Forca e karakterit – Angela Duckworth

1,200 L

Ka stok

Nje liber i cili do te thyeje bindjen tuaj se per te ecur perpara ju nevojitet me patjeter qe ju te keni nje talent.

Angela Duckworth sjell nje liber per kedo qe eshte ne kerkim te suksesit.

 

KODI: r-forcaekarakterit Kategori: , ETIKETIMI:

FORCA E KARAKTERIT

Ne librin “Forca e karakterit” tregohet vete historia e autores Angela Duckworth, qellimi i saj eshte qe te binde lexuesin qe mund te jemi te sukseshem edhe pa pasur nje talent.

Autorja ndan me ne nje pervoje te mrekullueshme duke shfrytezuar informacione nga historia dhe na tregon se cfare mund te mesohen nga pervojat moderne me performance te larte.

Ajo ndan gjithashtu konkluzione dhe mesime qe ka marre nga intervistimi nga persona te suksesshem qe nga CEO i bankes J. P. Morgan, Hamie Dimon, karikaturisti i revistes New Yorker, Bob Makoff, te trajneri i skuadres Seattler Seahawks, Peter Caroll.

Te gjitha pervojat e saj ne mesimdhenie, konsultimet per bizneset dhe neuroshkence i hapen asaj syte dhe e cuan ne konkluzionin se ajo qe na sjell suksesin eshte kombinimi i magjishem i pasionit dhe kembnguljes dhe jo vetem talenti, ndryshe ajo e quan forca e karakterit.


Bli ne menyre te sigurte ne Dyqan Taxi | Qendra me e madhe tregtare online

 

Detaje Produkti

Pesha 0.1 g/kg
Lloji

Liber

Be the first to review “Forca e karakterit – Angela Duckworth”

Vleresime

Nuk ka vleresime

Main Menu

forca e karakterit shitje online dyqan taxi

Forca e karakterit - Angela Duckworth