Hemani Aloe Vera – Vaj Kurativ | Hemani – 30 ml

400 L

Ka stok

 • Ndihmon lekuren nga djegia e diellit.
 • Ndihmon sherimin e plageve apo prerjeve te vogla.
 • Mban lekuren e bute dhe te tonifikuar
 • Ndihmon ne parandalimin e rrudhave te vogla
 • Lufton aknet.
 • Agjent i mire per kujdesin e flokeve.
KODI: 8964000114087 Kategori: , Etiketime: , , , , ,

VAJ NGA ALOE VERA | HEMANI

Vaj Aloe Vera Hemani Oil | Essential Oils Reviews

Permban te gjitha vlerat e bimes se Aloe Vera pa humbur asnje veti te saj.

1. Vaj masazhi

Vaji i aloe verës mund të përdoret si një vaj masazhi. Ajo depërton mirë dhe ndjehet qetësues në lëkurë. Dikush mund të përdorë vajra esencialë me këtë vaj si një masazh aromaterapie.

2. Shërimi i plagëve të lëkurës

Aloe vera siguron lëndë ushqyese për shërimin e plagëve për këtë vaj. Dikush mund ta aplikojë atë në një plagë, prerje, copëz apo edhe një mavijosje. Ajo bën që lëkura të shërohet më shpejt. Ndihmon gjithashtu në zvogëlimin e mbresë [2]. Sidoqoftë, për djegiet dhe djegiet nga dielli, xhelja e pastër Aloe Vera mund të jetë më efektive pasi është shumë më e ftohur dhe qetësuese. Eshtë e mirë për shërimin e plagëve pas operacionit.

3. Dermatiti

Vaji i aloe verës është një anti-irritues. Gjithashtu siguron disa lëndë ushqyese për lëkurën, veçanërisht aminoacidet pasi xheli Aloe Vera është i pasur me to. Dikush mund ta zbatojë këtë drejtpërdrejt për lehtësim nga kushte si ekzema dhe psoriaza.

HEMANI ALOE VERA OIL | Essential Oils Reviews

vaj aloe vera hemani essential oil review

Perfitimet

 • Ndihmon lekuren nga djegia e diellit fale vetive antioksodante.
 • Ndihmon sherimin e plageve apo prerjeve te vogla.
 • Aloe ndihmon per te mbajtur lekuren e bute dhe te tonifikuar
 • Ndihmon ne parandalimin e rrudhave te vogla
 • Aloe eshte e njohur per luftimin e akneve fale efekteve te saj ne luftimin e inflamacionit.
 • Aloe eshte perdorur per shume probleme me lekuren si ,psoriasis, ekzema,etj.
 • Aloe eshte gjithastu nje agjent shume i mire per kujdesin e flokeve
 • Pervecse qe ndihmon per trajtimin e zbokthit dhe tharjen e skalpit, kjo bime mund te ndihmoje ne rritjen e flokeve dhe mund ti mbaje ato te shendetshme
 • Personat qe kane probleme me artritin gjithashtu mund te kene nje permiresim te dhimbjeve me perdorimin e vajit aloe vera
 • Mund ta aplikoni ne pjeset problematike per te ulur inflamacionin

Blerje online te sigurta ne Shqiperi ne Dyqan Taxi | Qendra me e madhe Tregtare Online

Detaje Produkti

Pesha 0.2 kg
Lloji

Vajra

Be the first to review “Hemani Aloe Vera – Vaj Kurativ | Hemani – 30 ml”

Vleresime

Nuk ka vleresime

Main Menu

Aloe Vera Vaj Hemani Dyqan Taxi

Hemani Aloe Vera - Vaj Kurativ | Hemani - 30 ml