Prerese thonjsh per Kafshet | Kujdesi per thonjte

990 L

Ka stok

-Kujdesi per thonjte e kafsheve me menyren me te sigurt.
-I pershtatshem per qente dhe per macet.
-Drite LED per ndricim sa me te mire gjate perdorimit.
-Zmadhim deri ne 5 here per prerje sa me efikase
-Prerje e shpejte dhe precize fale thikave metalike te mprehta

PRERESE THONJSH PER KAFSHET SHTEPIAKE

Prerese thonjsh per kafshet shtepiake | Kujdesi per thonjte e kafsheve tuaja

Peti cut | Menyra me e sigurt per t’u kujdesur per kafshen tuaj shtepiake.

Nje produkt i shkelqyer per te gjithe ata individe te cilat kane kafshe shtepiake. Eshte i pershtatshem dhe per qente dhe per macet. I krijuar nga te apasionuarit pas kafsheve me ndihmen e veterinereve.
Mjaft i lehte per t’u perdorur nga gjithesecili prej jush. Mjafton te jeni te perqendruar ne ate qe po beni. Nje aksesore per kafshe shtepiake shume i nevojshem.

I ndertuar me nje drite LED e cila ndricon mbi thonjte per t’iu ofruar me shume siguri gjate perdorimit te tij. Zmadhon deri ne 5 here imazhin tuaj per nje prerje sa me efikase dhe pa lenduar kafshet tuaja te dashura nderkohe qe kujdesi per kafshet eshte qellimi juaj. Dizajn ergonometrik i cili pershtatet mjaft mire me doren tuaj dhe ju ndihmon ne mbajtjen e tij vetem me nje dore.

Prerese Thonjsh per Kafshet Shtepiake Peti Cut

Prerese thonjsh per kafshet | kujdesi per thonjte per te gjithe kafshet

Karakteristika | Kujdesi per thonjte per te gjitha kafshet

-Kujdesi per thonjte e kafsheve me menyren me te sigurt.
-I pershtatshem per qente dhe per macet.
-Drite LED per ndricim sa me te mire gjate perdorimit.
-Zmadhim deri ne 5 here per prerje sa me efikase
-Prerje e shpejte dhe precize fale thikave metalike te mprehta
-Nje produkt i aprovuar nga veterineret.

 


KRIJUAR NGA ADHURUESIT E KAFSHEVE

Kujdesi per kafshet shtepiake dhe per thonjte e tyre, e maceve, e qeneve, por dhe nese keni lepurusha te vegjel.

Nqs keni oborre dhe ata luajne e sillen ne si të jene ne kopshtin e tyre së bashku, neper lule e bime, patjeter që është i domosdoshem e pastrimi dhe prerja e shpeshte e thonjeve, per te patur nje higjene te mire te tyre.

Ky mjet i veçantë u shpik nga adhuruesit e kafshëve shtëpiake me ndihmën e veterinerëve, ata qe kane informacione per kafshet

Kështu që vlen te nenvizohet se këta krijues kane përvojë më mepareshme me prerjen e thonjve të tyre.

Njesoj si njerzit ashtu edhe kafshet shtepijake kemi nevoje per nje informacion per macet, edhe për qenushat qe te kene si një shendet te mire, i cili fillon qe nga higjene e me pas vizitat tek mjeku veteriner periodikisht.

Kjo prehese thonjsh eshte e dashur per kafshet, me bishta portokalli dhe me nje pozicion mbajtje shume te rehatshme, e ben te lehteshem procesin e prerjes se thonjeve.

ME DRITE LED

Peti cut ka te vendosur ne maje nje drite led. Para prerjes, sigurohuni që çelësi LED në Peticare të jetë ndezur në njërën ose tjetrën ane.

Shtypeni ON dhe te ndizet per te ndihmuar në identifikimin e shpejtë të thonjve në mënyrë të qartë. Dritat LED ndriçojnë zonën e prerjes për t’ju ndihmuar të shihni gjatë prerjes.

Në thonjtë me ngjyra të lehta më shume se të erretat, LED do të ndihmojë gjithashtu në ndriçimin e kafshës shtëpiake për të identifikuar më mirë vendin e duhur të prerjes. Për thonjtë e errët, LED-të mund të mos jetë aq i fuqishem sa të shohim shpejt.

Nese qeni juaj ka thonjte me të erret gati te zeza, do tia ndricoj drita led?

Jo. Drita LED do të jetë në gjendje të ndriçojë vetëm thonjtë me ngjyra të lehta ose të celeta. Mund të mos jetë në gjendje të ndriçojë thonjtë me ngjyrë të errët ose të zezë.

