Fara e Zeze | Vaj Kurativ ne 30 Kapsula perdorimi i tij

1,200 L

Ka stok

 • Te pasterta 100%.
 • Te sigurta 100%.
 • Natyral nga vaj i fares se zeze.
 • Lehteson stresin.
 • Ndihmon ne gjume te shendetshem.
 • Permireson shendetin imunitar.
 • Ofron një lekure te shendetshme.
 • Anti-fungale.
 • Anti-bakteriale.
KODI: 6955316665332 KATEGORIA: Etiketime: , , , ,

VAJ I FARES SE ZEZE NIGELLA SATIVA

Fara e zeze Kokerr Arabe Perdorimi i saj, Vaj kurativ i fares se famshme Nigella Sativa, Cmimi me i mire ne Dyqan Taxi

Shkencëtarët si dhe njerëzit në të gjithë botën kanë vlerësuar efikasitetin klinik të fara e zeze në lloje të ndryshme. Të sëmundjeve dhe çrregullimeve njerëzore. Përgjimi midis farës së lashtë të zezë dhe mënyrës bashkëkohore të ilaçeve. Rezultoi në Greenish Immune Plus, Oil Seed Black – kapsula ne trajte xheli.

Pas kryerjes së hulumtimeve të hollësishme keto kapsula përmbajnë vetëm ekstraktin e pastër të farave të zeza. Pa dëmtuar potencialet terapeutike dhe vlerat ushqyese të farës së Zezë.

vaj fara e zeze blerje online dyqan taxiVAJ MAHNITES I FARES SE ZEZE DHE SISTEMI IMUNITAR

Ju ofrojme ekstraktin më të pastër të vajit të farës së zezë në formën e kapsulave të buta xhelatinë që synojnë të forcojnë sistemin tuaj imunitar dhe diabetin mellitus.

Kapsulat Greenish Imunune Plus aktivizojnë sistemin imunitar të trupit dhe rrit rezistencën ndaj sëmundjeve. fara e zeze kokerr

Farat e zeza njihen gjithashtu si farat e qimnonit të zi, qimnonit të zi, kalonjit dhe qepës së zezë.

Ata vijnë nga Nigella sativa, një bimë e vogël me lule të çelëta, të kaltër ose të bardhë që rritet në Evropën Lindore, Azinë Perëndimore dhe Lindjen e Mesme.

30 KAPSULA NIGELLA SATIVA

Njerëzit kanë përdorur farërat e vogla të zeza të frutave të N. sativa si një ilaç natyral për mijëra vjet. Farat mund të aromatizojnë kerri, turshi dhe bukë në një mënyrë të ngjashme me qimnon ose rigon.

Vaji i farës së zezë përmban timokinon, i cili është një përbërje antioksiduese dhe anti-inflamatore që gjithashtu mund të ketë veti zvogëluese të tumoreve te ndryshme.

Njerëzit mund të marrin vaj të farës së zezë në formën e kapsollave ose ta aplikojnë atë. Dhe për të pasur nje lëkurë sa me te shendetshme. Gjithashtu e mundur të shtoni vajin në vajra masazhi, shampo, produkte shtëpiake për kujdesin e lëkurës dhe aromat e ndryshme qe ju perdorni.

VAJ IDEAL I FARES SE ZEZE PER SEMUNDJET

Vaji i farës së zezë me cilësi të lartë është gjithashtu i përshtatshëm për përdorim në gatim, pjekje dhe pije.

Shkencëtarët me një sërë specialitetesh kanë hulumtuar përfitimet e mundshme të vajit të farës së zezë.

Sidoqoftë, është e rëndësishme të theksohet se shumë studime të deri tanishme vaji dhe xheli i fares se zeze ka pasur veti sheruese te medha.

Kërkimet kanë treguar se plotësimi i farës së zezë mund të ndihmojë në uljen e indeksit të masës trupore të njerëzve (BMI). Pjesëmarrësit e studimit nuk raportuan ndonjë efekt të rëndë anësor nga marrja e kësaj shtojce.

