Vaj Lini | Bime mjekesore per floket dhe fytyren | Vaji i linit

990 L

Ka stok

  • Vaj ideal kurativ.
  • Mund t’a perdorni per heqjen e make up.
  • Perdoret per te pasur nje lekure te bute.
  • Kuron sklerozen etj.
KODI: vaj-lini-bime-mjekesore Kategori: , , , Etiketime: , ,

VAJ LINI NGA FARA E LINIT | BIME MJEKESORE

Vaj Lini per floket dhe fytyren etj | Fara Liri Bime mjekesore | Vaji i linit dhe perdorimi

Vaji i Linit eshte kurativ per gjithcka!

Burimi me i pasur ne natyre me acide natyrore omega 3 qe nevojiten per shendetin e secilit sistem trupor. I pasur me vitaminen B, leitin, magnez, fiber, protein dhe zink e gjithashtu ofron 50% me teper omega 3 ne krahasim me ate qe mund te merret nga vaji i peshkut.

vaj linit blerje ne dyqan taxiVAJI I LINIT DHE EFEKTET KURATIVE 

Efektet kurative te tij jane te panumerta. Vaji i Linit Eshte nje burim natyral mjekesor antitumoral dhe mbrojtes mjaft i mire i sistemit kardiovaskular. Ky vaj perfitohet nga procesi i ftohte nga fara linit.

Ul kolesterolin dhe trigliceridet, duke eleminuar arteriosklerozën dhe efektet e dëmshme qe rrjedhin nga ajo. Vitamina E, e konsideruar ndryshe ” vitamina kunder plakjes” e cila ndodhet në sasi të bollshme në vajin e linit ka efekte mjaft të mira kundër plakjes, pasi rigjeneron krejt organizmin.
Vetite e vajit te linit jane te panumerta.

Nje vaj qe nuk duhet te mungoje nga tavolina juaj.

Ky vaj natyral rekomandohet për mirëqenien dhe ushqimin cilesor të trupit dhe konsiderohet të jetë burimi i pasur me acide yndyrore omega-3, që nevojiten për shëndetin tuaj dhe te sistemit tuaj trupor. Per nje funksionim sa me te shendetshem dhe maksimal.

Vaji i linit përmban acide yndyrore esenciale omega-6 dhe omega-9, Vitaminat B, magnez, fibra, proteina dhe zink. Si edhe gjithashtu ofron deri ne 60% me shume Omega-3 se vaj i peshkut.

Me poshte do te gjeni te renditura disa nga rastet e shumta te tij ku perdoret vaji i linit i cili eshte i vecante nga permbajtja dhe i pazevendesueshem nga asnje burim tjeter.

VAJ ME CILESI MAKSIMALE

Vaj i linit eshte nje produkt i cili nuk duhet ne asnje moment te mungoje nga shtepia dhe tavolina juaj. Nje produkt kaq i dashur dhe efikas per ju dhe familjen tuaj.

Fara lirit eshte ideale per lekuren dhe shendetin tuaj.

Perdorimi i ketij vaj eshte teper  thjeshte dhe efikas. Mjafton qe ju ta perdorni 1 deri ne 3 here ne dite ne menyre te rregullt. Doza perfekte ditore eshte deri ne 1000mg vaj Lini ne dite. Gjithashtu rekomandohet qe vajin t’a perdorni ushqime te ftohte si sallata etj, pasi efikasiteti i tij ruhet maksimalisht ne kete menyre.

Gjithashtu keshillohet qe vaji te mbahet ne frigorifer pas perdorimit te tij te pare. Në të ju do te gjeni të gjitha gjerat te cilat deshironi per shendetin tuaj dhe është një produkt kaq multifunksional.

Vaj Lini per floket dhe fytyren etj | Bime mjekesore

vaj lini per fytyren dhe floket bime mjekesore Vaji i linit dhe perdorimi ne shendet omega 3 fatty acide fara

Vaj Lini Perdorimi

1. Vaji i Linit Ndihmon ne trajtimin e Sklerozes se shumefishte.
2. Permireson funksionin mendor te te moshuarit.
3. Lehteson dhimbjet e menstruacioneve te femrat.
4. Fara Lini vepron kunder arterieve dhe semundjeve te tjera te reumatizmes.
5. Ndikon pozitivisht ne humbjen ne peshe. Vaj lini rekomandohet ne gatime te ftohta si sallatat dhe jo ne gatime te nxehte.

