Shampo kunder renies se flokeve | Dexe Anti hairdrop

1,200 L1,990 L (-40%)

Ka stok

Ndalon renien e flokeve
Forcon floket dhe i trash ato
Largon zbokthin nga skalpi
Parandalin ndarjen e flokeve
Zgjat floket natyrale
Ushqen floket

KODI: 6942644307524 Kategori: , Etiketime: , ,

SHAMPO DEXE KUNDRA RENIES SE FLOKEVE

Shampo Dexe per floke te yndyrshem – Kunder renies se flokeve Shampon Natyrale  per renien dhe rritjen e flokeve ne Dyqan Taxi

Ju prezantojme me produktin me te fundit ne luften kundra renies se flokeve i cili kombinon me te miren e bimeve dhe mjekesise orientale , e integruar me teknologjine me te fundit ne kujdesin e flokeve.

INFO

Shampo Dexe Nuk eshte nje shampo normale – Eshte nje formule per forcimin e flokeve dhe parandalimin e renies
e cila eshte integruar ne nje shampo per ta bere produktin te thjeshte per tu perdorur , per te hidratuar dhe kujdesur per floket te cilen vetem shampot e mira e kryejne.

Shampo per rritjen e flokut

Ajo permban lende ushqyese thelbesore bio-aktive qe krijojne nje mjedis te shendetshem per rritjen e flokeve

Perberesit perfshijne Polygonum Multiflorum (Japanese Knotweed), Bionta Orientalis (nje peme  e Thujes kineze) dhe Drynaria Fortune (nje lloj ferne shportarie), te gjitha bimet e fuqishme kineze, te kombinuara me agjente te zakonshem shkumes SLS dhe keratin te hidrolizuar.

 

shampon per renien e flokeveShampo Dexe Organike e rritjes se flokeve:

 • E pershtatshme per meshkuj dhe femra
 • Shampo natyrale  e forcimit te flokeve pastron DHT nga skalpi . Permban lende ushqyese thelbesore bio-aktive qe permiresojne gjendjen e flokeve dhe kokes, duke krijuar nje ambient te shendetshem per rritjen e flokeve.

  SHAMPO KUNDER RENIES SE FLOKUT DEXE NEW

 • Ky produkt eshte nje produkt i ri per kujdesin e flokeve ne nje formule te ilaçeve natyrale bimore, bazuar ne karakteristikat e flokeve , duke kombinuar teknologjine nderkombetare te avancuar te kujdesit te flokeve me nje recete te fshehte te nxjerrjes se barnave tradicionale
 • Trajtimi me i mire per humbjen, zvogelimin dhe plakjen e flokeve, prodhuar per burra dhe gra
 • Forcon floket nga rrenja dhe stimulon rritjen e shendetshme. Nje menyre e natyrshme per te luftuar humbjen e flokeve tek burrat dhe grate, duke promovuar nje rritje te shendetshme

SHAMPO PER RENIEN E FLOKEVE 

 • Formula e pasur me vitamina rikthen floket ne gjendje te bute duke siguruar shkelqim.
 • Ajo penetron thelle ne rrenjet e flokeve dhe siguron rritjen e flokeve me te trashe dhe me te forteE MBUSHUR ME PERBERES AKTIVE
  Ekstrakte natyrore dhe vajra perfshire Biotin dhe Keratin , 3HC ™ dhe Amino Kera NPNF®.

SHAMPOO KUNDER RENIES SE FLOKEVE

Keto komplekse jane testuar klinikisht per te nxitur aftesine e trupit per te stimuluar rritjen dhe per te parandaluar keputjen dhe humbjen e flokeve RRIT, KUJDESET DHE MBRON

Shampoo per rritjen e flokut ne menyre te shendetshme

Flokët e tuaja duhet te jene nen kujdesin tuaj sepse perhere kane nevojë për produkte të shëndetshme. Perveç stimulimit te rritjes, kjo formule eshte dizajnuar per te rivitalizuar, forcuar, volumizuar dhe mbrojtur floket. Ideale per riparimin e tharjes, thyerjes dhe fundit te ndare ne dysh. Ka shume maska per floke te yndyrshem por, dexe shampo eshte nr 1 per problemet si renja e flokeve dhe e flokëve te yndyrshem.

E BUTE DHE KUNDRA THARJES SHAMPON PER RENJEN E FLOKEVE | Shampo kunder renies se flokeve

Shampo Dexe kunder renies se flokeve natyrale unisex ofron pastrim te bute, por efektiv per te gjitha llojet e flokeve; Arome natyrore Qitro / Limon; JO-OMGJ; Cruelty-free; Paraben-free Maska per renien e flokeve te ndryshme. Floket me yndyrë jane te shkaktuar nga shume faktore si probleme të skalpit, larja e flokut me produkte jo cilesore, etj. Problemin e yndyrës e rënies së flokëve  është i zakonshem pasi floku jone që të jete i shendetshem duhet te jete edhe në kujdesin tone.

KOMPLEKSI I STIMULIMIT TE RRITJES SE FLOKEVE

Ky kompleks perbehet nga nje perzierje unike e perberesve aktive te qelizave burimore qe stimulojne qelizat pergjegjese per rregullimin e zhvillimit te folikulit te flokeve. Ajo eshte treguar klinikisht per te reduktuar humbjen e flokeve me 21% ne vetem 3 jave.

