Ferma e kafsheve – George Orwell

500 L

Ka stok

Ferma e kafsheve na shpie ne nje histori te shekullit te njezete.

Nje histori e idealizmit te tradhetuar nga tirania dhe korrupsioni, historia rrenqethese qe do ti vertise ngjarjet reth personazhit kryesor Oruellit.

KODI: r-fermaekafsheve Kategori: , ETIKETIMI:

FERMA E KAFSHEVE

Te lodhura nga shfrytezimi dhe keqtrajtimi i qenieve njerezore dhe me durimin qe kishte arritur kulmin, pas vitesh te tera shtypeje, kafshet e nje ferme vendosin te ngrene krye.

Ata debojne pronarin e tyre dhe orvaten te krijonje nje rend te ri, te bazuar mbi nje koncept utopik barazie.

Ndoshta aty kur nuk e prisnin nje klase e re burokratesh dhe tiranie do linde dhe do te shfaqej mes tyre.

Kjo klase tiranesh, arrogantesh, qe karakterizoheshin nga dinakeria, makuteria, egoizmi do te pinte gjakun dhe do te fillonte shtypjen ne nje menyre imponuese ndaj kafsheve te tjera me te buta dhe shpirtmira.


Bli ne menyre e sigurte ne Dyqan Taxi | Qendra me e madhe tregtare online 

 

 

Detaje Produkti

Pesha 0.1 g/kg
Lloji

Liber

Be the first to review “Ferma e kafsheve – George Orwell”

Vleresime

Nuk ka vleresime

Main Menu

ferma e kafsheve ne shitje online ne dyqan taxi

Ferma e kafsheve - George Orwell