Perandoria Osmane Periudha klasike 1300-1600 HALIL ÏNALCIK

1,250 L

Ka stok

KODI: r-perandoriaosmane Kategori: ,

PERANDORIA OSMANE PERIUDHA KLASIKE

Perandoria Osmane e cila u shnderrua ne nje fuqi te Lindjes se Mesme nga nje principate kufitare ushtarake ne kapercyell te shekullit XIV.

Turqia u be fuqia dominuese ne Anadoll e Ballkan dhe shteti me i fuqishem islamik pas vitit 1517.

Ky liber permbledh tre shekuj te lavdishem te historise turke dhe fitoreve tyre te njepasnjeshme.

Jep gjithcka te detajuar per ndikimin e fese dhe luftes ne jeten e perditshme, si edhe te artit te qeverisjes, te administrimit, te vlerave shoqerore, financiare dhe politikat e ndjekura nga ta.


Bli ne menyre te sigurt ne Dyqan Taxi | Qendra me e madhe tregtare online

Detaje Produkti

Pesha 0.5 g/kg
Lloji

Liber

Be the first to review “Perandoria Osmane Periudha klasike 1300-1600 HALIL ÏNALCIK”

Vleresime

Nuk ka vleresime

Main Menu

liber perandoria osmane blerje online ne dyqan taxi

Perandoria Osmane Periudha klasike 1300-1600 HALIL ÏNALCIK