Korse per barkun te femra pas lindjes me mikrofiber

1,600 L

Ka stok

Material elastik qe  edhe pas perdorimit ose larjes duket njesoj si ne fillim , nuk e humbet elasticitetin .
Sugjerohet te perdoret  kur jeni ne levizje ose beni ushtrime qe te kete rezultat .

KODI: korse-pas-lindjes-per-belin Kategori: , Etiketime: , , ,

KORSE PER BARKUN PAS LINDJES

Korse per femra pas lindjes | Brez per barkun | Mikrofiber | Slim Body  Blerje online  | Dyqan Taxi

Trupi i nje gruaje peson ndryshime te thella gjate shtatezanise. Kjo shkakton nje ndryshim ne sjellje per te mundesuar qe trupi te mbaje peshen e foshnjes, si dhe shperndarjen e yndyres ne pjese te ndryshme te trupit.

Ndersa foshnja rritet ne madhesi gjate shtatezanise, legeni kthehet per te ruajtur qendren e gravitetit dhe per te parandaluar trupin te bjere perpara. Kocka pubike dhe bishti i bishtit levizin prapa, duke rritur harkun ne pjesen e poshtme te shpines. Kjo njihet si pjerresia e legenit.

Ndryshimi te trupi

Per te kompensuar harkun e rritur te shpines se poshtme, kurrizi i siperm (kraharori) kthesa prapa, duke rrumbullakosur shpatullat dhe duke shembur gjoksin. Koka pak ngjitet perpara.

Shpatullat e rrumbullakosura dhe pjesa e poshtme e harkuar e ngritur rrit kthesen e pergjithshme S te shtylles kurrizore, nje pozicion sjelljeje si Lordoza e Shtatezenesise. Lordoza rritet ne shtatezenine e mevonshme duke shkaktuar ecurine tipike dhe ecjen e valeve te shtatezenise. Ajo gjithashtu shkakton pjesen e poshtme te shpines aq te zakonshme ne grate shtatzena.

Hormonet si çlodhje, progesteroni dhe estrogjeni shkaktojne relaksim te nyjeve, ligamenteve dhe muskujve, per t’i bere ato me te zhdervjellet per zgjerimin e mitres dhe mobilizojne ijet per lindje. Kjo ndikon me tej ne sjellje.

KTHIMI NE NORMALITET | KORSEJA MBAS LINDJES

Fatkeqesisht, keto ndryshime nuk zhduken sapo te linde lindja.

Pas lindjes se femijes, trupi duhet te mbahet ne nje pozicion te sakte gjate te gjitha aktiviteteve, per te ndihmuar qe kurrizore te rreshtohet dhe te rikthehet ne lakimet normale.

Korse per barkun te femra pas lindjes postpartum dyqan taxi online

Periudha pas lindjes eshte koha kur gruaja nuk eshte sheruar plotesisht nga stresi dhe tendosja e vendosur ne trupin e saj nga shtatzenia dhe puna. Megjithate, kjo eshte koha kur ajo duhet te kujdeset per femijen e saj – ta ushqeje, laje, ngreje dhe kujdeset per gjithçka tjeter.

Qendrimi i gabuar mund te shkaktoje dhimbje prapa, dhimbje ne gju dhe dhimbje ne pjese te ndryshme te trupit.

PER TE RREGULLUAR TRUPIN DHE BARKUN E FEMRAVE PAS LINDJES NDIHMON:

KORSE PER BARKUN TE FEMRA PAS LINDJES

Brez korse per barkun pas lindjes,  rimodelim beli . ME Material Mikrofiber i cili nuk irriton lekuren nga djersitja . Rrobat shkojn me se miri siper saj dhe ju ngadale rifitoni format e trupit tuaj te meparshem . Siguron mbeshtetje para dhe mbrapa te belit cka mundeson lehtesimin e dhimbjeve pas lindjes  Eshte gjithashtu teper efektive edhe per formimin e trupit, gje që ju ben ti thoni lamtumire barkut.
Avantazhe:
Dobeson dhe rimodelon belin
Merrni format e meparshme ne nje kohe te shkurter dhe pa dhimbje
E rehatshme
Te ndihmon dhe ne qendrimin drejte
Nuk duket poshte rrobave.

KORSE PER BARKUN PAS LINDJES

Bres korse per belin me material elastik mikrofiber edhe pas perdorimit ose larjes duket njesoj si ne fillim.  Nuk e humbet elasticitetin edhe pas shume kohesh perdorimi.
Sugjerohet te perdoret  kur jeni ne levizje ose beni ushtrime qe te kete rezultat sa me te shpejte .

Detaje Produkti

Pesha 0.2 kg
Lloji

korse

Be the first to review “Korse per barkun te femra pas lindjes me mikrofiber”

Vleresime

Nuk ka vleresime

Main Menu

Korse pas lindjes per belin slim body brez korse dyqan taxi porosi online

Korse per barkun te femra pas lindjes me mikrofiber