Maxwell

  Nje nga librat me te kerkuara mbi Lidershipit.

  1,200 L
 • 7 zakonet e njerezve te sukseshem blerje online ne dyqan taxi

  7 zakonet e njerezve te suksesshem – Stephen R. Covey

  Nje liber leksionesh te fuqishme qe do te ndryshojne peceptimin tuaj per menyren se si mund te beheni te sukseshem.

  Libri eshte i thelle dhe voluminoz qe do te ushqeje mendjen tuaj.

  Ky cikel leksionesh zberthen karakterin kompleks te njeriut deri ne brendesine e tij me te thelle.

  1,400 L
 • a do te jesh aty libra ne shitje online ne dyqan taxi

  A do te jesh aty? – Guillaume Musso

  Autori Guillaume Musso sjell per lexuesit 10 tituj te mrekullueshem, te magjishem dhe plot mesazhe per jeten, qe do tju bejne ti lexoni me shume deshire njeri pas tjetrit.

  1,000 L
 • ana karenina ne shitje online ne dyqan taxi

  Ana Karenina – Lev Tolstoi

  Nje roman i mire detajuar dhe me shume histori per te treguar, ndahet ne tete pjese.

  Fillimisht autori na njeh dhe na prezanton me Princ Stepan Arkadieviç Obllonski, “Stiva”, nje aristokrat moskovit.

  Ai ka prishur marredheniet me gruan e tij Darja Aleksandrovna, e cila ka zbuluar se burri e tradhtonte me guvernanten franceze.

   

  1,400 L
 • arti i brishte i not give a f.ck bli online dyqan taxi

  Arti i brishte i not giving a f.ck – Mark Manson

  Libri eshte nje bestseller nderkombetar.

  Blogeri i mirenjohuar Mark Mason, sjell kete guide per zhvillimin personal.

   

  1,000 L
 • aventurat e dinpakut libra ne shitje online ne dyqan taxi

  Aventurat e Dinpakut – Nikolaj Nosov

  Libri eshte nje perzirje e kendshme e krijimtarise shqiptare.

  Libri tregon per aventurat DinPakut qe perballet me ate qe Di shume, (DinShumi) me Ate Qe Di Pak (domethene DinPakun).

 • aventurat e hakelbiri finit online ne dyqan taxi

  Aventurat e Hakelberi Finit – Mark Twain

  Hakelberi Fin nje djalosh shume capken dhe me nje shpirt aventurieri, jeton i lumtur dhe per mrekulli ne nje shtepi te bukur.

  Por a ishte e njejta jete edhe per shoqeruesit e tij?

  Zbulojeni ne vargjet e ketij libri magjepses.

 • aventurat e sherlok holms libra ne shitje ne dyqan taxi

  Aventurat e Sherlok Holms, vell. 4 – Artur Konan Dojl

  Sherlok Holms ishte figura dhe pamja qe i dha nje kombi te tere shpresen dhe forcen per tu berballur ndoshta me luften me te madhe qe kishte njohur historia boterore deri me atehere.

  1,500 L
 • bastardja e stambollit libra ne shitje online ne dyqan taxi

  Bastardja e Stambollit – Elif Shafak

  Veprat e shkrimtares turke Elif Shafak njihen per nje fryme te shkrimit te zellshem dhe shume imagjinativ.

  Ato te krijonje pershtypjen sikur jemi ne nje bote ideale.

  Libri eshte nje pershktim ose me sakte nje veshtrim i gjalle mbi famljen dhe Stambollin bashkohes nga dy gra e reja, njera turke dhe tjetra armeno-amerikane.

  1,000 L
 • becoming libra ne shitje ne dyqan taxi

  Becoming ( Te behesh)- Michelle Obama

  Nje nga grate me te pelqyera dhe me te fuqishme te botes, ka shume per te rrefyer, ish-Zonja e pare e ShBA.

  Michelle Obama nis librin e saj te shumepritur me rrefime per deshirat e thjeshta te femijerise deri te kohes se sotme.

  1,800 L
 • besoni ne veten tuaj

  Besoni ne veten tuaj – Jasmin Kirkbride

  Autorja Jasmin Kirkbride sjell botimin e saj i cili do t’ju ndihmoje te rifitoni besimin ne vetevete.

  Nje liber plot sugjerime, keshilla, dhe citime, qe do tju beje ta shihni goten gjysme-plot.

  Do tju jape kurajon dhe forcen per ti kthyer mendimet negative ne mendime pozitive.

