Multicooker First Austria ne shitje | Bli online

12,000 L

Ka stok

 • Gatuani shpejt , shendetshem dhe kurseni energji .
 • Programoni kohen, percaktoni sasine, temperaturen etj.
 • E lehte per tu levizur dhe jashte kuzhines.
 • Programim per ndezje automatike.
 • Ruan ushqimin te ngrohte .
KODI: multicookerfa5130 Kategori: , , Etiketime: , ,

MULTICOOKER FIRST AUSTRIA

Multicooker First Austria ne shitje per gatime te ndryshme ne te si mish, fasule bizele etj | Gatime ne tenxhere me presion

Versioni me cilesor i multicooker-it ne shitje

tenxhere me presion multicooker dyqan taxi ne shitje te lire online cmim i ulet cilesi e larte

Mikroprocesori i integruar siguron gatim te lehte per pjatat tuaja te preferuara si supa, mish, makarona, embelsira etj.
Tenxhere elektrike me presion me ane te se ciles ju do te gatuani me shpejt duke kursyer energjine, ruajtur me shume vitamina, minerale per ushqim te shendetshem etj.
Tenxhere Multicooker me sistem sigurie, me programe te cilat i programoni fare lehte ne menyre qe mos t’ju mbaj te lidhur pas vetes.
Tenxhere me presion ideale dhe per familje te medha gatime si mish ne tenxhere me presion, fasule etj.

MULTICOOKER FIRST AUSTRIA

Strukture e mbyllur plotesisht, ushqimi qendron pa levizur  dhe Gatuhet natyrshem.
Tenxhere Elektrike me mbrojtje te sigurte per mbinxehjen.
Mban te ngrohte ushqimin dhe pas perfundimit te gatimit ne temperature 70-80 grade celcius.

Gatuani shpejt | Shendetshem | Kurseni energji duke perdorur | Tenxhere First Austria

Tenxhere Portative me dizajn unik e gjitha ne nje pajisje te vetme.
Ju mund te pergatitni vakte te shijshme. Plotesisht te shendetsme kudo qe ju jeni mjafton te keni nje prize afer.
Keshtu ju do te gjeni nje dreke te shijshme te ngrohte pasi te ktheheni nga puna. Me e mira nuk do t’ju mundoje shume per tu pastruar.

TENXHERE MULTICOOKER ME PRESION

Pjeset perberese mund te hiqen dhe te lahen ne pjatalarese | Tenxhere Gatimi
Siperfaqja prej inoksi | Eshte e lehte per t’u pastruar | nuk nxihet |

Ju mund te programoni kohen, percaktoni sasine dhe temperaturen.

gatime ne tenxhere me presion bli online dyqan taxiGATUAJ GJELLRA TE NDRYSHME SI FASULE BIZELE ETJ NE MULTICOOKER

Nese jeni duke kerkuar per nje menyre te lehte dhe praktike per te pergatitur te gjitha pjatat tuaja te preferuara zgjidhja eshte Tenxhere Multicooker  First Austria.

E vetmja gje ju duhet te beni eshte te shtoni perberesit, Zgjidhni programin dhe Shtypni kohen.

 • Kjo menyre ruan te gjithe vitaminat dhe mineralet.
 • Kjo tenxhere multicooker First Austria eshte e lehte per tu levizur dhe jashte kuzhines.
 • Programim per ndezje automatike.
 • Ruan ushqimin te ngrohte.
 • Nxehtesia percohet ne menyre uniforme.

Kjo tenxhere do te gatuaje me cilesi të lartë deri në momentin qe ju do deshironi. Vetem duke klikuar butonin e nisjes ju mund të gatuani ushqime pafund. Nje tenxhere e cila perhere do te funksionoje duke ruajtur te gjitha vlerat që mund të kene në cdo ushqim te mundshem.

Ky Multicooker eshte i nje Cilesie te larte dhe eshte nga modelet me te shitur.

Multicooker i cilesise se larte nga First Austria | Mish ne tenxhere me presion

Funksion i avancuar i cili mund te pergatise ushqimin per me vone.
Thjeshte percaktoni kohen kur deshironi te jete gati.
Ekran LED

Tenxheret e para me presion shumëfunksional të First Austria janë një lloj i ri i tenxhereve të fundit të gatimit dhe një
zëvendësim për tenxhere me presion, tenxhere me oriz dhe kazan, duke kombinuar të gjitha avantazhet që ato ofrojnë.

mish multicooker first austria blerje online dyqan taxi

Për më tepër, ky lloj enësh gatimi duhet të jetë zgjedhja e parë e familjeve moderne, sepse temperatura dhe presioni kontrollohen automatikisht nga ekrani LED qe ato kane.

FASULE NE MULTICOOKER

Gjithashtu dhe gëzojnë një gamë të gjerë karakteristikash të tilla si struktura e fortë, dizajni modern, siguria, opsionet shumëfunksionale, përdorimi i lehtë , kursimi i energjisë, si dhe mirëmbajtja e lëndëve ushqyese. Opsionet shumëfunksionale përfshijnë gatimin, gatimin me avull, zierjen dhe kalitjen.

Kontroll automatik i kompjuterizuar për të gjithë procedurën. Koha e paracaktuar prej 24 orësh për shtyrjen e gatimit të ushqimit. Efikasitet i lartë termik me kursime të energjisë prej 60% dhe kursime në kohë prej 40%.

