Tenxhere Gatimi Set me 6 Cope | Kuzhina Ime

8,490 L

Ka stok

Mund të përdoren në të gjithë sobat, edhe sobat me induksion.
Falë karakteristikave qe disponojne, ngrohen shumë shpejt në induksion edhe në temperature të ulët.
Kurseni deri në 20% energji.
Mundësi për të gatuar në temperature mesatare, por me rezultate maksimale.
Mund te lahen në pjatalarëse.
Nuk ngjisin.

KODI: set-me-tenxhere-6-cope-steel Kategori: , Etiketime: ,

SET ME TENXHERE GATIMI | 6 COPE

Tenxhere Gatimi Set me 6 cope | Kuzhina Ime

Set me 6 tenxhere Flora | 6 + 6 

Pregatisni salcën për makarona, patate, gjelle, rizoto dhe nje shumellojshmeri gatimesh me setin me tenxhere. Me material i cili është rezistent ndaj gërvishtjeve. Te përshtatshme për çdo gatim dhe per familje te medha. Materiali I tyre e ben shume te lehte pastrimin dhe aspak te lodhshem.

Materiale të cilësisë së lartë

Ky Set me Tenxhere përbëhet nga veshja me titan, gur dhe copëza bakri ne perberjen e saj. Copëzat e titaniumit forcojnë veshjen, copëzat e gurit shpërndajnë nxehtësinë në mënyrë graduale në ushqim, duke ju lejuar të gatuani shëndetshëm dhe shtuar më shumë shije dhe vlera ushqimeve, dhe copëzat e bakrit ngrohin më shpejt kështu do të shpenzoni më pak energji gjatë gatimeve tuaja.

Materiali I Celikut

Metali i fortë dhe jetëgjatë I celikut eshte nje nga atributet me te mira te ketij seti. Tiganët, tenxheret dhe tavat që përmbajnë çelik janë të balancuar më mirë pasi janë më të rënda. Çeliku është i mirënjohur për vetinë e tij të ruajtjes së nxehtësisë dhe prandaj është shumë i përdorshëm në enët e kuzhinës. Ju mund te gatuani sa here deshironi pa u shqetesuar asapak per energjine.

E lehte per t’u perdorur

Enet jane rezistente ndaj temperatures se larte dhe per nje kohe te konsiderueshme.
Ato nuk nxihen dhe jane projektuar per nje kohe te gjate sherbimi. Mund te lahen dhe ne pjatalarese per te kursyer kohe.

Set me Tenxhere Gatimi | Kuzhina ime

Karakteristikat

Mund të përdoren në të gjithë sobat, edhe sobat me induksion.
Falë karakteristikave qe disponojne, ngrohen shumë shpejt në induksion edhe në temperature të ulët.
Kurseni deri në 20% energji.
Mundësi për të gatuar në temperature mesatare, por me rezultate maksimale.
Mund te lahen në pjatalarëse.
Nuk ngjisin.


Blerje online ne Shqiperi ne Dyqan Taxi | Qendra me e madhe Tregtare Online

Detaje Produkti

Pesha0.3 kg
Lloji

Tenxhere

Be the first to review “Tenxhere Gatimi Set me 6 Cope | Kuzhina Ime”

Vleresime

Nuk ka vleresime

Main Menu

set me tenxhere gatimi kuzhina ime

Tenxhere Gatimi Set me 6 Cope | Kuzhina Ime