Apple Watch Series 1 te perdorura | 38mm/42mm Black band

15,500 L17,500 L

Marka: Apple
Modeli: Series 1
Ngjyra: E zeze
Materiali i rripit: Gome
Ekrani OLED Retina
Gjinia: Unisex
Sensor: Heart Rate, Accelerometer, Gyrometer
Pajisjet qe suporton: Iphone5,5c, 5s, 6, 6Plus, 6S, 6s Plus, 7, 7 Plus dhe iOS 10 dhe me vone.
Kohezgjatja e baterise: 18 ore
Koha e karikimit: 90 minuta
Bateria e rikarikueshme

38mm42mm
Pastro
KODI: apple-watch-series-1 Kategori: , Etiketime: , ,

APPLE WATCH SERIES 1

Apple Watch Series 1 – 38mm | 42mm Black Band Price ne Dyqan Taxi 

Aktivitetet

Apple Watch Series 1 mund te perdoret per te vrapuar, yoga, ecje dhe shetitje me biciklet. Ka cilesime te brendshme dhe te jashtme, gjithashtu ajo duhet te lidhet me nje smartphone per GPS ne menyre qe te monitoroj disa nga aktivitet e jashtme. Aktivitete e tjera mund te gjurmohen duke shkarkuar programet perkatese ne Aplikacionin per shendetin. Bateria e saj zgjat disa ore dhe nuk eshte aq shume rezistente ndaj ujit sa per te notuar me te.

Seria 1 e orave inteligjente Apple ka te njejtat karakteristika afersisht me orat e tjera inteligjente. Ajo perdor Accelerometer per te matur shpejtesine dhe programin Health App per te matur distancen e vrapimit dhe numeruar hapat tuaj. Vetem rreshqit gishtin mbi ekranin e ores per te pare gjendjen aktuale te fitnessit. Ju gjithashtu mund te vendosni dhe Goals per t’i arritur dhe me pas perdorni Siri per t’ju kujtuar. Gjithashtu mund t’a perdorni dhe per t’ju kujtuar kur po e sforconi veten me shume se duhet.

apple watch series 1 ne dyqan taxi

Apple Watch Series 1 Te perdorura

Eshte ndertuar me sensor heart rate per te monitoruar rrahjet e zemres suaj dhe fitness tracking, qe ju ndihmon te llogarisni kalorite qe digjni gjate aktivitetit fizik. Eshte rezistente ndaj ujit gjate dushit dhe larjes se duarve por jo per te notuar. Gjithashtu ajo eshte e pajisur dhe me sensore drite te cilet do ndricojne ekranin gjate dites dhe do ul ndricimin gradualisht gjate mbremjes. Harta ju ndihmon te orientoheni, por per perdorimin e GPS ka nevoje qe te lidhet me telefonin tuaj.

Kjo ore perdor infrared LED lights ne menyre qe te monitoroje presionin e gjakut dhe rrahjet e zemres ne minute. Nese ora eshte shume e lirshme ajo nuk do te jap nje rezultat te sakte.

Apple Watch Series 1 perdor Bluetooth per t’u lidhur me iPhone dhe WiFi per t’u lidhur me internetin. Lidhja mund te marr deri ne 5 minuta kohe. Pas kesaj lidhja eshte shume e shpejt dhe mund te perdorni cdo aplikacion qe ju desironi. Lidhja me iPhone duhet per GPS, harten dhe per te derguar te dhenat ne aplikacione te caktuara. Lidhja me internetin duhet per te realizuar update te programeve te ndryshme.

Aplikacionet

Permban aplikacione te mrekullueshme. Aplikacionin Heart Rate per te matur rrahjet e zemres dhe per ti regjistruar ato. kur perdor aplikacionin Workout App tregon aktivitetin tuaj fizik, kalorite qe ju keni djegur. Harta gjithashtu do ju tregoje drejtimet dhe nuk ju lene kurre ne balte.