Gjithashtu eshte treguar qe rrisin jetegjatesine e fibrave te flokeve dhe zgjerojne numrin e fibrave ne rritje

AMINO KERATIN SHAMPO PER FLOKET 

Ky kombinim i aminoacideve me origjine nga keratinat eshte projektuar per depertim më të thellë se produktet e tjera te bazuara ne keratin. Në rënien e flokëve ndikojne gjithashtu shume faktor e shume prej tyre mund te elimonohen.

Eshte treguar klinikisht qe menjehere fillon te forcoje dhe rigjalleroje floket e demtuar, ndersa hidraton dhe kushtezon ne siperfaqe per nje pamje me te shendetshme dhe me te plote

SHAMPON PER RRITJEN E FLOKEVE

Formula e specializuar e Dexe Anti-Hair Loss Shampo per rritjen e flokeve eshte ne gjendje te stimuloje Human Follicle Dermal Papilla Cells (HFDPC), qelizat burimore qe rregullojne zhvillimin e folikulit te flokeve.

SHAMPO PER DALJEN E FLOKEVE

 

 

HFDPC jane pergjegjes per rregullimin e gjatesise se flokeve, trashesise dhe shpejtesise se rritjes. Shampo Dexe cilesore per rritjen e flokeve.

Ne vetem 48 ore pas trajtimit me Dexe Anti-Hair Loss Shampoo, floket treguan nje rritje drastike prej 71% ne qelizat HFDPC. Nje shampo kaq ideale si shampo kunder renies se flokeve dhe shampo per floke te yndyrshem

Dexe Shampo Anti hairloss kunder renies se flokeve per renien dhe rritjenANAGEN KUNDRA TELOGEN | SHAMPO KUNDER RENIES SE FLOKEVE

Shampo Dexe Anti-Hair Loss ka aftesine unike per te rritur raportin e anagen (fazen e rritjes) me floket telogen (ndalja / renia), e cila mban floket ne nje gjendje te vazhdueshme te rritjes. Shampo kunder yndyres dhe renies se flokeve

Duke mbajtur nje perqindje me te madhe te flokeve ne fazen e rritjes dhe duke parandaluar qe floket te hyjne ne fazen e ndaljes, trupi do te inkurajoje vazhdimisht rritjen e flokeve. Shampon per renien e flokeve i cili do te ushqej dhe do i beje floket tuaj te shendetshem.

Pas trajtimit me 3%, nje rritje prej 31% ne raportin anagen / telogen eshte realizuar ne vetem 60 dite te perdorimit te DEXE. Shampo Dexe per renien e flokeve.

SHKENCA E AMINO KERATINIT 

Kombinimi i aminoacideve me origjine keratinike te dizajnuara per penetrim me te thelle se perberesit e tjere te Keratinit per shkak te shperndarjes se peshes molekulare. SHAMPON PER RRITJEN E FLOKEVE ideale per floke problematik.

 

Eshte provuar klinikisht qe siguron forcim te menjehershem dhe afatgjate. Shampo kunder renies se flokeve ideale per floket tuaj.

Ne testet laboratorike, floket e trajtuar me kondicioner 2% Amino Keratin treguan nje rritje te menjehershme prej 10% ne fuqi kundrejt kondicionerit te placebo dhe nje rritje prej 41% pas 3 aplikimeve.

NDRYSHIMI MIDIS DEXE DHE PRODUKTEVE TE TJERA | SHampo kunder renies se flokeve

Shampo Dexe natyrale Kundra renies se flokeve, Shampo e pershtatshme per floke te yndyrshem

      Perdorimi i rekomanduar | Shampon kunder renies se flokeveshampon per rritjen dhe renien e flokeve

 • E pershtatshme per meshkuj dhe femra
 • 1 Shishe Dexe mjafton per  1-2 muaj
 • Per rezultate te dukshme: duhen 2 muaj minimumi (1 Shishe)
 • Perdorimi per rezultate optimale: duhen 4 muaj (2 Shishe)
  Instruksionet e perdorimit | Shampo kunder renies se flokeve

  1. Lagni floket me uje te ngrohte

  2. Aplikoni shampon Dexe ne duar

  3. Masazhoni rrenjet e flokeve per 3-5 minuta

  4. Shplani koken me uje

  5. Perseriteni 4-6 here ne jave

  Paketimi Perfshin | Shampon per renien e flokeve

  1 X 200ml Shampo Dexe Natyrale  kundra renies se flokeve

  SASI E LIMITUAR : POROSITE TANI

  Transport kudo ne Shqiperi

  • 1 – 2 ore brenda Tiranes
  • 1 – 3 dite ne rrethe
  Mos prit, Jepi flokeve forcen dhe pamjen qe u ka munguar.
  Telefono tani ne nr telefoni 0682141111 dhe bejeni tuajen.

Detaje Produkti

Pesha 0.2 g/kg
Lloji

Shampoo

Be the first to review “Shampo kunder renies se flokeve | Dexe Anti hairdrop”

Vleresime

Nuk ka vleresime

Main Menu

shampo dexe kundra renies se flokeve shampo natyrale per floke te yndyrshem

Shampo kunder renies se flokeve | Dexe Anti hairdrop

1,200 L1,990 L (-40%)

Shto ne Shporte