Novela, vellimi. II – Stefan Cvajg

1,300 L

Ka stok

Vellimi perfshin novelat: “E fshehta perveluese”, “Dashuria e guvernantes dhe dy vogelushet”, “Peshtjellim ndjenjash”, “Vrapuesi i Amokut”, “Nata fantastike”, “Antoni”, “Marshimi”, “Ylli siper pyllit”, “Anvers” dhe “Dashuria e Erikes”.

KODI: r-novelavellimiII Kategori: , ETIKETIMI:

NOVELA

Cvajdu ishte mjeshter i padiskutueshem i novelave dhe prozave te mrekullueshme.

Ai e ka merituar nje vend te nderuar ne historine e letersise.

“Amoku”, “Letra e nje te panjohure”, “Njezet e kater ore nga jeta e nje gruaje”, jane tre novelat me te shquara e krijimtarise se tij, nga mijra vargje proze.

Keto te treja i sjell para lexuesit ne nje vellim te vetem, ne perkthimet e Robert Shvarcit dhe Enver Ficos.


Bli ne menyre te sigurte ne Dyqan Taxi | Qendra me e madhe tregtare online 

Detaje Produkti

Pesha 0.2 g/kg
Lloji

Liber

Be the first to review “Novela, vellimi. II – Stefan Cvajg”

Vleresime

Nuk ka vleresime

Main Menu

novela vellimi II libra ne shitje ne dyqan taxi

Novela, vellimi. II - Stefan Cvajg