Shpina e njeriut – Korigjues i Shpines | Dhimbjet e Shpines

990 L

Ka stok

Lehteson dhimbjet e shpines.
Ju ndihmon te qendroni drejt.
Ju ndihmon te korigjoni qendrimin.
12 magnete te vogla ndihmojne ne rregullimin e shpines.
Unisex - Per meshkuj dhe femra.
Mund ta rregulloni per madhesi te ndryshme.
KODI: korigjues-shpine KATEGORIA: Etiketime: , , , , ,

SHPINA | KORIGJUES I SHPINES

Shpina e njeriut | Korigjues Shpine | Dhimbjet e Shpines

 Dizajn unik Ergonomik, fiksimi gjysmë i ngurtë i shtyllës kurrizore dhe korrigjimi i qetë i sjelljes gjatë gjithë ditës. Nje rrip të rregullueshëm të belit dhe shiritat qe kalojne siper te shpatullat. Dizajn miqësor per meshkuj dhe per femra.

Formimi i sjelljes korrekte të fëmijëve dhe të rriturve.
Ndihmon për të rregulluar shpinën duke tërhequr shpatullat prapa; Lehtësoni dhimbjet muskulore dhe spazmin, hernia diskale duke mbështetur indet e buta dhe duke shpërndarë në mënyrë të barabartë forcat mbi zonën e mesit.

Parandalimi i lakimit progresiv të palcës kurrizore. Përmirësimi dhe ndihma për të rregulluar shpatullat e rrumbullakosura, pjerrësinë, mbajtjen e kokës dhe qëndrimin përpara të kokës. Shpina nuk ka me dhimbje.

E vetmja mbajtëse që mund të vishni dhe rregulloni vetvetiu qendrimin tuaj duke e kthyer ne gjendjen tuaj natyrale.

Duhet të vishet për 3-4 orë në ditë. Dy ditët e para vishni vetëm 15-25 minuta, pastaj shtoni 20 minuta çdo ditë. Mbrapa dhe shpatullat tuaja do të rregullohen ngadalë dhe ju do të ndërtoni kujtesën e muskujve për sjelljen e duhur.

Shmangni shtrëngimin e tepërt i cili do të shkaktojë tension të tepërt. Veshja e një mbështetje qëndrimi për një periudhë të zgjatur kohe nuk është kurrë ide. Duhet të përdoret vetëm si një mjet trajnimi për t’ju ndihmuar të rimarrni sjelljen tuaj në normalitet. Korrektori i sjelljes nuk është krijuar për të fjetur, duke bërë kështu që mund të bëjë më shumë dëm sesa mirë.

Fragmenti i rregullueshëm i mbrapa me jastëkun e barkut ndihmon në sigurimin e lehtësimit nga dëmtimet dhe aktivitetin e fortë për t’ju mbajtur aktiv. Rekomandohet të ndihmojë në lehtësimin e dhimbjes së shpinës nga tendosjet dhe spazmen e muskujve.

korigjues shpine korse per shpinen dyqan taxi online

KORIGJUES PER SHPINEN | Shpina e njeriut

Perfitimet nga Perdorimi i tij

Eshte projektuar qe ju te keni nje qendrim te drejte te shpines.
Korigjues Shpine qe trajnon muskujt dhe shtyllen kurrizore per tu kthyer ne pozicionin natyral .
Ideale per te larguar dhimbjet e shpines dhe te mezit .
Shume e lehtë të vendoset dhe e përshtatshme sipas formës së trupit tuaj.
Korigjues  Shpine te cilin mund ta shtrengoni sipas nevojes suaj .


Blerje online ne Dyqan Taxi | Qendra me e madhe Tregtare Online ne Shqiperi 

Detaje Produkti

Pesha 0.2 kg
Gjinia

Femra, Meshkuj

Gjendja

Lloji

Mbajtese shpine

Be the first to review “Shpina e njeriut – Korigjues i Shpines | Dhimbjet e Shpines”

Vleresime

Nuk ka vleresime

Main Menu

shpina e njeriut Korigjues Shpine - Dyqan Taxi

Shpina e njeriut - Korigjues i Shpines | Dhimbjet e Shpines