Qe do të thotë se me ndihmen e dikujt tjeter me nje drite telefoni mund tju ndihmoj ne të njëjtën kohe qe ju i prisni thonjte kafshes suaj. Gjithashtu dikush qe do tju ndihmoje duhet te kete informacion per kafshet shtepiake.

METODA E DUHUR

Per te prere thonjte e kafshes suaj ne menyre profesionale cdo dite, ne cdo here qe eshte e nevojshme. Mund të shihni vijën delikate të gjakut në mënyrë që të shkurtoheni në vendin e duhur çdo herë.

Dhe kur thonjtë e tyre shkurtohen bukur dhe shpesh do ta shihni qe duhet të ketë më pak gërvishtje mbi ju, në mobilje dhe në dyer dhe mure.

Me PetiCare, ata do të nxjerrin dorën dhe do të të duan më shumë sa të gjitha herët pa peticare qe ju eshte dashur tia shkurtoni thonje.

Lëreni sistemin e kujdesit të thonjve Peti të kthehet në prerje nga diçka e tmerrshme ne diçka që ata duan të bëjnë me kenaqesi, duke e bërë atë të sigurt dhe të këndshëm për të dy ju.

Thonjte e maces dhe qenit tuaj do te jene te qete e te e mirë, keshtu dhe duart tuaja pa gervishtje si m e parë.

Rreth PetiCARE

Peti Care është një pajisje që mund ta përdorni për të prerë pa dhimbje thonjtë e duarve të çdo qeni apo maceje. Meqenëse ka një dritë LED dhe një pasqyrë zmadhimi që do t’ju lejojë të shihni çdo thua jashtëzakonisht qartë, ekziston një rrezik shumë i ulët që ju aksidentalisht të prisni shumë afër dhe të dëmtoni kafshën tuaj.

Kjo pajisje ka thika të sakta, të mprehta, kështu që me siguri do të merrni rezultatin që dëshironi vetëm me një prerje të secilës thua dhe nuk do të duhet të bëni nderhyrje të menjëhershme që do të zgjasinin procesin e prerjes.

Ndërsa prisni, të gjitha thonjtë do të mblidhen në një enë të vogël bllokimi brenda pajisjes, të cilën thjesht mund ta zbrazni kur të keni mbaruar çdo punë të prerjes.

Do te rekomandohej dhe desinfektimi me alkool pas cdo prerje.

Perdorimi:

Mbani prerësin duke përdorur dorën tuaj qe keni per me mbare me dorezën e sipërme në pëllëmbën tuaj. Ndërsa mbani prerësen, futni thojin e kafshës shtëpiake përmes tehut rrethor fiks në zonën e prerjes. Ndërsa shkurtoni thonjtë e kafshës suaj, sigurohuni që të mos keni prerë thonjtë deri ne rreze. Përdorni një lëvizje të menjëhershme këputëse gjatë shkurtimit.

Gjate  perdorimit sigurohuni qe drita LED eshte e ndezur dhe ne pozicionin e preresit.

Çdo thua në putrën e një mace ose qeni ka një vijë të vogël gjaku të quajtur “vije e shpejtë”, dhe nëse prisni shumë afër kësaj, qeni ose macja juaj mund të përjetojnë dhimbje. Për fat të mirë, ndriçimi dhe zmadhimi i ofruar nga çdo prehese do të ndihmojë të gjithë te zotet e kafshëve shtëpiake të qëndrojnë sa më larg asaj linje ndërsa është ende duke bërë prerje efektive me mprehese.

Kujdesi per kafshet eshte nje detyre e jona kjo pajisje ju ndihmon te qartesoni shikimin dhe te identifikoni se deri ku duhet te prisni thonjte.

Specifikimet

Materiali: ABS
Ngjyra: Portokalli & Gri
Permasat: 15*9cm
Fuqia: 3*LR44 Bateri ( Nuk perfshihen)


Blerje online me Vetbesim ne Shqiperi ne Dyqan Taxi | Qendra me e madhe Tregtare online

Detaje Produkti

Pesha0.2 kg
Lloji

Gershere

Be the first to review “Prerese thonjsh per Kafshet | Kujdesi per thonjte”

Vleresime

Nuk ka vleresime

Main Menu

peti cut prerese thonjsh per kafshet shtepiake te gjitha si te kujdesemi per thonjte

Prerese thonjsh per Kafshet | Kujdesi per thonjte