Tigan per krepa dhe pica 28 cm prej graniti Montecasa

1,800 L

Ka stok

Tigan me veshje graniti Montecasa

Veshje qe nuk ngjit ushqimet

Mundeson gatimin me pak vaj

Me doreze te lakuar ergonomike

Diameter 28 cm

KODI: 2019110700227 Kategori: , , ,

TIGAN PER KREPA DHE PICA 28 CM

Deshironi te beni krepat per mengjes shpejt dhe lehte, Tigan krepash ideal per krepa me veshje guri Montecasa me nje diameter prej 28 cm, do tua beje me te lehte pjekjen e tyre.montecasa pizza pan shop online dyqan taxi

Materiali i siperfaqes nuk do te ngjise asnje ushqim, keshtu qe do te jete perfekt per te gatuar ushqime te shijshme.

Jo vetem per krepa por gjithashtu me kete tigan krepash do te beni fare lehte petulla, pica te shpejta, veze te skuqura apo omelete pa humbur asnje vlere ushqyese.

Trupi i granitit me cilesi te larte do te shperhape nxehtesine ne te gjithe hapesiren, duke siguruar keshtu qe perberesit te skuqen ne menyre te barabarte dhe efikase.

Siperfaqja mjaft e madhe e tij do tju mundesoje te gatuani nje vakt te plote per ju dhe familjaret e tjere.

TIGAN KREPASH PER KREPA TE SHIJSHME

Kjo eshte nje recetë e lehtë për brumë picash është e shkëlqyeshme për fillestarët dhe prodhon një kore të butë shtëpie për pizza. Eshte nje recete e lehte e picës e nevojshme për vetem 6 përbërës themelorë për të filluar! Gatuani nje brum të shijshme në çdo moment, ne vetem pak sekonda.

Kjo është receta me e lehte për brumin e picave me tigan krepash anti ngjites

Brumi i picës është themeli dhe çdo picë e shkëlqyeshme fillon me një kore të mrekullueshme të picës. Disa pëlqejnë kore të hollë dhe të freskët, ndërsa të tjerët preferojnë kore të trashë dhe të butë. Kjo kore shtëpie për pica i ka të gjitha: e butë dhe përtypëse me një aromë të shijshme të freskët dhe të shendetshme gjithashtu.

Pse të humbni kohën kur thjesht mund të blini brumë të ngrirë picash? Brumi i ngrirë i picës është sigurisht i përshtatshëm, por kore nga e para ka një aromë dhe strukturë të shijshme që vjen vetëm nga shtëpia. Plus, shumica e punës është shume e thjeshte, per aq kohe sa ju keni nje tigan cilesor per pjekjen e brumit te pices.

Përbërësit e brumit të picës në shtëpi

I gjithë brumi i picës fillon me të njëjtët përbërës themelorë: miell, maja, ujë, kripë dhe vaj ulliri. Këtu është zbërthimi i asaj që unë përdor në recetën time të kores për pizza. Receta e plotë gjendet me poshte.

Maja: Perdorimi i majas eshte thelbesor ne pergatitjen e brumit te pices. Rezultatet më të mira kur përdor këtë maja të menjëhershme. Majaja është fantastike sepse formula e saj e kujdesshme forcon brumin tuaj dhe e bën të thjeshtë punën me maja. Ju duhet vetëm 1 pako standarde maja (2 dhe 1/4 lugë çaji) për të kryer punën.

TIGAN JO NGJITES PER KREPA

Uji:  1 dhe 1/3 gota është sasia perfekte. Përdorni ujë të ngrohtë për të ulur kohën e ngritjes, rreth 100-110 ° F. Çdo gjë mbi 130ºF prish majanë.

Miell: Përdorni miell të bardhë të gjithë-përdorimit të pa zbardhur në këtë recetë. Zbardhja e miellit heq disa proteina, të cilat do të ndikojnë në sasinë e ujit të miellit. Ju mund të zëvendësoni miellin e bukës me një kore pica më të mprehtë, por shtoni disa lugë shtesë ujë pasi mielli i bukës përmban më shumë proteina sesa mielli i gjithë qëllimit.

