Almoid Oil | Ekstrakt bimor nga fruti i bajames

1,500 L

Ka stok

  • Vaj 100 % bimor.
  • I pasur me shume vitamina te domosdoshme.
  • Hidratues i shkelqyer per lekuren.
  • Mbron floket nga demtimi i stilimit te perhershem.
  • Mbrojtes i shkelqyer kunder diellit.
KODI: Almoid Oil Kategori: , ,

ALMOID OIL – VAJ BIMOR I BAJAMES

Vaji i bajames përmban shumë vitaminë E, dhe është burim i magnezit, fosforit. Ai është hidratues i shkëlqyer, që do të thotë se ndihmon balancimin e thithjes së lagështirës dhe humbjen e ujit.

EKSTRAKT BIMOR PREJ BAJAMES

Për shkak se është antibakterial dhe përmban vitaminë A, vaji i bajames mund të përdoret edhe për trajtimin e akneve. Përqendrimi i madh i vitaminës E gjithashtu mund të ndihmojë në shërimin e dëmtimit të lëkurës nga dielli dhe zvogëlimin e shenjave të plakjes.

Vaji i bajames mund të përdoret edhe si pastrues ose për të hequr butësisht makeup-in.

Kujdesi për trupin:

Vaji i bajames duke qenë një hidratues i fuqishëm mund të përdoret në fytyrë dhe trup.

Mund të aplikohet vetëm ose i përzierë me vajra esencialë .

Përtej hidratimit të lëkurës, vaji i bajames është një vaj i shkëlqyeshëm masazhesh ose trajtimi trupi.

Vaji i bajames është përdorur me shekuj për të zbutur lëkurën dhe për të trajtuar plagë dhe prerje të vogla.

Ai është përdorur në praktikat e lashta kineze për të trajtuar problemet e lëkurës si ekzemën, psoriasis si dhe për të zbehur shenjat e lëkurës. Ky ekstrakt bimor gjithashtu ka veti të fuqishme antifungale.

Vaji i bajames parandalon “këmbën e atletit” dhe ndihmon në largimin e infeksioneve të tjera mykotike.

ALMOID OIL – EKSTRAKT 100 % ME PERBERJE NATYRORE

Kujdesi për flokët:

Përdorimi i vajit të bajames në flokë i jep atyre butësi pasi vepron në flokë në nivel qelizor.

Perberja me vitaminë B-7 ose biotinë e cila i mban flokët dhe thonjtë të shëndetshëm dhe të fortë.

Vaji i bajames mund të mbrojë flokët nga dëmtimi nga dielli pasi ka një SPF natyral 5.

Kur vaji i bajames përfshihet në rutinën e kujdesit për flokët, vihet re gjithashtu që flokët lyhen dhe stilohen më lehtë pasi vaji i bajames zvogëlon fërkimin gjatë stilimit të tyre.

Ai eleminon krijimin e majave dyshe që do të thotë se rritja e flokëve nuk do të ngadalësohet nga humbja e flokëve të dëmtuar.

Përmbajtja në sasi të larta e vitaminës E, e cila është një antioksidant natyral që lufton stresin oksidativ, i bën flokët të duken më të rinj dhe më të shëndetshëm.

Karakteristikat e tij antibakteriale dhe antimykotike e bëjnë atë efektiv në balancimin e majave që shkaktojnë zbokthin.

Vaji i bajames funksionon mirë në hidratimin e kokës dhe pastrimin e gjëndrave të flokëve.

SPECIFIKATvaj bimor i bajames natyral blerje online dyqan taxi

Produkti nuk përmban asnjë konservant, ngjyrues artificialë ose aroma.

100% Vaj Bajame.

Kapaciteti : 100 ml.

Rezultatet te menjehershme.

Per te gjitha llojet e lekurave edhe flokeve.

Perfekt per rutinen tuaj te kujdesit te lekures.


Bli Online ne Dyqan Taxi | Aty ku blihet mire dhe lire !

Detaje Produkti

Lloji

Ekstrakt Bimor

Be the first to review “Almoid Oil | Ekstrakt bimor nga fruti i bajames”

Vleresime

Nuk ka vleresime

Main Menu

vaj bimor i bajames natyral blerje online dyqan taxi

Almoid Oil | Ekstrakt bimor nga fruti i bajames