Sistemi kardiovaskular, sistemi imunitar, sistemi i qarkullimit të gjakut, sistemi riprodhues, sistemi nervor, ky vaj eshte i nevojshem per secilen pjese te trupit tuaj.

Vaj i linit eshte 100 here me efikas pasi lufton kancerin e gjirit dhe ate te zorreve. Nje vaj kaq efikas dhe i nevojshem per sistemin tuaj te tupit.

Gjithashtu acidet yndyrore si Omega-3 ndihmojnë në uljen dhe luftimin e kolesterolit. Gjithashtu luftojne mpiksjen e gjakut ne menyre efikase ne maksimum. Farat e lirit janë te shendetshme dhe janë të domosdoshme.

Në një lugë te vetme ju do te jeni më shumë te shendetshem. Me fara cilesore dhe te shendetshme ne cdo moment.

Vaj i Linit permireson shendetin e flokeve lekures 

Krehje e lehte e flokut, floke me te shendetshem dhe ruan volumin e kacurrelave. Masazhohet butesisht ne lekuren e flokut dhe eshte mire te mbahet 1 deri ne 3 ore. Me pas koka mund te lahet.
Aplikimi me vajin e linit rekomandohet per 5-7 dite rresht dhe me pas, aplikimi mund te vazhdoj vetem 1 here ne jave.

Per pastrimin e makeup. Largon makeup dhe ushqen fytyren tuaj me vitamina. Gjithashtu vaj i lini eshte ideal edhe per lekuren, ai do i fale lekure suaj elasticitet dhe shkelqimin e duhur.

Eshte nje vaj kurues i cili lufton edhe rrudhat. Është e domosdoshme te keni nje vaj te tille ne shtepine tuaj.

Me një produkt të vetem dhe të cilesise maksimale.

vaj linit blerje online dyqan taxi Perdoreni vajin e linit per depilim dhe lekura juaj do te jete e shendetshme

Para se te depiloheni me brisk sugjerohet te aplikohet vaj lini pasi i le te hidratuara kembet tuaja pas depilimit.
9. Aplikohet vaj lini per eleminimin e rrudhave ne fytyre. Perdoreni vajin e linit duke masazhuar ne fytyrë. Ju mund dhe ta konsumoni ne menyre orale. Ndryshimet do te vihen re brenda 20 diteve.
10. Vaji i linit mund të Qetësojë dhimbjet e shpines dhe muskujt e lodhur.
11. Largon Aknet me origjine hormonale. Acidi omega-3 ndihmon në kontrollin e hormoneve (kryesisht hormonit androgjen) qe është përgjegjës për krijimin e akneve tek femrat.
12. Vaj i Linit Tonifikon dhe Hidraton Lekuren. Dy deri ne tre here ne jave masazhoni lekuren tuaj per afersisht 15 minuta
13. Rekomandohet per personat që të kenë tensionin e lartë

Një nga burimet më të mëdha me acide yndyrore omega-3 .

VAJ BIO NGA FARA LINI | VAJ LINI PER FYTYREN

Kujdes: Nuk rekomandohet perdorimi i vajit të linit per personat qe vuajne nga tiroidet.

Vaj Lini per floket dhe fytyren | Mund ta perdorni edhe ne sallate apo ta konsumoni direkt.

Mund te perdorni 2-3 luge gjelle ne dite.

Sasia: 250 ml


Dyqan Taxi | Porosi Online te sigurta dhe me cmimin me te lire!

Detaje Produkti

Pesha 0.1 kg
Lloji

Vajra

Be the first to review “Vaj Lini | Bime mjekesore per floket dhe fytyren | Vaji i linit”

Vleresime

Nuk ka vleresime

Main Menu

vaj lini per floket dhe fytyren bime mjekesore vaji I linit nga fara liri perdorimi ne shendet

Vaj Lini | Bime mjekesore per floket dhe fytyren | Vaji i linit