Shampo per Floke te Demtuar me Vaj Argani

990 L

Ka stok

 • Dr Davey përmban 100% vaj premium organik dhe natyral te bimes se Arganit.
 • Garantohet për të zbutur dhe trajtuar flokët e thatë dhe të dëmtuar.
 • Parandalon zbokthin dhe ndihmon në stimulimin e rritjes së flokëve.
 • Vaji i arganit është provuar se stimulon rritjen e flokëve.

ARGAN OIL SHAMPOO | DR DAVEY

Shampo per floke te demtuar me Vaj Argani | Shampo me e mire per Floket | maska per floket me zbokth

Shampo hidratuese Argani 2in1
Vaji i arganit, ndihmon në forcimin nga brenda për të ndaluar thyerjen dhe promovimin e flokëve të shëndetshëm. Pastrimi maksimal dhe vetitë e buta të larjes ndihmojnë në mbrojtjen dhe rivendosjen e qimeve natyrale, të buta dhe me shkëlqim.

Kjo formulë e rrallë ka një histori shekullore të sigurimit të vitaminës E natyrale dhe antioksidantëve. Ndërsa rinovon strukturën qelizore të flokëve tuaj.

Vulosni në shkëlqim dhe krijoni butësine ideale per floket tuaj. Një përzierje e çmuar e vajit të arganit maroken. I cili menjëherë depërton në boshtin e flokëve duke rivendosur shkëlqimin dhe butësine.

Ndërsa njekohesisht siguron fortesine e duhur per ta. Rrjedhur nga rajoni jugperëndimor i Marokut, vaji i arganit mbron nga nxehtësia dhe dëmtimi nga rrezatimi UV ndërsa krijon një përsosje të butë dhe joshëse.

Shampo per Floke te Demtuar me Vaj Argani

shampo me vaj argani per floket shampo me e mire

 

Karakteritikat | Shampo me e mire per Floket 

Dr Davey përmban 100% vaj premium organik dhe natyral te bimes se Arganit.
Garantohet për të zbutur dhe trajtuar flokët e thatë dhe të dëmtuar.
Shëron dhe parandalon ndarjet e flokeve.
Parandalon zbokthin dhe ndihmon në stimulimin e rritjes së flokëve.
Vaji i arganit është provuar se stimulon rritjen e flokëve.

Perdorimi: Aplikoni Shampon  butesisht në flokë të lagur, masazhoni në floke deri në skajet, pastaj shpëlajini flokët tërësisht.  Mund ta perdorni edhe si maska per floket me zbokth. Mund t’a perdorni disa herë në javë.

Në bukuri, ekziston një përbërës i ri si shtyllë të industrisë praktikisht çdo ditë. Me secilën formulë të re të lavdëruar ne menyren më mirë dhe më inovative se e fundit. Ndërsa të gjithë jemi gati për të provuar diçka të re, dhe te gjithe kane diçka për të thënë në lidhje me kete produkt kaq te mire dhe efikas.

Per nje floke te bute dhe plot shkeqlim!

Futni vitaminën E, e cila është e popullarizuar si në vajin e arganit ashtu edhe në format te kapsuluara. Përbërësi ka kohë që është përfshirë në produktet e kujdesit për lëkurën, duke premtuar përfitime hidratuese, antioksiduese dhe mbrojtëse, por çfarë bën në të vërtetë kaq terheqes?

Ne ia shtruam atë pyetje disa ekspertëve për të parë se cilat rezultate konkrete, të mbështetura nga shkenca, mund të presim kur përdorim vitaminën E për lëkurën tonë.

Alfa-tocyferoli prodhohet në mënyrë tipike në mënyrë sintetike, por mund të gjendet edhe në produktet natyrale. Avokado, kungulli dhe vaji i embrionit të grurit janë të gjitha burime të shkëlqyera të vitaminës si për përdorime të ditës ashtu edhe për ato të brendshme.

shampo bli online dyqan taxiVAJ I ARGANIT NE INDUSTRINE E BUKURISE | Shampo per Floke te demtuar

 • 2 Më shpesh në kujdesin e lëkurës, Vitamina E mund të gjendet në formë vaji ose kremi. “Vitamina E është një vitaminë antioksiduese dhe një vaj, thotë MacGregor.” Shpesh gjendet në artikuj të përzierjes anti-oksiduese ose hidratues.
 • Sidoqoftë, cila nga dy format e Vitaminës E po merrni ndryshimin.: “Vitamina E sintetike përbëhet nga tetë forma të ndryshme, vetëm njëra prej të cilave është identike me molekulën natyrale.
 • Si rezultat, zbulohet se vitamina E natyrale ka të paktën dyfishin e fuqisë së vitaminës E sintetike, “shpjegon Schep.
PËR FLOKË TË THATE

“Përdoret gjithashtu në kozmetikë si acetat tokoferil. Për shkak të faktit se D-alfa-tokoferoli natyror është rreth tetë herë më i shtrenjtë se vitamina E sintetike. Forma sintetike zakonisht përdoret në kozmetikë, veçanërisht në produktet me fuqi të lartë.