 • bota e sofies online dyqan taxi

  Bota e Sofies – Jostein Gaarder

  “Bota e Sofias” nje liber nga autori Jostein Gaarder, i maskuar si nje liber femijesh por qe te gjithe mund te gjejne veten lehtesisht, sidomos te rinjte.

  Romani ka pasur nje sukses te jashtezakonshem ne Norvegji, Gjermani, Suedi, Itali, SHBA, France etj., dhe eshte pekthyer ne 40 gjuhe te botes.

  1,000 L
 • brenga e shpirtit ne shitje online bli libra ne dyqan taxi

  Brenga e shpirtit – Nicholas Sparks

  Nicholas Sparks u lind ne Nebraska ne vitin 1965 dhe ka studiuar ne Universitetin Notre Dame.

  Prinderit e tij ishin Sparks Patrick, nje shkencetar, dhe Jill Marie.

  Ai ishte femija i mesem i tre femijeve, me nje vella me te madh Michael Earl Sparks “Micah” (1964) dhe nje moter me te vogel, Danielle “Dana” Sparks (1966-2000), e cila vdiq ne moshen 33 vjeçre.

  1,000 L
 • ca pika shiu rane mbi qelq libra ne shitje dyqan taxi

  Ca pika shiu rane mbi qelq – Ismail Kadare

  “Ca pika shiu rane mbi qelq” eshte nje poezi moderne, simbolike, lirike dhe ertike.

  E mbushur me tipare humanizmi dhe universaliteti ka ne qender te saj njeriun e shekullit XX, njeriun e ri.

 • cdo gje eshte f*cked libra ne shitje dyqan taxi

  Çdo gje eshte f*cked – Mark Manson

  Manson ne librin e tij na sfidon dhe na jep nje mesim se para se gjithave te jemi te vertete dhe te ndershem me veten dhe me boten ne menyra qe me pare ndoshta nuk i kemi menduar.

   

  1,000 L
 • cdo shtet per vete ne dyqan taxi

  Cdo shtet per vete – Ian Bremmer

  Studiuesi Ian Bermmer me ane te ketij libri ngre pikepyetje per rendin e ri boteror.

  Libri ju tregon me se miri se nje nje rend te ri boteror, as nje aleance e qendrueshme shtetesh apo nje shtet i vetem nuk mund ti beje balle sfidave te nje lidershipi te ri global.

  1,200 L
 • central park bli online libra ne shitje ne dyqan taxi

  Central park – Guillaume Musso

  Dy te rinj Alisa dhe Gabriel, do te zgjohen nje mengjes te prangosur me njeri tjetrin ne nje stol ne Central Park.

  1,000 L
 • darka e gabuar blini online ne dyqan taxi

  Darka e gabuar – Roman nga Ismail Kadare

  Si subjekt kryesor i romanit Darka e gabuar eshte nje darke krejtesisht e pazakonte dhe krejtesisht e mistershme.

  I shkruar gjate dimrit dhe veres 2007-2008, romani eshte i bazuar ne nje histori te vertete dhe ka trazuar vite me pare nje qytet te tere.

 • dashuria e jetes sime libra ne shitje ne dyqan taxi

  Dashuria e jetes sime – Anna Premoli

  Ana Premoli, nje autore shperthyese, romantike por jo vetem, ajo eshte fituese e shume cmimeve letrare ne Itali dhe jashte vendit.

  Ajo numeron me shume se gjysme milione kopje te shitura.

  1,000 L
 • dashuria e pare libra ne shitje ne dyqan taxi

  Dashuria e pare – Nicholas Sparks

  Uillsoni po perpiqet te gjeje rrugen per tu kthyer ne zemren e gruas qe adhuron dhe qe ende e dashuron.

  1,000 L
 • roman dashuria ne kohen e koleres online ne dyqan taxi

  Dashuria ne koherat e koleres – Gabriel García Márquez

  Nje roman rrenqethes, i emocioneve te forta, i cili trajton nje histori dashuri te pa realizuar dhe qe ka rezistuar ne kohe.

  Autori ka perdorur nje mjeshteri te rralle te shkrimit te prozes e cila te ben per vete qe ne leximin e rreshtave te pare te librit.

  1,500 L
 • dashuri nuk eshte kurre e tjeshte ne shitje online ne dyqan taxi

  Dashuria nuk eshte kurre e thjeshte – Anna Premoli

  Kjo komedi romantike eshte fituese e çmimit “Bancarella”.

  Libri eshte botuar ne 5 vende te Europes dhe eshte shitur ne me shume se 500 mije kopje brenda nje kohe rekord.

  1,200 L

Main Menu