Shampo kunder zbokthit bimore profesionale Noah

890 L

Ka stok

 • Shampo pastruese me veprim ekuilibrues per lekuren e kokes.
 • Me tendence largimin e zbokthit
 • E perbere me shkumogjene me origjine bimore qe ushqejne flokun dhe skalpin.
 • Ideale per personat qe kane zbokth.
KODI: shampo-kunder-zbokthit-noah Kategori: ,

SHAMPO BIMORE PROFESIONALE KUNDER ZBOKTHIT

Noah Shampo Kunder Zbokthit Bimore Natyrale & Profesionale per femra dhe meshkuj per floke dhe skalp me zbokth

Shampo pastruese me veprim ekuilibrues per lekuren e kokes me tendence largimin e zbokthit, tharje dhe rrjepje sklapi. E perbere me shkumogjene me origjine bimore qe ushqejne flokun dhe skalpin.

Perberesit aktive te kesaj shampoje jane caji jeshil, borziloku te cilet ushtrojne nje veprim te forte antioksidante dhe dermopastrues. I dhurojne ne kete menyre flokut vitalitet dhe energji. Ne saje te nje derivati special te Acidit Undecilenik, pastron lekuren e kokes duke eleminuar kruarjen.

Perdorimi: Aplikoni mbi lekure dhe floke te lagur dhe masazhojeni butesisht.  Me pas floku duhet te shplahet me uje te bollshem.

Perfekt per perdorim te perditshem dhe per lekure te ndjeshme dhe delikate. Nese deshironi nje rezultat me te larte mund t’a lini shampon për 15 minuta në kokë dhe do te shihni ndryshmin menjehere.

SHAMPO KUNDRA ZBOKTHITshampo noah kunder zbokthit

Shampo Noah me një veprim të menjehershem për lëkurën e kokës e cila ka tendencë per zbokth. Baza e saj e larjes, e bërë nga përbërësit me origjinë bimore, është e butë dhe e kujdesshme për flokët dhe lëkurën e kokës.

SHAMPO KUNDER ZBOKTHIT PER FEMRA

Përmban ekstrakt të Çajit të Gjelbër dhe Borzilok, përbërës me veprime antioksiduese dhe dermopurifikuese. Ato i japin gjallëri dhe energji flokëve. Falë një derivati të veçantë të acidit Undecylenic, ai pastron lëkurën e kokës duke eliminuar ndjesinë e bezdisshme të kruajtjes.

Shampoja për kujdesin ndaj flokeve e perbere nga vaji i arganit është një shampo e pastër dhe e butë e bërë nga përbërës natyralë të bimëve dhe vajrave thelbësorë për të pastruar butësisht flokët dhe lëkurën e kokës pa lënë zbokth te padeshiruar.

SHAMPO PROFESIONALE KUNDER ZBOKTHIT

Shampoja do e beje flokun tuaj te butë ne përditshmeri është një shampo për rritjen e flokëve e bërë për të normalizuar kushtet e ndjeshme të kruajtjes së kokës si zbokthi & është perfekt për lëkurën e ndjeshme ndërsa qetëson skalpet e irrituara dhe të thata.

Deshironi te keni floke te shendetshem dhe te bukur, mund ti keni vetem pas nje pastrimi efikas dhe trajtimi me laresit e duhur.

Sa here shkoni ne parukeri duhet te keni me vehte shampon tuaj kunder zbokthit mos lejoni te perdorni shampot e pergjithshme qe perdoren neper sallone bukurie, floku juaj kerkon trajtim ne cdo larje. Mos toleroni asnjehere te vetme te hidhen shampo mikse mbi skalpin tuaj.

Tendenca e flokut me zbokth vjen dhe nga mbilarja, nese ju lani shume shpesh floket tuaj, do te keni nje skalp te thate qe do acarohet dhe do tju jap ndjesi kruarje.

Kur skalpi eshte i acaruar dhe vazhdohet me shampo me preparat qe nuk trajton zbokthin do filloj te ket edhe papasterti qe krijohen nga thatesia, dhe do te keni nje pamje te pa deshiruar.

Me shampon noah kunder zbokthit e krijuar per te trajtuar kete problem. Ka ne perberje caj jeshil dhe borzilok, jane qetesues dhe trajtues se nje lekure te thate dhe te acaruar. Nese do te beni edhe maska rigjeneruese rregullisht nje larje me te rralle dhe shampon e duhur, ju do te arrini balancen e nevojshme per nje skalp te qete.

SHAMPO NOAH PER ZBOKTHIN DHE SKALPIN E THAT

Shampo me ideale e skalpit. Gjithashtu ka edhe disa menyra te tjera e cilat bashkeveprojne me kete shampo qe ju mund t’i perdorni ne shtepi si uthulla e mollës, soda e bukës janë të mira dhe efikase per zbokthin e flokut. Në një produkt te vetem do të gjeni te gjitha keto funksione.

Cdo njeri deshiron te kete floke te bukur dhe te shendetshem. Shampo per zbokthin ja u mundeson kete. Pas perdorimit te pare ju do e shihni ndryshimin te floket tuaj menjehere.