Strukturë plotësisht hermetike për të ruajtur lëndët ushqyese dhe shijen, si dhe freskinë e ushqimit.

Sipërfaqja e brendshme jo-ngjitëse pastrohet lehtë.

Pajisjet e mbrojtjes së sigurt: Pajisja e sigurisë për mbylljen dhe hapjen e kapakut – garanton që nuk ka presion brenda kontejnerit nëse kapaku nuk bllokon izolatorin termik, megjithëse do të kyçet kur ka presion brenda.

TENXHERE MULTICOOKER ME CILESI TE LARTE

* Pajisja e kontrollit të presionit – mund të ndërpresë automatikisht furnizimin me energji dhe të kalojë në fazën e mirëmbajtjes së presionit kur presioni brenda arrin parametrat e caktuar.

* Pajisja e sigurisë së kufirit të presionit – mund të kufizojë presionin duke hequr avullin kur presioni i brendshëm tejkalon presionin maksimal të punës për shkak të mosfunksionimit të pajisjes së kontrollit të temperaturës dhe presionit.

* Sistemi i kyçjes për pajisjen lehtësuese të presionit – kjo mund të parandalojë bllokimin e ushqimit nga hapja e valvulës së kullimit.

* Pajisja e sigurisë për lirimin e presionit – kjo mund të parandalojë një shpërthim duke e lëshuar atë automatikisht rreth kapakut kur pajisja e sigurisë për kufizimin e presionit nuk funksionon dhe presioni i brendshëm mund të arrijë vlerën maksimale të punës.

* Pajisja e mbrojtjes së kufirit të temperaturës – ajo mund të ndalojë automatikisht ngrohjen kur ena e brendshme është e zbrazët dhe e nxehtë, ose tenxherja nxehet pa enën e brendshme dhe temperatura arrin vlerën maksimale për të cilën është krijuar sistemi.

* Pajisja e sigurisë nga mbinxehja – mund të çaktivizojë automatikisht furnizimin me energji kur temperatura e brendshme arrin vlerën kufitare.

* Pajisja e patentuar e mbrojtjes nga shpërthimi kur kapaku është i mbyllur – garanton që tenxherja e gatimit mban presionin brenda vetëm kur kapaku është i kyçur në pozicionin e duhur dhe nëse tenxherja është vetëm e nxehtë, ajo nuk mund të mbajë presionin brenda.

Të dhënat teknike:gatime ne tenxhere me presion bli online dyqan taxi
 1. Tensioni 220-240 V, 50Hz.
 2. Fuqia 1000 W.
 3. Kapaciteti 6 litra.
 4. Diametri i enës së brendshme është 22 cm.
 5. Presion pune 40-70 kpa.
 6. Presioni maksimal 90 kpa.
 7. Ruani temperaturën 60-80 gradë Celsius.
 8. Mbani presionin 0-99 minuta.
 9. Kabëll elektrik i ndashëm, gjatësi 120 cm.
Funksionet speciale:
 • Çelësi i programueshëm i vendosjes
 • Shtypja e butonit Parametër.
Perdorimi | Gatime ne tenxhere me presion

Vendosja në ekran do të shfaqë kohën e paracaktuar dhe treguesi i tij do të pulsojë.

Shtypni butonat +/- për ta rritur ose zvogëluar atë. Në daljen e bukur çdo shtypje do të shtojë ose zvogëlojë kohën me 30 minuta. koha e paracaktuar tejkalon 10 orë, çdo shtyp shton ose zvogëlon kohën me një orë. Koha maksimale e paracaktuar mund të jetë 24 orë, por rekomandohet të mos kalojë 6 orë për të mbajtur aromën e ushqimit.

Pas caktimit të kohës së paracaktuar, zgjedhjes së funksionit ose caktimit të periudhës së mirëmbajtjes së presionit të gatimit, prisni që treguesi të ndezë 8 herë që tenxherja të fillojë procesin e numërimit dhe më pas të filloni gatimin pasi të ketë kaluar koha e paracaktuar. -Vendosni. Çelësi i vendosjes së shtypjes.

Duke shtypur butonin Vendosja e Mbajtjes së Presionit dhe butonat +/- mund të rrisni ose ulni kohën e mbajtjes së presionit me një minutë. Koha maksimale e mirëmbajtjes së presionit është 99 minuta. Pasi të keni vendosur kohën e mbajtjes së presionit, prisni që treguesi të ndezë 8 herë dhe ena do të fillojë të punojë automatikisht. Kur presioni i brendshëm arrin vlerën kufitare, koha e mbajtjes së presionit zvogëlohet me një minutë.


Zgjidh me mire & me lire | Bli online | Dyqan Taxi !

Transport në të gjitha qytetet e Shqiperise!

Detaje Produkti

Pesha 0.3 kg
Gjendja

Lloji

Multicooker

Vleresim mesatar

5.00

01
( 1 Review )
5 Star
100%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%
Add a review

1 Vleresim per kete produkt

 1. 01

  nga Alfons Keko

  Nje produkt i nevojshem per te gjithe
  Une e perdor rregullisht

Main Menu

Tenxhere Multicooker First Austria Dyqan Taxi tenxhere me presion ne shitje online me cmim te lire

Multicooker First Austria ne shitje | Bli online