iPhone 5C i perdorur Grade A | Full Specification

11,000 L12,000 L (-8%)

Ka stok

MEMORY
Card slot; No
Internal; 8/16/32 GB, 1 GB RAM
DATA
GPRS; Yes
EDGE; Yes
iPhone 5c Rose Speed; DC-HSDPA, 42 Mbps;
HSDPA, 21 Mbps;
HSUPA, 5.76 Mbps, LTE, 100 Mbps;
EV-DO Rev. A, up to 3.1 Mbps
WLAN; Wi-Fi 802.11 a/b/g/n, dual-band, Wi-Fi hotspot

IPHONE 5C I PERDORUR NE DYQAN TAXI

iPhone 5c Rose i perdorur – Grade A | Full Specification, Screen |  Cmimi ne Dyqan Taxi

Nje Celular Smartphone nga Apple shume i pershtatshem dhe i forte, krijuar per te duruar perdorimin.
Me nje shtrese te forte plastike per me shume mbrojtje ndaj goditjeve. Gati per cdo lloj prove.

Leshimi i iPhone 5c ne shtator te vitit 2013 shenoi nje largim nga strategjia e zakonshme e Apple per leshimin e nje iPhone te ri çdo vit. Nisja e iPhone te ri do te shoqerohej me nje ulje çmimi, dhe ai para kesaj te behej i lire me nje kontrate ne tregje te caktuara. Kjo qasje i sherbeu mire Apple sepse iPhone nuk plaket aq shpejt sa homologet e tij Android, dhe madje edhe nje iPhone i gjeneruar i vjeter garon ne menyre te favorshme me shumicen e telefonave Android te linjes se mesme per performancën, nese jo me te konkuron me cmimin.

Pershkrimi

Telefoni vjen me nje ekran me prekje prej 4inch me nje rezolute prej 640x1136px me nje densitet pikseli prej 326 piksel/inc.
Apple iPhone 5c Rose mundesohet nga nje procesor Apple A6 me dy berthama 1.3GHz. Ajo vjen me 1 GB RAM. Ekzekuton iOS 7 dhe mundesohet nga nje bateri 1507mAh e pa levizshme.

Sa i perket kamerave, Apple iPhone 5c me kamera 8-megapixel ne pjesen e pasme, suporton nje aparat fotografik 1.2 megapixel ne pjesen e perparme per selfie.

Bazuar ne iOS 7 dhe paketon 16 GB memorje te brendshme. Apple iPhone 5c eshte nje smartphone i vetem SIM (GSM) qe pranon nje karte Nano-SIM.

Opsionet e lidhjes ne Apple iPhone 5c perfshijne Wi-Fi 802.11 a / b / g / n, GPS, Bluetooth v4.00, 3G dhe 4G (me mbeshtetje per Band 40. Sensoret ne telefon perfshijne akselerometrin, sensorin e drites se ambientit, xhiroskopin, sensorin e afersise dhe busullen. Apple iPhone 5c me dimensione  124,40 x 59,20 x 8,97 mm (lartesi x gjeresi x trashesi) peshon 132,00 gram. 

Ne dt 9 Shtator 2014 iPhone 5C u nderpre dhe u zevendesua nga modeli iPhone 6.
Superior ne te gjitha drejtimet iPhone 6 u be telefoni me i preferuar nga te gjithe.

iphone 5c i perdorur

Full Specification Apple iPhone 5c Rose | Screen, Cmimi ne Dyqan Taxi.

2G Network;
GSM 850 / 900 / 1800 / 1900 – all versions
CDMA 800 / 1700 / 1900 / 2100
3G Network;
HSDPA 850 / 900 / 1700 / 1900 / 2100
HSDPA 850 / 900 / 1900 / 2100
CDMA2000 1xEV-DO
SIM Nano-SIM
BODY Dimensions: 124.4 x 59.2 x 9 mm (4.90 x 2.33 x 0.35 in) Weight; 132 g (4.66 oz)

iPhone 5C – DISPLAY

Type;LED-backlit IPS LCD, capacitive touchscreen, 16M colors
Size;640 x 1136 pixels, 4.0 inches (~326 ppi pixel density)
Multitouch; Yes
SOUND
Alert types; Vibration, proprietary ringtones
Loudspeaker; Yes
3.5mm jack; Yes
MEMORY
Card slot; No
Internal; 8/16/32 GB, 1 GB RAM
DATA
GPRS; Yes
EDGE; Yes
iPhone 5c Rose Speed; DC-HSDPA, 42 Mbps;
HSDPA, 21 Mbps;
HSUPA, 5.76 Mbps, LTE, 100 Mbps;
EV-DO Rev. A, up to 3.1 Mbps
WLAN; Wi-Fi 802.11 a/b/g/n, dual-band, Wi-Fi hotspot
Bluetooth; Yes, v4.0 with A2DP, LE
USB; Yes, v2.0
CAMERA
Primary;
8 MP, 3264 x 2448 pixels, autofocus, LED flash,check quality
Features; 1/3.2” sensor size, 1.4 m pixel size
simultaneous HD video and image recording,
touch focus, geo-tagging, face detection, HDR panorama, HDR photo
Video; Yes, [email protected], video stabilization,check quality
Secondary; Yes, 1.2 MP, [email protected]
face detection, FaceTime over Wi-Fi Apple iphone

iPhone 5C i Perdorur | Dyqan Taxi | Blerje Online ne Shqiperi

iPhone 5s i perdorur Dyqan Taxi full Specification Cmimi Screen


Porosit tani dhe paguaj ne dorezim per te gjitha porosite e kryera Online
Per Porosi mund te kontaktoni edhe ne numrin tone te telefonit 0682141111
Ose ne adresen tone te email-it [email protected]

Detaje Produkti

Pesha 0.2 kg
Gjendja

Lloji

Celulare

Marka e Telefonit

Memorja

16GB

Ngjyra

Vleresim mesatar

4.00

01
( 1 Review )
5 Star
0%
4 Star
100%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%
Add a review

1 Vleresim per kete produkt

  1. 01

    nga Agim Kalo

    A ka ngjyre tjeter?

Main Menu

iphone 5c blerje online ne dyqan taxi blerje te sigurta ne shqiperi tirana albania apple iphone

iPhone 5C i perdorur Grade A | Full Specification

11,000 L12,000 L (-8%)

Shto ne Shporte