Eugjen Onjegini – Aleksander S. Pushkin

600 L

Ka stok

Romani ne vargje “Eugjen Onjegini” eshte vleresuar nga kritiket si “Enciklopedi e jetes ruse te viteve 20′ te shekullit XIX”.

Kjo eshte vepra madhore e Pushkinit, ajo qe do ta bente ate pikerisht te pavdekshem.

 

KODI: r-eugjenonjegini KATEGORIA: ETIKETIMI:

EUGJEN ONJEGIN

Libri pershkruan nje demaskim te aristrokracise ruse te tri kategorive, aristokracine e provinces, aristokracine e Moskes dhe aristokracine e Peterburgut.

Nje pershkrim me nje vije te holle humori ironik dhe me nota satirike ndaj aristokracise se provinces.

Per keta njerez eshte karakteristike injoranca, ngathtesia mendore, besnikeria e verber ndaj zakoneve te se kaluares.

Ne qender te romanit eshte dashuria midis Eugjen Onjeginit dhe Tatjanes, nje dashuri qe nuk u realizua dot kurre.


Bli ne menyre te sigurte ne Dyqan Taxi | Qendra me e madhe tregtare online

Detaje Produkti

Pesha 0.2 kg
Lloji

Liber

Be the first to review “Eugjen Onjegini – Aleksander S. Pushkin”

Vleresime

Nuk ka vleresime

Main Menu

eugjen onjegini libra ne shitje ne dyqan taxi

Eugjen Onjegini - Aleksander S. Pushkin