Një përmbledhje sistematike e botuar në Journal of Diabetes & Metabolic Disorders në 2013 zbuloi se vaji i farës së zezë mund të jetë efektiv në trajtimin e mbipeshes.

Përfitimet për lëkurënfara e zeze bli online dyqan taxi

Vaji i farës së zezë mund të jetë i dobishëm për njerëzit me kushtet e mëposhtme të lëkurës:

Ekzema: Sipas një studimi në shkallë të vogël të vitit 2013 që krahason përfitimet terapeutike të xhelit me ato të ilaçeve me recetë, vaji i farës së zezë mund të zvogëlojë ashpërsinë e ekzemës së duarve.

Aknet: Studimet sugjerojnë që efektet antimikrobike dhe anti-inflamatore të vajit të farës së zezë mund të përmirësojnë shfaqjen e akneve. Në një studim, 99 përqind e pjesëmarrësve e vlerësuan përgjigjen e tyre ndaj këtij trajtimi si të mirë dhe kuruese.

Psoriaza: Një studim i vitit 2012 sugjeron që vaji mund të ketë gjithashtu përfitime antipsoriatike.

FARA E ZEZE PERDORIMI

cumin seeds nigella sativa

Përfitimet për kushtet shëndetësore

Vaji i farës së zezë gjithashtu mund të jetë i dobishëm për disa kushte shëndetësore, duke përfshirë sa vijon:

Studimet e fundit kanë treguar se timokinoni në vajin e farës së zezë mund të ndikojë në vdekjen e programuar të qelizave. Ose apoptozën, në disa lloje të qelizave kancerogjene. Këto përfshijnë kancerin e trurit, leuçeminë dhe qelizat e kancerit të gjirit.

Funksioni i mëlçisë dhe veshkave

Sipas një studimi të vitit 2013, vaji i farës së zezë mund të zvogëlojë ndërlikimet e sëmundjes së mëlçisë dhe veshkave dhe të përmirësojë strukturat e organeve. Perdorimi i ketij xheli ne jeten tuaj te perditshme eshte pozitiv dhe shume efektiv.

Diabeti | vaj fara e zeze

Sipas një artikulli në Journal of Endocrinology & Metabolism, vaji i farës së zezë mund të ketë veti antidiabetike dhe të përmirësojë nivelet e sheqerit në gjak.

Steriliteti | Fara e zeze cmimi me i mire online

Një provë klinike e kontrolluar me placebo mbi burrat me spermë anormale dhe infertilitet ka zbuluar se vaji i farës së zezë mund të përmirësojë lëvizjen e spermës dhe të rrisë numrin e spermës dhe vëllimin e spermës.

Njerëzit kanë përdorur vajin e farës së zezë për përfitimet e tij terapeutike për mijëra vjet.

Shumë studime kanë treguar se mund të ketë përfitime shëndetësore dhe kozmetike për gjendje të ndryshme mjekësore dhe të lëkurës, megjithëse këto studime shpesh përdorin modele kafshësh ose qelizash sesa njerëz.

Më shumë hulumtime për efektet e N. sativa tek njerëzit janë të nevojshme për të konfirmuar përfitimet e tij.

Gjithmonë flisni me një mjek përpara se të merrni vaj të farës së zezë dhe zgjidhni vajin e farës së zezë organike të pastër, të gradës terapeutike, 100 për qind. Administrata e Ushqimit dhe Barnave e Shteteve të Bashkuara (FDA) nuk monitoron bimët. Dhe suplementet për cilësinë dhe pastërtinë, prandaj është me rëndësi jetike të jeni selektiv kur blini këto produkte.

Fara e zeze Cmimi : Si dhe kur perdoret vaji i fares se zeze

blackseed oil nigella sativa vaj i fares se zeze

VAJ I FARES SE ZEZE

Studimet kanë treguar që vaji i farës së zezë është një ilaç efektiv anti-oksidues, anti-bakterial dhe anti-inflamator. Si rezultat, shpesh përdoret për të luftuar infeksionet dhe forcuar sistemin imunitar, i cili është i përshtatshëm për trajtimin e ftohjeve, gripave, problemeve të tretjes dhe gastrointestinal, alergjive, diabetit dhe shumë të tjera. Mund të përdoret gjithashtu dhe për problemet e frymëmarrjes.

