Multicooker Hoffman 20 in 1 | Tenxhere Elektrike Gjermane

6,990 L7,490 L (-7%)

Ka stok

 • Gatuan ushqime te shpejta edhe te shendetshme.
 • Kryen 20 funksione te ndryshme.
 • Material celik i pandryshkshem.
 • Me sistem sigurie te integruar.
 • Fuqia 1000 Watt.
 • Kapaciteti deri ne 6 litra.

MULTICOOKER HOFFMAN TENXHERE ME PRESION

Nese deshironi te beni cdo gje me nje paisje te vetme duke bere keshtu cdo gatim qe deshironi, por edhe duke kursyer shenzime te shumta si edhe hapesiren ne kuzhine tuaj, ne ju ofrojme zgjidhjen tone me multi cooker , multicooker hoffman, tenxhere me presion gjermane. Tenxhereja gjermane multifunksionale Hoffman vjen me 20 funksione te ndryshme ne nje paisje te vetme. E perbere me nje super cilesi me nje cmim super te lire.

TENXHERE MULTIFUNKSIONALE HOFFMAN MULTICOOKER

Tenxhereja multifunksionale Hoffman ju ndihmon te gatuani vakate te shpejta, te shendetshme edhe plot shije.

Ajo nuk kerkon shume energji elektrike per te vepruar, mjafton vetem shume pak per te bere gati specialitete e saj.

Konsumi i energjise se saj eshte A+++.

Me 20 funksione te ndryshme ne nje tenxhere te vetme ju mundeni te gatuani cdo gje si: supe, rizoto, mish, peshk dhe gjellera te ndryshme.

 • Kapaciteti i saj arrin deri ne 6 litra duke qene me se e mjaftushme per cdo familje.
 • Kjo tenxhere e mban ushqimin te ngrohte edhe pasi mund te kete kaluar nje kohe e gjate nga gatimi.
 • Ajo ruan te gjitha vlerat ushqyese te gatimit duke mos humbur asgje nga to.
 • Perbehet nga materilai i celikut inoks i cili nuk ndryshket edhe nuk nxihet.
 • Persa i perket pastrimit eshte shume i lehte pasi ajo nuk ngjit apo te mbaje mbetje ushqimore ne te.

TENXHERE ME PRESION GJERMANE

Ky është evolucioni tjetër i tenxhere me presion, dhe bën shumë gjëra, duke përfshirë gatimin e ngadaltë, gatimin nën presion dhe gatimin e orizit. Funksioni i presionit punon me nxehtësinë e avullit (arrihet duke ngrohur ujin në 30 gradë mbi pikën e vlimit) dhe po, presionin – matur në paund për inç katror (PSI). Këto tenxhere gjithashtu kryejnë funksione të tjera si searing, sautéing, duke bërë ëmbëlsira

Jashtëzakonisht e multifunksionale, duke kryer të gjitha hapat e gatimit që kërkonin më parë një sobë dhe furrë.

 • Mund të kryejë detyra të mëparshme, si pjekjen, me shtypjen e një butoni.
 • Mund të bëjë pjata të shumta në të njëjtën kohë me “gatim në tenxhere”.
 • Vendosja e presionit gatuan ushqimin shumë më shpejt se çdo metodë konvencionale e gatimit.

TENXHERE MULTI COOKER HOFFMAN

Gatimi nën presion ka të njëjtin koncept si gatimi i ngadaltë. Sidoqoftë, ato ndryshojnë nga koha e gatimit dhe temperatura e gatimit. Gatimet e paravendosura të ngadalta të gatimit në një temperaturë të ulët, kështu që procesi i gatimit kërkon shumë kohë.

Ndërsa, cilësimet e gatimit nën presion mund të bëjnë të njëjtën gjë, por në një kohë më të shpejtë. Prandaj, shumë kuzhinierë preferojnë të përdorin gatim nën presion sesa gatim të ngadaltë.

HOFFMAN MULTICOOKER MANUAL

Texherja multicooker eshte shume e lehte ne perdorim pasi ajo eshte teper praktike dhe lehtesisht e perdorshme nga cdokush. Mjafton te shtypni butonin e sherbimit te gatimit qe deshironi, te vendosni kohen e gatimit dhe ajo do e pergatis per ju.

Tenxhere me presion gjermane IDEALE PER GATIM

Kjo tenxhere ju lejon të mbani një temperaturë specifike dhe të paracaktoni kohën tuaj. E shkëlqyeshme për gatimin e supës, perimeve dhe drithërave.

Cilësimi i skuqjes ju lejon të skuqni shkopinjtë tuaj të mocarela, krahët e nxehtë krokante dhe patatet e skuqura. Thjesht shtoni sasinë e nevojshme të vajit brenda tenxhere.

Vendosni ushqimin tuaj. Pastaj shtoni erëza dhe aromatizues. Vendoseni paraprakisht që të skuqet dhe tenxherja multiooker do ta gatuajë.