E vecanta e kesaj shampoje eshte se eshte e perbere nga perberes bio dhe organik. Ajo nuk do i demtoj floket tuaj asnjhere ne krahasim me shampot e tjera.

NOAH SHAMPO PER ZBOKTH | SHAMPO KUNDER ZBOKTHIT PER MESHKUJ

AM Shampo per floke me zbokth dhe të thatë. Përbërësi kryesor në këtë Shampoo Regenerate (Argan Oil) është zgjedhur për të rivendosur ekuilibrin ne skalpin e kokes, si edhe për ti bere flokët tuaj të ndritshëm dhe me shkëlqim. Shampo natyrore Vegan dhe shampo organike Argan. Ideale per t’u perdorur kundër zbokthit.

 • Bërë nga agjentë natyrorë surfaktantë për të dhënë një shkumë të pasur dhe të trashë që siguron një përvojë të butë por efektive të pastrimit të flokëve.
 • Falë pranisë së një kompleksi natyral me veti antioksiduese, shampoja jonë thelbësore e arganit parandalon plakjen qelizore dhe kundërvepron me radikalet e lira dhe forcon skalpin e kokës i cili është i thatë.
 • Gjithashtu i shkëlqyeshëm si një shampo natyrale vegane për flokë më të dobët.

CFARE E SHKAKTON ZBOKTHIN ?

Nëse lëkura juaj e kokës është e thatë, edhe lëkura në pjesë të tjera të trupit, si krahët dhe këmbët, mund të jetë e thatë. Shampo kunder zbokthit per floke te shendetshem

Zbokthi gjithashtu mund të shkaktohet nga faktorë si këta:

 1. Ajër i ftohtë dhe i thatë.
 2. Shkaktohet nga një reagim ndaj produkteve që aplikoni në lëkurën tuaj të kokës, si shampo, xhel stilues dhe llak flokësh
 3. Qelizat e lëkurës në skalpin dhe trupin tuaj normalisht shumohen kur keni nevojë për më shumë prej tyre. Pastaj ata vdesin dhe keputen.
 4. Kur keni zbokth, qelizat e lëkurës në lëkurën tuaj të kokës keputen më shpejt se zakonisht.

CFARE DUHET TE BENI PER PARANDALIMIN E ZBOKTHIT?

Shkaku kryesor i zbokthit është dermatiti seborrheik, një gjendje që e kthen lëkurën me vaj, të kuqe dhe me zbokth. Ju mund të merrni dermatit seborrheik kudo që keni gjëndra vaji, duke përfshirë vetullat, ijët, sqetullat dhe përgjatë anëve të hundës.

Shpesh, një nga kërpudhat e quajtur malassezia shkaktojnë zbokthin. Kjo kërpudhat normalisht jeton në lëkurën tuaj të kokës. Megjithatë, disa njerëz e kanë shumë atë dhe kjo bën që qelizat e lëkurës të shumohen më shpejt se zakonisht.

Floket jane shume te rendesishem ne pamjen e nje personi. Ato e bejne nje person edhe me te vecante ! Keshtu qe ju duhet te jeni perhere te kujdesshem per floket tuaj.

FLOKE TE BUKUR DHE TE SHENDETSHEM NE PAK KOHE

Në këtë shampo orgainc, përbërësit botanikë kombinohen për të lehtësuar kruajtjen dhe për të rivendosur lëkurën e kokës në normalitet, ndërsa pastrojnë me delikatesë kokën dhe duke shtuar gjallëri të re në flokët tuaj.

Ne kemi shtuar një përbërës tjetër natyral në çajin jeshil dhe borzilokun i cili do të sigurojë një rezultat të qëndrueshëm.

shampo-kunder zbokthit per femra dhe meshkujPerberesit e shampo kunder zbokthit per femra dhe meshkuj:

Aqua [Uji], kokosulfati i natriumit, betamina Cocamidopropyl, uji me gjethe Hamamelis virginiana [uji me gjethe] Hamamelis virginiana (lajthi me shtriga), Ekstrakti i gjetheve Camelia Sinensis, Phenoxyethanol, lactate Myristyl, klorur natriumi, olivamfosacid decodi, glukozoidi i glukozës, glukozi i glukozës eter, proteinë gruri të hidrolizuar kaliumi undecilenoyl, vaj Ocimum i bazilikumit [vaj Ocil basilicum (borzilok)], Linalool, acid benzoik, acid citrik, vaj kabine Pogostemon, diaceti i glutamatit tetrasodium, oleat gliceril, acid dehidroacetik, eugenol.

Faktorë të caktuar mund të shkaktojnë shumëzimin e malazesisë, duke përfshirë:

 • Mosha e madhe.
 • Hormonet.
 • Stresi.

Dyqan Taxi | Zgjedhja ideale per ju!

 

Detaje Produkti

Pesha 0.2 kg
Lloji

Shampoo

Be the first to review “Shampo kunder zbokthit bimore profesionale Noah”

Vleresime

Nuk ka vleresime

Main Menu

Shampo kunder zokthit per floket Noah

Shampo kunder zbokthit bimore profesionale Noah