Vaji i fares se zeze kapsula | Kapsula nga fara e zeze | Perdorimi me e madhe ne bote

Fara te zeza janë përdorur si një ilaç tradicional për një gamë të gjerë sëmundjesh, duke përfshirë hipertensionin.

Studimi i tanishëm është kryer për të eksploruar efektet e vajit N. sativa në presionin e gjakut (PB) te vullnetarët e shëndetshëm. Në një studim të verbër, të rastësishëm të dyfishtë, 70 vullnetarë të shëndetshëm të moshës 34 deri 63 vjeç me BP sistolike nga 110 në 140 mmHg dhe BP diastolike. Nga 60 në 90 mmHg u caktuan rastësisht për të marrë 2.5 mL vaj N. sativa ose placebo dy herë në ditë për 8 javë.

Ka hekur kalcium magnez zink me eter vitamina dhe një nder shume gjerash te tjera si të pangopur vaj me eter vitamina.

BP sistolike dhe diastolike, indeksi i masës trupore dhe nivelet e gjakut të aspartat transaminazës, alaninës transaminazës, fosfatazës alkaline. Kreatininës dhe azotit të uresë së gjakut u përcaktuan në pikën bazë dhe në pikën përfundimtare. Rezultatet treguan se në grupin e trajtuar me vaj N. sativa PB-të sistolike dhe diastolike. U ulën ndjeshëm krahasuar me grupin bazë dhe placebo në pikën përfundimtare. Mënyra e vetme bio.

vaj i fares se zeze nga arabia nigella sativaFara e zeze kokerr ku gjendet | Kapsulat e fares se zeze | Vaji perdorimi

Parametrat e tjerë nuk ndryshuan dukshëm në të dy grupet në pikën përfundimtare. Asnjë efekt anësor nuk u raportua. Si përfundim, administrimi oral ditor i 5 ml vaj N. sativa për vullnetarë të shëndetshëm për 8 javë ul PBP sistolike dhe diastolike pa ndonjë efekt anësor.

Vaj i farave te zeza përmban 21% proteina, 38% karbohidrate dhe 35% yndyrna bimore dhe vajra. Ai gjithashtu përmban acid Linoleik, Oleik, Kalcium, Kalium. Hekur, Zink, Magnez, Selen.

Vitamina A, B, B2 dhe C. Që nga vitet 1960 ka studime të shumta në vazhdim mbi efektet e farës së Zezë. Hulumtimi ka treguar se farat: kanë efekte anti-bakteriale, anti-inflamatore, bronko-dilatuese dhe antimikotike. Stimulojnë palcën e kockave dhe qelizat imune. Mbrojnë qelizat normale kundër viruseve; shkatërrojnë qelizat tumorale dhe rrisin numrin e antitrupave.

SI PERDORET FARA E ZEZE KOKERR KOKERR DHE PERDORIMI

Vaj i fares se zeze perdorimi ne perditshmeri

Pika më e duhur për t’u bërë në lidhje me vaji fares se zeze është se ajo duhet të konsiderohet si pjesë e një qasjeje gjithëpërfshirëse ndaj shëndetit.

Dhe në mënyrë ideale duhet të përfshihet në stilin e jetës së përditshme të dikujt. Në këtë mënyrë, vetitë e shumta ushqyese dhe shëruese. Që përmbajnë fara mund të ndihmojnë në ndërtimin e sistemit imunitar. Të trupit me kalimin e kohës. Duke e furnizuar atë me burimet optimale që i duhen për të ndihmuar në parandalimin dhe luftimin e sëmundjeve.

