Litar kercimi per ushtrime fizike dhe stervitje ditore

590 L

Ka stok

  • Litar me material najloni dhe plastike.
  • Ne ngjyra te ndryshme
  • Paloset lehte per ta mar kudo me vete
  • Perdore ne palester,shtepi apo natyre.
  • Perfitime te medha kardio vaskulare.
  • Ideal dhe praktik per t’u marre kudo me vete.
KODI: ECC-20620-0260 Kategori: , ,

LITAR KERCIMI PER STERVITJE

Litar kercimi per stervitje fizike apo ushtrime ne kushte shtepie ose gjate pushimit larg shtepise me pak minuta ne dite. Kercimi ne Litar eshte shume efektiv per tu ushtruar apo tonifikuar trupin tuaj.

Per te gjitha ata qe jane te dashuruar me palestren dhe duan te mbajne gjithe kohen trupin te tonifikuar dhe muskujt ne aktivitet ky litar kercimi eshte ai qe ju duhet, me ushtrime fizike te ndryshme.
Përdorimi i ketij litari hedhes ka perfitime mjaft te mira kardio vaskulare.
Trupi juaj ka per t’ju falenderuar pasi ju ta perdorni shpesh dhe ta beni pjese te aktivitetitt tuaj fizik.

LITAR IDEAL KERCIMI PER STERVITJE

litar kercimi per stervitje bli online dyqan taxiSapo te filloni te perdorni kete litar me nje ushtrim te thjeshte do te vini re perfitime fantastike.
Ky litar ka nje cilesi teper te larte duke u perbere prej naljoni dhe dorezat plastike qe nuk e lejojne litarin te rreshqas prej djersitjes
nga duart tuaja.
Ai është ideaur per te perballuar terheqjet dhe perkuljet gjithashtu është dhe mjaft i shpejtë.
Përdorimi i ketij litari kercimi ka perfitime mjaft te mira dhe te nevojshme kardio vaskulare.
Ai ka nje qendrueshmeri te larte dhe mund ta perdorni per nje kohe te gjate ne palestren tuaj.
Litari mund te paloset duke e bere shume te thjeshte dhe praktik per t ‘u marr me vete kudo.

 

LITAR PER STERVITJE

Kërkon diçka të re për të shtuar në rutinën tënde të stërvitjes? Nëse nuk i keni provuar tashmë, patjetër duhet të kontrolloni se si litarët e stervitjes mund të transformojnë aftësinë tuaj. Ne kemi mbledhur të gjitha përfitimet thelbësore të litarëve që po i humbisni

A jeni një fanatik i fitnesit?

Nëse po kërkoni përgjigjen e shpejtë për ‘çfarë janë litarët e fitnesit?’, Sigurisht që jeni në vendin e duhur. Nuk është diçka që përgjigjet me fjalë të thjeshta shpesh në internet, por ne jemi këtu pavarësisht nëse jeni një fillestar apo profesionist!

Pra, çfarë janë litarët e fitesit dhe cgare ushtrime fizike me litar ju mund te beni?

Litar kercimi janë një mjet i dobishëm ushtrues për ata që kërkojnë të humbin peshë, të fitojnë masë muskulore, të tonifikojnë muskujt e tyre ekzistues ose të stërvitin çekuilibrat dhe qëndrueshmërinë. Ato përdoren më mirë si pjesë e një programi ekzistues për rezultate optimale në secilën nga këto fusha. Ushtrime me litar mund te beni cdo dite pasi jane shume te nevojshme dhe sugjerohen nga te gjithe.

KERCIMI NE LITAR

Metoda u shpik nga John Brookfield, një mbajtës i shumëfishtë i rekordit botëror në aktivitete të ndryshme të forcës dhe qëndrueshmërisë (të tilla si grisja e 100 kuvertave të kartave në dy në vetëm 2 minuta dhe 15 sekonda!).

Brookfield vuri në provë litare kercimi me atletë profesionistë dhe lojtarë të NFL, të cilët në të vërtetë luftuan për të mbajtur një ritëm konstant pas disa minutash. Ai këmbënguli se kjo ishte për shkak të mungesës së një lloji specifik të qëndrueshmërisë që vetëm litarët e kercimit mund të stërvisnin dhe kështu ata shpejt u bënë një metodë popullore e stërvitjes!

