Ca pika shiu rane mbi qelq – Ismail Kadare

500 L

Ka stok

“Ca pika shiu rane mbi qelq” eshte nje poezi moderne, simbolike, lirike dhe ertike.

E mbushur me tipare humanizmi dhe universaliteti ka ne qender te saj njeriun e shekullit XX, njeriun e ri.

KODI: r-capikashiuranembiqelq KATEGORIA: ETIKETIMI:

CA PIKA SHIU RANE MBI QELQ

Nje poezi moderne e mbushur me simbole erotike, lirike dhe me tipare humanizmi e universaliteti.

Ne qender te poezise eshte njeriu i shekullit XX, njeriu i cliruar shpirterisht, moralisht dhe qe ndjehet i lire nga shoqeria.

Njeriu qe eshte superior psikologjikisht, i cliruar nga dogmat, mendimet mbytese te shoqerise dhe qe eshte zot i vetes, pra njeriu i ri eshte ne qender te poezise se Kadarese.


Bli ne menyre te sigurte ne Dyqan Taxi | Qendra me e madhe tregtare online 

Detaje Produkti

Pesha 0.1 kg
Lloji

Liber

Be the first to review “Ca pika shiu rane mbi qelq – Ismail Kadare”

Vleresime

Nuk ka vleresime

Main Menu

ca pika shiu rane mbi qelq libra ne shitje dyqan taxi

Ca pika shiu rane mbi qelq - Ismail Kadare