Vaj Kokosi i Paster nga Sri Lanka | Maska per floket Fytyren

990 L1,200 L (-18%)

Ka stok

 • Redukton peshen trupore dhe shkrin yndyrat.
 • Permireson metabolizmin.
 • Ndihmon ne rast skalpi te thate.
 • Ndihmon ne kontrollin e zbokthit.
 • Siguron mbrojtje per lekuren nga rrezet e demshme Ultra Violet.
 • Parandalon rudhat dhe probleme te tjera te moshes.
 • Zbut lekuren dhe ndihmon te qetesohen lekurat e thata e delikate.
KODI: 8964000577066 Kategori: , , Etiketime: , , , ,

VAJ KOKOSI PER TRUPIN FYTYREN DHE FLOKET

Vaj Kokosi per flok |  Maska per floket nga vaji i arre kokosit, fytyren dhe akne | Cmimi me i mire ne Dyqan Taxi

Vaj nga Hemani, 100% Natyral dhe i paster pa asnje lloj kimikati! 

VAJ KOKOSI NGA SRI LANKAVaj i paster kokosi

Sri Lanka eshte nje nder vendet me te njohura per kultivimin e frutave te kokosit. Gjithashtu e njohur dhe per eksportimin dhe shitjen e ketij fruti ekzotik. Kokosi kalon ne 3 kontrolle nga institucionet shteterore te cilat kujdesen dhe certifikojne cilesine e ketij produkti para se te shitet. Cilesia me e mire e kokosit ne shkalle nderkombetare vjen pikerisht nga ky shtet.

VAJ ARRE KOKOSI PER TRUPIN FLOKET ETJ

Shume persona perdorin vaj kokosi per floket dhe me te vertete vaji kokosit ka një efekt rigjenerues. Per flokë të pastër dhe të shëndetshëm. Flokët tuaj do të kenë shkëlqimin e merituar.

Hemani Herbal me teknologjine më të fundit dhe me te zhvilluaren prodhon vaj arre kokosi te cilesise se pare ( Premium ). Ka nje arome dhe shije intesive fantastike. 100% natyral, pa ngjyrues, pa aromatizues, pa konservues dhe pa produkte shtese.

QA INTERNATIONAL eshte organizata nderkombetare e certifikimit me qender ne Britanine e Madhe e cila na garanton qe vaji i kokosit Hemani eshte 100% i paster dhe cilesor pa asnje lloj perberesi kimik.

Vaji i Kokosit Nga Sri lanka

Coconut Oil

Disa nga dobite e Vaj Kokosi :

1. Hidratant/Zbutes. Thjeshte merr pak vaj dhe aplikoje ne zonat qe jane te ashpera si psh: ne trup, fytyre dhe qafe.
2. Per pjesen e syve. Aplikohet ne kete zone delikate per te evituar qeset poshte syve, rrathet e erret apo rrudhat.
3. Per burrat pas rrojes. Kjo do te ruaj lekuren tuaj nga demtimet apo acarimet qe shkaktohen gjate rrojes.
4. Mund te perdoret si deordorant (anti-djerse) dhe akoma me efektiv nese perdoret me puder ose sode buke.

5. Maska per floket me Vaj arre kokosi per Fytyren

Si krem dhe ushyqes i thelle. Aplikohet nje luge me vajin e kokosit ne gjatesine e flokëve dhe ne rrënjë në lëkurën e kokës. Për një efekt me te thelle aplikohet direkt ne skalp, masazhohet me delikatese duke e perhapur deri në fund. Me pas mbeshtillen floket me një kapuc plastik dhe mund te mbahen tere naten.
6. Mund te perdoret dhe si Gel dhe si vaj anti elektrizues. Pas larjes merret pak vaj dhe aplikohet te floket, eshte perfekt per floke kacurrela dhe te drejta. Mban krehjen dhe eviton elektrizimin.

