Iliada – Homer

300 L

Ka stok

Nje ngjarje me heronje te historise greke dhe nje histori me motive epiko-lirike.

Iliada ka ne qender te subjektit te saj, konfliktin legjendar dhe merine e heroit grek, Akilit.

E gjithe historia dhe ngjarja zhvillohet ne vitin e fundit te Luftes se Trojes.

ILIADA

Ky liber permban dy tema kryesore, njera teme eshte konflikti midis Akilit dhe Agamemnonit dhe tema tjeter eshte lufta Greko-Trojane.

Vepra fillon me rrefimin e grindjes se Akilit me kryekomandantin Agamemnon, duke i cuar greket ne nje humbje te sigurt dhe perfundon kur zgjidhet ajo.

Vepra gjithashtu trajton edhe luften mes trojaneve dhe grekeve e cila zgjati 10 vjet.


Bli ne menyre te sigurte ne Dyqan Taxi | Qendra me e madhe tregtare online 

Detaje Produkti

Pesha 0.1 g/kg
Lloji

Liber

Be the first to review “Iliada – Homer”

Vleresime

Nuk ka vleresime

Main Menu