E penguara, Requiem per Linda B. – Ismail Kadare

700 L

Ka stok

Libri ” E penguara” pershkruan ndoshta kohen me te errret te historise se Shqiperise.

Ate te diktatures, ku liria mund te te shderrohej ne nje gje shume te deshiruar.

Nje pengese e madhe dhe jo nga fati por nga nje tip i ri i pengesave, nga shteti, rrefehet historia e nje vajze te internuar.

KODI: r-epenguara Kategori: , ETIKETIMI:

E PENGUARA REQUIEM PER LINDA B.

E penguara ka ne qender e saj persozazhin e Linda B.

Nje vajze shqiptare qe u lind, u rrit, dhe u vajzerua ne internim.

Me nje pershkrim nosatalgjik te qytetit te Tiranes, “Kafe Flora”, kryqezimet e rrugeve rreth “Sheshit Skenderbe”.

Kopshtet e Akademise ne ish-pallatin mbreteror.

Gjethet e rena ne parkun e hotel “Dajtit”, e bejne kete liber qe ne pamje te pare te ngjaje si nje roman.

Nje liber qe i kushtohet te gjithave vajzave shqiptare ne internim.

Ato vajza te cilat u ngriten kunder fatit dhe u munduan te kapercecin pengesen e shtetit.


Bli ne menyre te sigurte ne Dyqan Taxi | Qendra me e madhe regtare online

Detaje Produkti

Pesha 0.2 g/kg
Lloji

Liber

Be the first to review “E penguara, Requiem per Linda B. – Ismail Kadare”

Vleresime

Nuk ka vleresime

Main Menu

e penguara libra ne shitje online ne dyqan taxi

E penguara, Requiem per Linda B. - Ismail Kadare