Ana Karenina – Lev Tolstoi

1,400 L

Ka stok

Nje roman i mire detajuar dhe me shume histori per te treguar, ndahet ne tete pjese.

Fillimisht autori na njeh dhe na prezanton me Princ Stepan Arkadieviç Obllonski, “Stiva”, nje aristokrat moskovit.

Ai ka prishur marredheniet me gruan e tij Darja Aleksandrovna, e cila ka zbuluar se burri e tradhtonte me guvernanten franceze.

 

KODI: r-anakarenina KATEGORIA: ETIKETIMI:

ANA KARENINA

Romani eshte i ndare ne tete pjese.

Cdo pjese me madheshtine e saj nuk ka nevoje per ta pershkruar apo per ti shtuar me shume fjale.

“Familjet e lumtura jane te gjitha njesoj, ndersa familjet fatkeqe jane fatkeqe ndryshe nga te tjerat” – keshtu e nis Tolstoi vepren e tij brilante.


Bli ne menyre te sigurte ne Dyqan Taxi | Qendra me e madhe tregtare online

Detaje Produkti

Pesha 0.3 kg
Lloji

Liber

Be the first to review “Ana Karenina – Lev Tolstoi”

Vleresime

Nuk ka vleresime

Main Menu

ana karenina ne shitje online ne dyqan taxi

Ana Karenina - Lev Tolstoi