Vaj: Një çift lugë vaj ulliri ekstra të virgjër shton aromën e mrekullueshme të brumit. Mos harroni të lani brumin me vaj ulliri para se të shtoni copat e sipërme, gjë që parandalon koren të provojë e lagur.
Kripa: Kripa shton aromën e nevojshme.

PERGATISNI BRUMIN E KREPAVE ME TIGANIN TONE PER KREPA DHE PICA

Sheqeri: 1 lugë sheqer rrit aktivitetin e majasë dhe zbut brumin, veçanërisht kur shoqërohet me pak vaj ulliri.

Mielli i misrit: Mielli i misrit nuk është në brumë, por përdoret për të pluhurosur tavën e picës. Mielli i misrit i jep lëvoren e picës pak aromë shtesë dhe të freskët. Shumica e picave të dorëzimit që shijoni kanë miell misri në koren e poshtme!

Korja e picës, si tavat shtëpiake, buka artizanale dhe fokacia, kërkon një brumë të lagesht. Një brumë i dobët nuk përdor vezë ose gjalpë. Pa yndyrë shtesë për ta bërë brumin të butë, ju premtohet një kore me pizza me kore. (Sidoqoftë, unë rekomandoj të përdorni pak vaj ulliri për aromë dhe të mbani brendësinë në anën më të butë.) Recetat si rrotullat e darkës dhe kanellat brenda natës kërkojnë yndyrë për të dhënë një “brumë të pasur”, i cili krijon një bukë më të butë dhe më të ëmbël.

RECETE PER KREPA

Nje recete për krepa si të pregatisni krepa? Me tigan per krepa ideal e cila nuk ngjit

Në një tas të madh përzierje, tundni së bashku miellin dhe vezët. Shtoni gradualisht qumështin dhe ujin, duke i trazuar të kombinohen. Shtoni kripën dhe gjalpin; rrahim derisa të qetë.

Hapi 2
Nxehtësia e një tigani ose tigan per krepa me vaj të lehtë në nxehtësi të mesme të lartë. Hidhni ose futeni brumin në tigan, duke përdorur afërsisht 1/4 filxhan për secilën krep. Anoni tiganin me një lëvizje rrethore në mënyrë që qëlloja të veshë sipërfaqen në mënyrë të barabartë.

Hapi 3
Gatuajeni krepën për rreth 2 minuta, derisa pjesa e poshtme të marrë ngjyrë kafe të hapur. Lironi me një shpatull, ktheni dhe gatuaj anën tjetër. Shërbejeni të nxehtë.

Perse te zgjidhni tiganin Montecasa?

Ky tigan per krepa ju mundeson te gatuani duke perdorur pak yndyre ne sasi minimale, kjo fale materialit perberes i cili nuk i ngjit ushqimet.tigan me veshje guri online ne dyqan taxi

Ofron komoditet maksimal ne perdorim dhe kontroll te lehte gjate gatimit me dorezen e lakuar e cila nuk e percjell nxehtesine. Ndryshe nga tiganet e tjere me materiale plastike, Montecasa mund te futet edhe ne furre.

Skuqni dhe ringrohni me pas ushqimin pa problem, tigani eshte rezistent edhe ndaj nxehtesise se furres.

Baza e tij prej celiku te cilesise se larte siguron pajtueshmeri me cdo model sobe duke perfshire ato me induksion ose jo, pllakat e gazit etj.

Gjithashtu tigani mund te lahet pa asnje problem ne lavastovilje ose me dore pa lene mbetje ushqimesh ne bazen e tij.

Karakteristika

  • Tigan per krepa me veshje guri
  • Nuk ngjit ushqimet dhe ruan vlerat ushqyese
  • Me diameter prej 28 cm
  • Doreze ergonomike per perdorim te lehte
  • I pershtatshem per cdo sobe

Bli lire dhe ne menyre te sigurt ne Dyqan Taxi | Qendra me e madhe tregtare online

 

Detaje Produkti

Pesha 0.2 kg
Lloji

Tigan

Be the first to review “Tigan per krepa dhe pica 28 cm prej graniti Montecasa”

Vleresime

Nuk ka vleresime

Main Menu

tigan graniti montecasa blerje online dyqan taxi

Tigan per krepa dhe pica 28 cm prej graniti Montecasa