Gjithashtu, vitamina E natyrore duhet t’i nënshtrohet disa hapave të përpunimit për të hequr pesticidet dhe vrasësit e barërave të këqija, të gjitha këto nuk mund të hiqen plotësisht. Vitamina E sintetike nuk e ka këtë pengesë “.

Mban lëkurën e hidratuar: Si e tillë, vitamina E lejon mbajtjen e lagështisë për një kohë të gjatë midis qelizave tuaja të lëkurës, shumë më gjatë sesa produktet pa të. Vaj i arganit mund te mbaje deri në 16 orë hidratim te mirefillte dhe te shendetshem.

Shëron lëkurën | Maska per floket me zbokth | Shampo per Floke te demtar

Vitamina E është kaq e dashur: “Përfitimi kryesor i vitaminës E. Eshtë aftësia për të përshpejtuar shërimin e dëmtimeve të lëkurës, siç janë djegiet dhe plagët deri në 50% të normës.

Eshte një antioksidant dhe shërojnë lëkurën nga djegiet nga dielli dhe çdo formë acarimi dhe dëmtimi. Ajo gjithashtu ka aftësinë për të rritur përmbajtjen e lagështisë së lëkurës. Si e tillë, ajo ka aftësi të lëkurës kundër plakjes. Si dhe gjithashtu reikuperimin e flokeve te djegur dhe me maja te dyfishta.

Eshte gjithashtu një antioksidant: Vitamina E gjithashtu ofron përfitime antioksiduese (të tretshme në yndyrë). Ndihmon në neutralizimin e radikalëve të lirë të dëmshëm dhe, për shkak të përfitimit të tij antioksidues.

SHAMPO ME VAJ ARGANI

 • Arrin te beje oksidimin e sebumit (vajit), i cili parandalon pikat e zeza.”Fjalët ‘anti ‘dhe’ oksiduesi ‘i referohen antioksidimit.
 • Meqenëse maja e vajit të ngurtësuar dhe të bllokuar në poret errësohet nga oksidimi, vitamina E mund të ndihmojë në ngadalësimin e këtij procesi.
 • Qetëson lëkurën: Formulat që përmbajnë vitaminë E sigurojnë kondicionimin e lëkurës së ekspozuar ndaj mjedisit. Përbërësi punon për të zbutur lëkurën tuaj dhe për ta bërë atë të ndihet rehat pas acarimit nga ndotja dhe dëmtimi i diellit.
 • Për flokët tuaj eshte nje shampo teper e mire e cila do i riparoje floket në fund te perdorimit e cila eshte shampo me e mire per floket

Maska per floket me zbokthShampo per Floke me vaj argani bli online ne dyqan taxi

Mbron nga dielli: Vitamina ka edhe qëllime foto-mbrojtëse. “Kur vitamina E kombinohet me vitaminën C dhe përdoret nën kremin e diellit. Ajo mund të sigurojë katër herë mbrojtjen vetëm të kremit kundër diellit”, thotë Rouleau.

MASKA PER RRITJEN E FLOKEVE

Perse te harxhoni para dhe kohe ne sallonet e bukurise kur mund te rikuperoni dhe mirembani floket tuaj në shtëpi?

Kunder flokeve m e zbokthit.

 1. Gjithashtu ju mund te krijoni maska te ndryshme me vaj ulliri dhe uthulla e mollës ose lëng limoni duke i aplikuar ne floke.
 2. Dhe më pas mund te lani kokën butesisht. Per nje rezultat më të larte pas larjes se flokeve lejojini ato te thahen ne menyre natyrale dhe do të keni floke plot shkelqim.

MASKA PER RRITJE TE FLOKEVE

Do te krijoj nje mbulese mbrojtese t e tyre. Në këtë produkt kaq ideal per floket tuaj.


Blerje Online me Vetbesim ne Dyqan Taxi | Qendra me e madhe Tregtare Online ne Shqiperi

Detaje Produkti

Pesha0.2 kg
Lloji

Shampoo

Be the first to review “Shampo per Floke te Demtuar me Vaj Argani”

Vleresime

Nuk ka vleresime

Main Menu

shampo me e mire per floke te demtuar me vaj argani maska per floket me zbokth

Shampo per Floke te Demtuar me Vaj Argani