Fati i Perendimit, Athine, Jerusalem – Jacques Attali

15,000 L

Ka stok

Autoret Jacques Attali dhe Pierre Henry Salfati, sjellin kete lloj psikoanalize te qyteterimit perendimor per te zbuluar dhe per te supozuar te fshehtat e tij.

Ne te gjendet kushti per mbijetesen e ketij qyteterimi.

KODI: r-fatiperndimit-athinejurezalem Kategori: , Etiketime: ,

FATI I PERENDIMIT, ATHINE, JURESALEM

Ndoshta mund te duket paradoksale dhe komplet e pazakonte kthimi pas ne kohe.

Interesimi per marredhenien midis dy mendesive te cilat e kane origjinen ne Lindjen e Mesme qe perpara tre mije vjetesh.

Por ndonjehere ky kthim pas ne kohe dhe ky interesim eshte pikerisht ajo qe na nevojitet per te kuptuar me mire boten sot.

Kjo na paraqitet si nje detyre e pashmngshme, aktuale, e domosdoshme dhe urgjente.

Zbulimi i themeleve te qyteterimit perendimor, aq te adhuruar dhe aq te urryer nje te njejten kohe.

Themelet e ketij qyteterimi ne thelb te tyre jane hebraike dhe greke.


Bli ne menyre te sigurte ne Dyqan Taxi | Qendra me e madhe tregtare online

 

Detaje Produkti

Pesha 0.2 g/kg
Lloji

Liber

Be the first to review “Fati i Perendimit, Athine, Jerusalem – Jacques Attali”

Vleresime

Nuk ka vleresime

Main Menu

fati i perndimit athine juresalem libra ne shitje dyqan taxi

Fati i Perendimit, Athine, Jerusalem - Jacques Attali