Makarona te gatuara mire dhe me shije te plote

Gatimi i makaronave funksionon njësoj me një mjedis gatimi te kendshem. Sidoqoftë, ndryshe nga gatimi, multicookeri yne do të ndalojë kohën e gatimit për t’ju kujtuar të shtoni përbërësit e nevojshëm.

Ky cilësim do ta sjellë lëngun të ziejë më parë. Më pas, temperatura ngrihet dhe piqet për disa minuta. Këtu keni një shembull të gatimit të pilafit të derrit në cilësimet e pilafit duke përdorur një tenxhere me shumë gatime.

Gatuani Oriz me perime

Për gatimin e orizit mund të përdorni tenxhere multi cooker, multicookerin Hoffman pasi e gatuan ate ne menyre perfekte. Do të sjellë nxehtësi derisa të vlojë lëngu. Do të ruajë temperaturën derisa të avullojë i gjithë lëngu, thjesht vendoseni në lart dhe kohëmatësin në 4 minuta.
Gatimet qe ju mund te gatuani me kete multicooker jane te shumta dhe teper te shpejta pasi ju nuk do e keni te nevojshme te harxhoni kohe dhe te merreni gjate me gatimin.

HOFFMAN MULTICOOKER | PERSE DUHET TA BLINI ?

 1. Për shkak se kjo tenxhere me shumë gatime ka kohëmatës të paracaktuar, është pothuajse e pamundur qe ushimi të prishet, te gatuhet me shume se cduhet apo me shume se cduhet.
 2. Multicookers eleminojnë pjesën më të madhe të nevojës për të përdorur vaj për gatim. Kjo e bën ushqimin tuaj më të shëndetshëm se kurrë.
 3. Gatimi në shumë tenxhere ndihmon në ruajtjen e vitaminave dhe mineraleve në ushqim krahasuar me mënyrat tradicionale të gatimit.
 4. Pjekësit me shumë gatime gatuajnë më shpejt në krahasim me gatimet tradicionale.
 5. Ju mund të kurseni hapësirë ​​në kuzhinë sepse shumë-tenxhere është një pajisje gjithçka në një.
 6. Më pak pastrim sepse gjithçka që ju nevojitet të përdorni është një pajisje për gjithçka.
 7. Kjo ju kursen shumë kohë në përgatitjen e ushqimit dhe mund të bëjë aktivitete të tjera ndërsa tenxhere me shumë gatime përgatit gatimin për ju.
 8. Gatimit nuk do ti prishet struktura dhe as do te jete i çrregullt për shkak të kapakut të mbyllur.
 9. Multicooker ka një larje të lehtë të veshjeve qeramike dhe jo-ngjitëse.
 10. Ju kursen energji, sepse multicookers gatuhen shumë shpejt sepse bllokon nxehtësinë brenda saj.
 11. Gjithashtu shumë e sigurt për t’u përdorur.
 12. Transportueshmëria e tij e bën atë ideal për t’u përdorur kudo. Kështu që mund ta sillni në udhëtimet tuaja.
 13. Përveç cilësimeve të paracaktuara, mund ta përdorni gjithashtu manualisht për të gatuar ushqimin tuaj. Ju mund të caktoni temperaturën dhe kohën për të përfunduar.
 14. Eshte e sigurt ta lini atë pa mbikëqyrje. Thjesht vendosni cilësimet dhe lëreni të bëjë punën e vet.
 15. Pasi ushqimi të jetë gatuar, ai automatikisht ndërrohet për t’u ngrohur.

Tenxhera Hoffman mban te ngrohte ushqimin dhe pas gatimit te tij. Gatimi me avull eshte cilesuar si nje nga gatimet më të mirë dhe te shendetshem. Tenxherja gjithashtu mat edhe kohen e gatimit keshuqe ju nuk keni nevoje te merakoseni. Ushqime te shendetshme dhe te shijshme.

MULTICOOKER HOFFMAN PER GATIMEtenxhere multicooker hoffman germany bli online dyqan taxi

Specifikat:
 • Gatuan nje larmishmeri produktesh ushqimore.
 • Vjen me 20 funksione ne nje te vetem.
 • Material celik i pandryshkshem.
 • Pastrohet shume lehte me uje te bollshem.
 • Arrini ta zhvendosni shume lehte fale dizajnit praktik qe ka.
 • Gatuan shpejt edhe ne menyre shume te shendetshme.
 • Me sistem sigurie te integruar.
 • Me shume pograme perdorimi per ta vene ne funksion shume thjeshte.
 • Fuqia 1000 Watt.
 • Ideale per familjet e medha.

Bli Online ne Dyqan Taxi | Bej blerjen tende me te sigurt.

Detaje Produkti

Pesha 0.1 kg
Lloji

Tenxhere

Ngjyra

Be the first to review “Multicooker Hoffman 20 in 1 | Tenxhere Elektrike Gjermane”

Vleresime

Nuk ka vleresime

Main Menu

tenxhere elektrike hoffman shitje online ne dyqan taxi

Multicooker Hoffman 20 in 1 | Tenxhere Elektrike Gjermane

6,990 L7,490 L (-7%)

Shto ne Shporte