VAJ ARRE KOKOSI PER FLOK DHE TRUPIN | DYQAN TAXI | CMIMI ME I MIRE

9. Maska per fytyren dhe floket me Vaj Kokosi eshte nje tjeter perdorim i tij.

VETITE E COCONUT OIL JANE TE PAFUND | VAJI I KOKOSIT

10. Per buzet. Lyhen buzet me vaj kokosi per hidratim dhe mbrojtje permban faktor mbrojtes dhe ne kete menyre do t’ju mbroje edhe nga dielli.coconut oil vaji i kokosit per floket
11. Masazh trupi. Shume e thjeshte, merret sasia qe te duhet dhe fillo masazhin. Relaksuese dhe ushqyese per lekuren.
12. Mund te perdoret ne plazh ne raste djegjesh per t’u mbrojtur nga rrezet e demshme. Nuk ka rrezik nese shkrihet nga nxehtesia, mund ta mbani me vete kudo.
13. Është e pershtatshme Per bebet. Nese femija juaj ka acarime lekure ky eshte ideal per ta qetesuar. Aplikojeni direkt ne lekuren e tij cdo dite. Nuk është alergjik në të gjitha llojet e lëkurës.

15. Per sherim lekure.

Nese keni djegie apo carje te lekures, aplikoni vaj të kokosit në lëkurë , i cili krijon nje shtrese te holle mbrojtese( mbron nga pelhuri, bakteriet dhe viruset).  Vaji shpejton procesin e sherimit dhe riparon indet e demtuara. Plus qe vaji i kokosit ka nje arome shume me te mire se ilacet farmaceutike.

VAJ KOKOSI PER FYTYREN DHE TRUPIN

 1. Krem me vaj kokosi per ne mbremje
 2. Vaji i kokosit zotëron në përbërjen e tij, antioksidantë shumë të fuqishëm që mundësojnë një lëkurë të lëmuar dhe eliminojnë rrudhat e fytyrës. Aplikoni disa pika para se të shkoni në gjumë per te patur nje lekure te shkelqyeshme diten e neserme.
 3. 2. Krem për zonën poshtë syve 
 4. Në vend të kremit të zakonshëm ,mos ngurroni të përdorni vajin e kokosit . Është një alternativë e mirë dhe padyshim shume here më e lirë. Kështu do të eliminoni rrathët e zinj poshtë syve ne menyre natyrale me perberes komplet biologjik.
 5. 3. Krem anti-plakje | Anti Age |
 6. Vaji i kokosit është i mrekullueshëm kur bëhet fjalë për trajtimin e plakjes së parakohshme të lëkurës. Me nje trajtim me vajin e kokosit lekura juaj do te jete gjithnje e me e bute, e shendetshme duke ju dhene efektet anti plakje.

  PERDORNI VAJ KOKOSI PER CELULITIN

  4. Vaji i kokosit si krem anti-celulit per trupin
 7. Askush nuk do një lëkurë me celulit e sigurisht të shpenzojë shifra të mëdha për kremrat e trupit, ndaj një alternativë e mirë është përdorimi i vajit të kokosit. Nje masazh me vajin e kokosit ne pjeset me celulit do t’ju japi nje rezultat shume te kenaqshem.
 8. 5. Për tharjen e buzëve 
 9. Nëse keni problem të vazhdueshëm me buzët e thata, provoni të aplikoni vaj kokosi ne to. Buzet tuaja do te jene te buta njesoj sikur mos ta keni patur kurre ate problem.
 10. 6. Terapi anti zbokth per floket | maska per floket me vaj kokosi  | Vaji i kokosit per floket
 11. Në rast se keni probleme me zbokthin vendosni disa pika vaj kokosi në një shampo dhe lajeni kokën me të. Ndryshimet do t’i vini re në shumë pak kohë. Mund te krijoni edhe nje miksim vajrash sebashku me vaj ananas dhe avocado.
 12. 7. Krem për thonjtë e demtuar
 13. Përdorni vaj kokosi për të ushqyer thonjtë e dëmtuara, si dhe për ti forcuar ato ne menyre natyrale. Nje opsion shume i nevojshem per femrat.
 14. 8. Krem pas rrojes apo depilimit per meshkujt e femrat
 15. vaji i kokosit perdoret edhe per te ndihmuar lekuren. Pasi të depiloheni, për të mos patur një lëkurë të skuqur e me puçrra, aplikoni disa pika vaj kokosi.
 16. 9. Vaj kokosit si trajtim për venat me variçe

