Dashuria ne koherat e koleres – Gabriel García Márquez

1,500 L

Ka stok

Nje roman rrenqethes, i emocioneve te forta, i cili trajton nje histori dashuri te pa realizuar dhe qe ka rezistuar ne kohe.

Autori ka perdorur nje mjeshteri te rralle te shkrimit te prozes e cila te ben per vete qe ne leximin e rreshtave te pare te librit.

KODI: r-dashuriane-koheratekoleres KATEGORIA: ETIKETIMI:

DASHURIA NE KOHERAT E KOLERES

Romani “Dashuria ne koherat e koleres” eshte nje roman i cili meshiron njenjat e dashurise.

Autori Gabriel Garsia Marquez e trajton kete ndjenje madje dhe ne nje kohe te veshtire, sic ishte koha e koleres.

Nje histori qe zhvillohet nga fundi i shekullit te nentembedhjete deri ne dhjetevjecaret e pare te shekullit XX, ne brigjet Karaibe te Amerikes se Jugut.

Protagonist i ketij romani Florentino Ariza, ruan ne zemren e tij nje dashuri te paharruar dhe te pashuar ende.

Nje moment ngjarjet marin nje kthese te papritur te fuqishme.

Nje ribashkim i cili nuk kaloi pa pasoja, madje pasojat ishin aq fatale, nje perfundim plot emocion dhe ankth.


Bli ne menyre te sigurte ne Dyqan Taxi | Qendra me e madhe tregtare online 

Detaje Produkti

Pesha 0.2 kg
Lloji

Liber

Be the first to review “Dashuria ne koherat e koleres – Gabriel García Márquez”

Vleresime

Nuk ka vleresime

Main Menu

roman dashuria ne kohen e koleres online ne dyqan taxi

Dashuria ne koherat e koleres - Gabriel García Márquez