Multicooker Sinbo | Electric Pressure Cooker | Bli Online

5,900 L

Ka stok

 • Tenxhere shume funksionale
 • Gatuan ne menyre shume te shpejte fale presionit
 • Ruan te gjitha vlerat ushqyese
 • E mban ngrohte ushqimin per 24 ore
 • Perbehet nga materiali i celikut-inox
 • Mban deri ne 5 litra
 • Fiket automatikisht
 • Pastrohet lehtesiht dhe eshte shume praktike

 

TENXHERJA MULTICOOKER SINBO 

Tenxherja Multicooker Sinbo multi cooker electric pressure bene te mundur gatimin ne menyre te shpejte duke ju reduktuar kohen. Kjo tenxhere eshte me presion ndaj edhe gatimi juaj i ndihmuar nga avulli do te behet menjehere pa ju munduar dhe pa harxhur energji elektrike.

Tenxherja ka nje ekran dixhital ne te cilin ndodhen butonat qe do ta vendosni ne funksion tenxheren, jane lehtesisht te mesueshem. Nepemjet gatimit me presion qe do te realizoni do te kuptoni qe vlerat ushqyese te produkteve ushqimore do te ruhen mjaft mire.

SINBO MULTI COOKER

Tenxherja multicooker Sinbo arrin ta mbaje ushqimin e gatuar, ngrohte edhe per 24 ore, pasi ju e keni gatuar.

Materiali prej se ciles eshte krijuar i perket celikut-inox te cilesise se larte. Kjo tenxhere nuk mund te mbaje me shume se 5 litra, te cilat i gatuan me nje fuqi prej 900W.

Kapaku nuk mund te hapet nese ajo nuk eshte e mbyllur mire ose eshte nen presion. Ju duhet te shmangni bllokimin e daljes se ajrit me ushqim. Pajisja do te fiket automatikisht kur arrin temperaturen e caktuar te presionit. Tenxherja Sinbo eshte lehtesisht e pastrueshme.

Nese jeni nje person shume aktive dhe nuk kaloni shume kohe shpesh ne shtepi, nje tenxhere multi cooker eshte ideale per ju dhe ne mund t’ju themi perse:

Tenxherja Simbo multicooker electric pressure cooker do e mbaje ushqimin e ngrohte per shume gjate edhe pasi gatimi i saj ka perfunduar.

SINBO MULTICOOKER

Vec me nje buton ju mund t’a gatuani ushqimin, te vendosni kohematesin dhe kur te vini ne shtepi, ju edhe familja juaj do te kete nje dreke apo darke te kendshme.

E dini ju qe multicooker Sinbo electric pressure cooker gatuan shendetshem dhe nuk ka aspak nevoje per vaj per te gatuar te gjitha ushqimet, supa, gjella tuaja te preferuara? Po po ! Ju nuk keni me perse mundoheni te kontrolloni gjellen ore e minute, kohematesi mund t’a beje kete per ju. Madje as nuk keni pse merakoseni qe do ju duhet te ngrohni gjellen ne darke, pasi ajo do te jete e ngrohte per ju dhe familjen tuaj.

TENXHERE IDEALE SINBO MULTI COOKER

Per te gjithe ju qe jeni te kujdesshem per kalorite dhe shendetin tuaj duhet te jeni te vetedijshem qe gatimet me me pak vaj jane edhe me te shendetshme. Deshironi te mesoni perse? 

Ju duhet te përqendroheni në një dietë të shëndetshme të ekuilibruar me perime dhe fruta, drithëra integrale dhe proteina nga një larmi burimesh si bishtajore, arra, qumështore me pak yndyrë dhe alternativa, mish pa dhjam dhe peshk, dhe kete ju mund t’a arrini me multicooker Sinbo. Kufizoni sa ushqime shumë të përpunuara hani. Shikoni pamjen e madhe sesa vetëm dhjamin.

Duke kufizuar ushqimet shumë të përpunuara dhe duke zgjedhur ushqime të plota, natyrore, veçanërisht më shumë ushqime me bazë bimore, ju zvogëloni sasinë e yndyrës së ngopur në dietën tuaj.
Sasia e dhjamit që i duhet një fëmije apo adoleshenti varet nga gjatësia, ndërtimi, gjinia dhe niveli i aktivitetit të tyre. Fëmijët e vegjël kanë nevojë për një sasi dhjami pak më të lartë për rritje dhe zhvillim, por nevoja ulet ndërsa plaken.

Çfarë është kolesteroli dietik?

Mëlçia prodhon rreth 80% të kolesterolit në trupin tuaj. 20% e tjera vjen nga ushqimet që hani. Ushqimet që rrisin më shumë kolesterolin në gjak janë të pasura me yndyrë të ngopur, si: mishi i yndyrshëm dhe produktet e qumështit me yndyrë të plotë, ushqime të lehta dhe disa ushqime të gatshme. Ushqimet që kanë nivele të larta të kolesterolit dietik përfshijnë:

 • të verdhat e vezëve
 • karkaleca
 • kallamar
 • mishi

GATUANI SHENDETSHEM ME MULTICOOKER SINBO | Electric pressure cooker

Kolesteroli dietik ka efekt vetëm te disa njerëz. Nga perspektiva e të ushqyerit, mënyra më e mirë për të kontrolluar kolesterolin në gjak është të hani një dietë të shëndetshme që është më e ulët në yndyrë, veçanërisht e ngopur dhe yndyrë trans.

Studimet tregojnë se për njerëzit e shëndetshëm pa histori të sëmundjeve të zemrës, diabetit ose kolesterolit të lartë në gjak, ngrënia mesatarisht e një veze në ditë (ose shtatë vezë në javë) nuk rrit rrezikun afatgjatë të sëmundjeve të zemrës.

Nëse hani një dietë të shëndetshme, të ekuilibruar me ushqime të plota / natyrore dhe pak ose aspak ushqime shumë të përpunuara, si dhe ndiqni madhësitë e rekomanduara të servirjes, marrja e yndyrave të ngopura nuk duhet të jetë problem.

TENXHERJA ELEKTRIKE MULTICOOKER SINBO MULTIFUNKSIONALE PER KUZHINEN TUAJ 

 • Gatuan ne menyre shume te shpejte fale presionit
 • Ruan te gjitha vlerat ushqyeseTenxherja-multifunksionare-multicooker-Sinbo
 • E mban ngrohte ushqimin per 24 ore
 • Perbehet nga materiali i celikut-inox
 • Mban deri ne 5 litra
 • Fiket automatikisht
 • Pastrohet lehtesiht dhe eshte shume praktike

Multi Cooker Sinbo | E nevojshme per cdo shtepi

Bli online ne Dyqan Taxi dhe paguaj ne dorezim.

Detaje Produkti

Pesha 0.2 kg
Lloji

Tenxhere

Ngjyra

Be the first to review “Multicooker Sinbo | Electric Pressure Cooker | Bli Online”

Vleresime

Nuk ka vleresime

Main Menu

Multicooker Sinbo | Electric Pressure Cooker | Bli Online