Fara e zeze kurative dhe perdorimi i saj ne perditshmeri

Tradicionalisht, Fara e Zezë ka vitamina dhe një sërë vlera ushqyese te tjera dhe është përdorur për një sërë kushtesh dhe trajtimesh në lidhje me:

Nigella sativa bime mjekesore per shendetin

 • shëndeti i frymëmarrjes
 • ankesat e stomakut dhe zorrëve
 • funksioni i veshkave dhe mëlçisë
 • mbështetjen e sistemit të qarkullimit të gjakut dhe imunitetit,
 • kanceri
 • dhe përmirësimin e përgjithshëm të shëndetit të përgjithshëm.
 • ekzemë
 • artriti
 • inflamacion,
 • Masazh trupit / kokës.

FARA E ZEZ | FARA E ZEZE KOKERR PERDORIMI I PERDITSHEM CMIMI ME I MIRE ONLINE

Ka kaq shumë ilaçe të thjeshta natyrore me një histori të gjatë përdorimi që janë harruar kryesisht në kohët moderne. Nga vetitë promovuese të shëndetit (dhe rritja e flokëve) të vajit të kastorit te përdorimi i ilaçeve natyrale. Si pershembull për uthullën e mollës, mjetet shëruese që gjenden në natyrë kanë një vend të rëndësishëm në ruajtjen e shëndetit. Një nga ato është vaji i farës së zezë.

Me gjithë përparimet e mrekullueshme në mjekësi dhe higjienë, shumë prej këtyre mjeteve juridike janë larguar mënjanë. Sigurisht, ka një kohë dhe një vend për mjekësinë, por hulumtimi tani po na ndihmon të kuptojmë mekanizmin e këtyre mjeteve. Juridike natyrore nga të cilat gjeneratat e mëparshme kanë varur për kaq shumë kohë.

Shumë mjekë, veçanërisht mjekësia funksionale dhe mjekët naturopatik. Po gjejnë sukses në kombinimin e trajtimeve mjekësore konvencionale me mënyra natyrore për të mbështetur trupin. Një nga këto ilaçe shekullore që fiton popullaritet është vaji i farës së zezë ose Nigella sativa.

vaj i nxjerre prej fares se zeze cmimi bli onlineVAJI I FARAVE TE ZEZA | Vaj fara e zeze

Vaji i farës së zezë (gjithashtu i quajtur shpesh vaj i farës së qimnonit të zi, vaj koriandër i zi, ose thjesht vaj i zi) vjen nga bima e Nigella sativa. Që është vendase në Azi. Studimet mbi këtë vaj farë tepër të fuqishëm tregojnë se mund të jetë i dobishëm. Në luftimin e superbugs si MRSA ose h.pylori dhe madje ka ndihmuar disa pacientë me kancer.

NIGELLA SATIVA

Bima është teknikisht pjesë e familjes së dhalës dhe ka fara të vogla, të zeza, në formë gjysmëhëne. Rrëfimet historike të përdorimit të farës së zezë. Datojnë që nga kohërat e mbretit Tut në Egjiptin e lashtë. Kleopatra thuhet se përdori vaj të farës së qimnonit të zi për flokë dhe lëkurë të bukur. Dhe Hipokrati ishte i dashur ta përdorte atë për problemet e tretjes.

Tani ka mbi 600 studime që tregojnë efektet e vajit të farës së qimnonit të zi dhe ka kërkime premtuese për përdorimin e tij. Për t’u marrë me sëmundjen autoimune (prandaj unë kam qenë duke eksperimentuar me të).

VAJI I FARES SE ZEZE PER FYTYREN DHE PER FLOKET

Dy nga përbërjet e tij aktive, nigelloni kristalor dhe timokinoni, janë më të studiuarit. Por gjithashtu përmban acid mistik, acid palmitik. Acid stearik, acid palmitoleik, acid oleik, acid linoleik, acid arakidonik, proteina dhe vitamina B1, B2, B3 , kalcium, folate, hekur, bakër, zink dhe fosfor.

