Bota e Sofies – Jostein Gaarder

1,000 L

Ka stok

“Bota e Sofias” nje liber nga autori Jostein Gaarder, i maskuar si nje liber femijesh por qe te gjithe mund te gjejne veten lehtesisht, sidomos te rinjte.

Romani ka pasur nje sukses te jashtezakonshem ne Norvegji, Gjermani, Suedi, Itali, SHBA, France etj., dhe eshte pekthyer ne 40 gjuhe te botes.

KODI: r-botaesofies Kategori: , ETIKETIMI:

BOTA E SOFIES

Nje liber per te gjitha moshat, qe shpalos kaq bukur historine dhe filozofine e jetes.

Nje roman magjik, aventuroz dhe i mahnitshem qe shpjegon qarte rrugen e mendimit njerezor, qe nga mitet anitke deri ne boten e sotme.

Nje leter misterioze do te vinte ne adrese te Sofi Amundsen, nje pesembedhjete vjecare.

Ne ate leter i drejtohet pyetja, Kush je ti, nga i panjohuri.

Kjo pyetje do ta irritoje ndjeshem Sofian.

Normalisht ajo nuk mund te mos mendonte shpesh per kete pyetje, duke u mundur te gjente vete nje pergjigje .

Letra te njepasnjeshme ne adrese te saj.

Derguesi anonim nuk i drejton vetem pyetje por dhe i jep pergjigje dhe nga letra ne leter Sofia do te ballafaqohet me enigmen e universit.

Nje kapercim i kufijeve nepermjet jetes dhe vdekjes, nepermjet realitetit dhe endrres.

Jostein Gaarder do te preke te gjitha pyetjet e medha dhe enigmat e jetes ne nje menyre aq poetike.

Duke i trajtuar plot fantazi dhe humor, por edhe ne nje menyre shume te ndjeshme.

Ky liber do tju shoqeroje ne nje vallezim, ne nje udhetim ne boten misterioze dhe filozofine njerezore.


Bli ne menyre te sigurte ne Dyqan Taxi | Qendra me e madhe tregtare online

Detaje Produkti

Pesha 0.2 g/kg
Lloji

Liber

Be the first to review “Bota e Sofies – Jostein Gaarder”

Vleresime

Nuk ka vleresime

Main Menu

bota e sofies online dyqan taxi

Bota e Sofies - Jostein Gaarder