Për sa i përket veçorive fizike të litarëve , ato vijnë në gjatësi dhe pesha të ndryshme, që do të thotë që ju të mund ta personalizoni stërvitjen tuaj për nga intensiteti dhe potenciali.

Përfitimet e kercimi me litarushtrime fizike me litar

Një nga përfitimet më të dukshme ende të rëndësishme të litarëve  është se përdorimi i tyre ju siguron një stërvitje të plotë të trupit.

Të fitosh një stërvitje të plotë të trupit është diçka që të gjithë mund ta bëjmë në këtë ditë dhe moshë, ku të shkosh në palestër për një ose dy orë është shpesh e pamundur (kush gjithmonë ka kohë për atë pas 9-5 oreve pune).

Disa njerëz mendojnë se litar kercimi janë vetëm për stërvitje krahësh dhe shpatullash, por nuk është kështu. Ato mund të përdoren për të synuar trupin si një e tërë.

USHTRIME FIZIKE PER TRUPIN

Me një sërë lëvizjesh dhe ushtrimesh që përdoren në një hapësirë ​​të shkurtër kohe, ju mund të stervisni çdo pjesë të trupit tuaj me litarëT po aq mirë sa mundeni gjatë metodave të tjera të trupit të plotë të trajnimit.

Për sa i përket vendosjes nëse përfitimet e litar kercimi janë më të mirat për ju në krahasim me metodat e tjera të ushtrimit, një gjë që duhet të dini është se ato janë të adaptueshme për të gjitha nivelet e fitnesit. Ushtrime te thjeshta me litare per muskujt.

Ato përdoren shpesh ose për ushtrime me ndikim të ulët ose për stërvitje, duke i bërë ato të shkëlqyera si për fillestarët ashtu edhe për fanatikët e fitnesit.

Edhe nëse thjesht kryeni valë për një periudhë të gjatë dhe të qëndrueshme kohore, përfitimet e litarëve ende janë perfitime të kardio me kohë të gjatë në punë rutine dhe biçikleta të palëvizshme. Litar efektiv per stervitje te perditshme.

Kjo sepse ato janë gjithashtu një ushtrim stërvitje për forcën, dhe ndërtojnë muskuj, si dhe synojnë shëndetin tuaj kardiovaskular!

 USHTRIME ME LITARE IDEALE PER RENIEN NE PESHE

Një nga përfitimet më të mira të litar kercimi për ata që kërkojnë të humbin peshë dhe të dobësohen është se ato janë një metodë e pabesueshme për djegien e dhjamit. Për një trup të mirë dhe për tonifikimin e trupit tuaj sugjerohet kryerja e më shumë ushtrimeve. Stërvitja e muskujve dhe kryerja  e ushtrimeve te ndryshme me litar.

Të sëmurë nga djersitja në rutine për 45 minuta pa dobi? Litarët e betejës do të jenë shpetimi juaj. Nëse e mendoni, dhjami digjet përmes ndërtimit të muskujve. Ju nuk do të ndërtoni shumë muskuj duke vrapuar në rutine për periudha të zgjatura kohore.

LITAR PER STERVITJE NE SHITJE ONLINE

Ndërsa litarët janë një ushtrim i bazuar në forcë, si dhe janë kardiovaskular, ju do të digjni dy herë sasinë e dhjamit sesa do të tërhiqeshit në kardio me kohë të gjatë, dhe në gjysmën e kohës!

Metoda më e mirë për djegien e dhjamit ndoshta do të jetë litari per ushtrime fizike jashte dhe brenda në shtëpi. Ushtrimet që ju ofrojne litaret është një menyre e thjeshte dhe reluztative. Nga këto ushtrime për trupin ju do te keni shume rezultate.

Pervec ushtrimeve kete litar mund ta perdorni edhe per lojra te ndryshme.
DYQAN TAXI ONLINE SHOP TIRANE

Detaje Produkti

Pesha0.4 kg
Ngjyra

Lloji

litar per stervitje

Be the first to review “Litar kercimi per ushtrime fizike dhe stervitje ditore”

Vleresime

Nuk ka vleresime

Main Menu

litar kercimi per stervitje bli online dyqan taxi

Litar kercimi per ushtrime fizike dhe stervitje ditore