Xha Gorioi – Honore De Balzak

990 L

Ka stok

Nje roman me nje tematike te ndjeshme shoqerore qe prek shtresat e uleta dhe te varfera te popullsise.

Por qe si gjithmone atyre ne krye te shtetit dhe aristokracise se larte dhe te nderuar eshte gjeja e fundit qe mund ti vije ndermend.

KODI: r-xhagorioi KATEGORIA: ETIKETIMI:

XHA GORIOI

Kete here autori sjell nje tjeter kryeveper.

Rreziku i shkaterrimit te familjes, ve ne pikepyetje themelet e shoqerise, ekuilibrat e se ardhmes, nje mesazh aktual dhe po aq i prekshem edhe ne kohen e sotme.

Figura e xha Goriorit eshte ne qender te romanit, nje baba fatkeq, qe u sakrifikua per te bijat mosmirenjohese.


Bli ne menyre te sigurte ne Dyqan Taxi | Qendra me e madhe tregtare online

Detaje Produkti

Pesha 0.2 kg
Lloji

Liber

Be the first to review “Xha Gorioi – Honore De Balzak”

Vleresime

Nuk ka vleresime

Main Menu

xha gorioi ne shitje online ne dyqan taxi

Xha Gorioi - Honore De Balzak