Përdorimet dhe përfitimet e vajit të farës së zezë
Studimet kanë treguar gjithashtu se vaji i farës së zezë mund të jetë i dobishëm për:

Astma & Alergjitë | Fara e zeze cmimi ideal ne dyqan taxi
nigella sativa habet sevda fara e bereqetit

Fara e zeze kokerr

Studime të shumëfishta kanë zbuluar se vaji i farës së zezë ka efekte anti-astmatike dhe varësisht nga shkaku i astmës. Ndonjëherë ishte më efektiv sesa trajtimi konvencional. Të njëjtat veti e bëjnë atë të dobishme për lehtësimin e alergjive për shumë njerëz.

Tretja

Farat e Nigella sativa janë carminative, që do të thotë se ndihmojnë në tretje dhe mund të ulin gazrat, fryrjen dhe dhimbjen e stomakut. Vaji i farës së zezë shpesh përdoret ndonjëherë në mjetet shëruese për parazitët e zorrëve. Në studimet paraprake, gjithashtu u tregua se frenon rritjen e qelizave të kancerit të zorrës së trashë pa efekte anësore negative.

Candida dhe Kërpudhat | vaj nga fara e zeze

Vaji i farës së zezë gjithashtu u tregua i dobishëm në luftimin e infeksioneve me candida dhe kërpudhave në sistemin e tretjes dhe në lëkurë.

VAJI I FARES SE ZEZE LUFTON EDHE KANCERET

Studime të tjera kanë treguar se një përbërje në farat dhe vajin e zi, timokinoni, ndihmon në induksionin e apoptozës (vdekjes së qelizave) në qelizat e leuçemisë. Studime të tjera kanë treguar të njëjtin efekt në qelizat e kancerit të gjirit. Qelizat tumorale të trurit, kancerin e pankreasit, kancerin e qafës së mitrës. Madje edhe qelizat e kancerit oral dhe bakteret formuese të kavitetit. Vaji i farës së zezë nganjëherë rekomandohet gjithashtu si një mbrojtje natyrore kundër disa prej rreziqeve nga rrezatimi.Dhe përdoret së bashku me trajtimet konvencionale.

Vaj nga fara te zeza DyqanTaxi

Perfitimet nga Vaj Fara e zeze Arabe :

Perfitimet | vaj fara e zeze

 1. Forcon zemren.
 2. Rregullon rrahjet e zemres
 3. Forcon muskujt e zemres.
 4. Pastron gjakun.
 5. Vaj qe vepron si diuretik.
 6. Ndihmon ne thyerjen dhe largimin e gureve nga fshikeza e urines.
 7. Liron edhe pastron zorret.
 8. Kuron zorren e trashe.
 9. Shton potencen.
 10. Rrit rezistencen ndaj viruseve te ndryshem gjate kater stineve.
 11. Vaj qe kuron problemet e kollitjes.
 12. Nuk permbajne lende kimike, konservuese dhe lende shtese.

Si perdoret vaji i fares se zeze, menyra me e lehte per t’a perdorur.

dyqan taxi

Përdorim | fara e zeze perdorimi dhe cmimi  me i mire ne Shqiperi

Doza e këshilluar për tu mbrojtur nga çdo sëmundje: Pesëmbëdhjetë minuta para mëngjesit dhe darkës, merret një lugë e vogël [kafeje] nga vaji i  farës së zezë dhe hidhet në një gotë të mbushur me ujë, qumesht ose caj sipas deshirës, më pas hidhet një lugë gjelle mjaltë. Pasi përzihet mirë pihet kështu për çdo ditë, mengjes esell dhe ne darke pas buke, deri ne normalizimin e plote te gjendjes, Mjalti është i mirë të jetë i farës së zezë.


Blerje online ne Dyqan Taxi | Qendra me e madhe Tregtare Online ne Shqiperi 

Detaje Produkti

Pesha 0.2 kg
Lloji

Vajra

Be the first to review “Fara e Zeze | Vaj Kurativ ne 30 Kapsula perdorimi i tij”

Vleresime

Nuk ka vleresime

Main Menu

Fara e Zeze Vaj Kurativ Dyqan Taxi si perdoret dhe lufton

Fara e Zeze | Vaj Kurativ ne 30 Kapsula perdorimi i tij