Cdo shtet per vete – Ian Bremmer

1,200 L

Ka stok

Studiuesi Ian Bermmer me ane te ketij libri ngre pikepyetje per rendin e ri boteror.

Libri ju tregon me se miri se nje nje rend te ri boteror, as nje aleance e qendrueshme shtetesh apo nje shtet i vetem nuk mund ti beje balle sfidave te nje lidershipi te ri global.

KODI: r-cdoshtetpervete Kategori: , ETIKETIMI:

CDO SHTET PER VETE

Nje gershetim i analizave te mprehta me ilustrime te pasura.

Nje nxjerrje ne pah te pikave te forta dhe te dobeta ne nje bote pa nje lidership boteror.

Sa i rendesishem eshte roli i nje lidershipi boteror nese do te kecenoheshim krejt papritur nga nje shtet nuklear i lig.

Kjo gje qe do te shkaktonte nje kolaps shendetesor dhe nje krize te madhe finaciare.

Nese vetem para shtate dekadave ekzistonte nje lidership global, sot pas shtate dekadave, nuk ka nje te tille.

Shtetet si ShBA, Europa apo Japonia te cilat ishin superfuqite e botes qe shtynin perpara ekonomine globale.

Sot nuk ekziston asnje fuqi e vetme apo aleance e gatshme te marre persiper sfidat e lidershipit global.


Bli ne menyre te sigurte ne Dyqan Taxi | Qendra me e madhe tregtare online 

 

Detaje Produkti

Pesha 0.2 g/kg
Lloji

Liber

Be the first to review “Cdo shtet per vete – Ian Bremmer”

Vleresime

Nuk ka vleresime

Main Menu

cdo shtet per vete ne dyqan taxi

Cdo shtet per vete - Ian Bremmer