Zonja Bovari – Gustav Flober

990 L

Ka stok

Bovarizmi, prirja per te enderruar dhe per tu zhgenjyer pafundesisht nga realiteti.

Kjo do te ishte dukuria qe do ta meshironte me se miri personazhin kryesor te vepres, zonjen Ema Bovari.

 

KODI: r-zonjabovari KATEGORIA: ETIKETIMI:

ZONJA BOVARI

Romani eshte kronike e kohes dhe trajton ceshtje tronditese realiste dhe te ngjashme me ngjarjet qe ndodhin per dite ne jeten e njerezve.

Floberi ndjek metoden e impersonalizmit: nuk gjykon veprimet e personazheve.

Ema Bovari eshte nje vajze provinciale qe lexon shume libra romantike dhe ka marre nje formim konservator ne manastir.


Bli ne menyre te sigurte ne Dyqan Taxi | Qenda me e madhe tregtare online

 

 

Detaje Produkti

Pesha 0.2 kg
Lloji

Liber

Be the first to review “Zonja Bovari – Gustav Flober”

Vleresime

Nuk ka vleresime

Main Menu

zonja bovari bli tani online ne dyqan taxi

Zonja Bovari - Gustav Flober