Ora Apple Watch Series 1 eshte shume e rehtashme. Baza e saj eshte paterial xhami ndersa rripi eshte gome e bute silikoni. Eshte fleksibel dhe lejon levizhmerine pa probleme. Baza e saj peshon 25g.  Eshte e kendshme dhe plot drite per perdorim ne perditshmeri nderkohe qe jeni duke punuar apo duke realizuar ushtrime te ndryshme.

Dizajni

Series 1 Watch ka nje kase alumini me nje veshje xhami dhe rrip silikoni.Dizajnuar qe te jete e pershtatshme per te gjitha rastet. Kasa e aluminit mbron oren nga goditjet e ndryshme. Rripi prej silikoni ka nje fleksibilitet dhe qendrueshmeri perfekte dhe nese nuk ju pelqen ju mund ta nderoni ate. Gjithashtu ai pershtatet lehtesisht me permasat e kycit tuaj.

Ekrani 1.3inch per oren 38mm dhe 1.4inch per oren 42mm eshte plot ngjyra OLED Retina. Ora 38mm ka nje ekran me rezolucion 271×340 pixel ndersa ora 42mm 312×390 pixel. Apple Watch Series 1 vjen me 2 permasa. Me rrip 38mm eshte ideal per kyce me erimeter 130mm deri ne 200mm. Dhe 42mm e cila eshte dizajnuar per kyce 140mm deri ne 210mm. Ora prej 38mm ka dimensionet 38.6mm*33.3 dhe peshe 25g nderkohe qe ora 42mm gjendet ne keto permasa 42.5mm*36.4mm me nje peshe 30g. 

Zgjedhja e Duhur per perdorusit iPhone!

Apple Watch Series 1 eshte nje zgjedhje e shkelqyer per perdoruesit e iPhone te cilet duan te monitorojne aktivitetitn e tyre fizik por nuk e kane te nevojshme GPS dhe rezistenen e ujit te ciat mund ti gjeni ne Apple Watch Series 2. Kjo ore mund te perdore aplikacione te ndryshme per aktivitet tuaja, ka nje saktesi te mire dhe lidhje te shpejte. Eshte e besueshme dhe teper praktike per t’u vesur. Ajo vjen ne treg me dy permasa as shume e madhe, por as e vogel. Eshte e shpejte, e lehte per t’u perdorur dhe ka nje bateri e cila zgjat mjaftueshem ne nje dite normale. 

Apple Watch Series 1 eshte zgjedhja e duhur per perdoruesit iPhone te cilet deshirojne te qendrojne aktiv!

FITNESS TRACKER BAND | Apple Watch Series 1

Specifikat 

Apple Watch Series 1 – 38mm | 42mm Black Band Price ne Dyqan Taxi

Marka: Apple
Modeli: Series 1
Ngjyra: E zeze
Materiali i rripit: Gome
Ekrani OLED Retina
Gjinia: Unisex
Sensor: Heart Rate, Accelerometer, Gyrometer
Pajisjet qe suporton: Iphone5, iphone 5c, 5s, 6, 6Plus, 6S, 6s Plus, 7, 7 Plus dhe iOS 10 dhe me vone.
Kohezgjatja e baterise: 18 ore
Koha e karikimit: 90 minuta
Bateria e rikarikueshme

apple watch series 1 38mm 42mm black band price ne dyqan taxi


Blerje online te Sigurta ne Shqiperi vetem ne Qendren Tregtare me te madhe Online | Dyqan Taxi

Detaje Produkti

Pesha 0.2 kg
Lloji

SmartWatch

Ngjyra

Masa

38mm, 42mm

Be the first to review “Apple Watch Series 1 te perdorura | 38mm/42mm Black band”

Vleresime

Nuk ka vleresime

Main Menu

apple watch series 1 black band price ne dyqan taxi 38mm 42mm

Apple Watch Series 1 te perdorura | 38mm/42mm Black band

15,500 L17,500 L

Shto ne Shporte