 17. Këmbët me vena e variçe mund të jenë një problem i madh për femrat. Sidomos kur duan të veshin fundet apo fustanet e preferuara. Per kete mund te perdorni edhe vajin e kokosit.
 18. Fërkojeni lëkurën në zonën ku keni variçe dhe më pas do të shihni shumë përmirësime. Perseriteni kete per disa kohe.
 19. 10. Makiazh pastrues i syve
 20. Për të hequr tualetin, vajin e kokosit e hidhni tek një pambuk dhe e aplikoni në fytyrë. Pervec pastrimit lekura juaj do te jete sigurisht me e bute.
 21. 11. Zbardhja e dhëmbëve tuaj
 22. Bëni gargarë me një sasi të vogël të vajit të kokosit për 15 minuta cdo dite. Rezultati do të jetë: dhëmbë të bardhë e te paster.
 23. 12. Serum për flokët
 24. Për të bërë një serum natyral të flokëve, ju duhet të përzieni vitaminën E me vaj kokosi. Vitamina E sigurisht qe eshte e para per ndihmen e flokeve. Por te dyja ne bashkim me njera tjetren do te japin rezultate akoma me te larta.
 25. 13. Hidratues per lekuren gjate veres e plazhit
 26. Aplikoni vajin e kokosit në lëkurën tuaj, për lëkurë të butë dhe që shkëlqen. Gjate kohes se plazhit do ju ndihmoje edhe nga rrezet e diellit
 27.  Cmimi me i mire per vaj kokosi vetem ne Dyqan TAXI 🙂

VAJI I KOKOSIT PER SHENDETIN

VAji i kokosit eshte pergjigja si te kemi nje fytyre te paster | Vitamina E per fytyren

Përfitimet e tij në trup edhe në flokë janë të pafund. Pak vaj kokosi dhe do të ndiheni gjithnjë të freskët dhe të shëndetshëm.

Vaji i kokosit është një nga vajrat më të shëndetshëm për lëkurën, Flokët dhe trajtim të lëkurës në kokën tuaj

Vaj Kokosi 400ml | Cmimi me i ulet ne Dyqan Taxi

Vaj Arre Kokosi maska per floket fytyren akne cmimi ne dyqan taxi

Maska per floket me vaj arre kokosi nje maske ideale natyrale

VAJI I KOKOSIT PER FLOKET TRUPIN LEKUREN ETJ

Vaji i kokosit eshte nje nga produktet natyrale të cilat kane perdorim te gjere ne shendetin e njeriut. Vitamina E është e domosdoshme per te qene ne lekuren e njeriut. Kombinoje me Shampo per floke me vaj argani per rezultat me te kenaqshem

Vaj Kokosi Cmimi me i mire 
Blerje online te Sigurta ne Dyqan Taxi | Qendra me e madhe Tregtare Online! 

Detaje Produkti

Pesha 0.2 kg
Lloji

Vajra

Vleresim mesatar

5.00

01
( 1 Review )
5 Star
100%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%
Add a review

1 Vleresim per kete produkt

 1. 01

  nga Stela Qeskaj

  Shume e mire

Main Menu

Vaj Kokosi nga Sri Lanka Dyqan Taxi per flok vaji i kokosit ushqim natyral per floket

Vaj Kokosi i Paster nga Sri Lanka | Maska per floket Fytyren

990 L1,200 L (-18%)

Shto ne Shporte