Kenwood Tenxhere me Presion – Multi Cooker Chef Albania

6,790 L

Ka stok

KODI: kenwwod-multi-cooker-albania Kategori: , ,

KENWOOD MULTI COOKER CHEF ALBANIA | TIRANA

Tenxhere me Presion Kenwood | Multi Cooker Chef Albania | Tirana

Koha juaj ndoshta eshte e limituar, por ky nuk eshte justifikim per t’u ushqyer ne menyre jo te shendetshme. Me teknologjine e fundit te tenxhereve Multicooker  ju mund te konsumoni cdo dite te pakten ne 2 vakte ushqime te shendetshme. Nuk do ju marr aspak kohe. Mjafton te hidhni perberesit ne te, zgjidhni programin dhe si me magji ne nje kohe rekorde vakti juaj i shendetshem, i mbushur me vlera ushqimore do te jete gati. 

Tenxhere me shumë funksione 11-në-1

Një kombinim i tenxhere me presion, Sous Vide, tenxhere e ngadaltë, kanaçe me presion, tenxhere orizi, prodhues kosi, tenxhere supë, salcë, avullues, zierje dhe ngrohës izolimi, të gjitha në një!

KENWOOD ALBANIA MULTICOOKERkenwood albania multi cooker bli online dyqan taxi

Kenwood food Hand  Mixer mixer | Splash guard Kenwood kmix | Chef and Chef | Dough Hook |

Operacion i thjeshtë me një prekje: Presioni i kësaj makine rregullohet automatikisht për ushqime të ndryshme gjatë gatimit. Nuk ka nevojë të rregulloni manualin e vlerës së presionit.

Ju lehtë mund të gatuani pjatat tuaja të preferuara duke shtypur një buton nga 12 programe inteligjente të integruara. Kursyesi i kohës dhe energjisë: Gatuan deri në 70% më shpejt se metodat tradicionale dhe përshtatet në mënyrë të përsosur për shtëpitë tona moderne.

Cilësimi i kohës është i rregullueshëm për 12 Program të Paracaktuar Smart dhe Temp është i rregullueshëm për Saute dhe Sous Vide.

Gjithashtu vjen me një tenxhere të brendshme të qëndrueshme me 3 shtresa dhe mbulesën e filtrit të aluminit të ndashëm të aprovuar nga FDA për pastrim të lehtë. Siguria pa shqetësime: E ndërtuar në Standardet Elektrike të Amerikës së Veriut; ETL dhe cETL dhe i çertifikuar me 11 mekanizma të provuar sigurie dhe Garanci të Kufizuar 1-vjeçare. 

KENWOOD CHEF TENXHERE ME PRESION

Cooking chef | Speed Control | Food processor  | Kitchen machine

The best Stand Mixer Online !

6 menu e para-programuar Oriz, akembëlsirë, Mish pule, Supë, Fasule / Beff, Manual Cook) 5 tipare sigurie të integruara.

Bllokimi automatik i kapakut, lehtësimi automatik i presionit, presioni i ulët, kufiri i temperaturës, vend i sigurt për temperaturë shumë të lartë

Kapaciteti i madh 6L Kohëmatësi 24 orë vonesë

Kursimi i kohës dhe energjisë. 70% më shpejt se gatimi konvencional Gatimi hermetik ruan shijen ushqyese dhe origjinale Mbani ushqimin të nxehtë për 12 orë

Tenxhere e brendshme e veshur jo ngjitëse lehtë për t’u pastruar

Dorezë e mbyllur e sigurt

Pajisja e integruar mbi mbrojtjen e nxehtësisë

Fuqia: 1000-1190W Tensioni: 220-240V 50 / 60Hz

Madhësia: 38 x 34 x 33 cm Pesha: 5.9Kg

Tenxhere elektrike me presion KENWOOD është një mjet krejt i ri kuzhine i zhvilluar duke përdorur teknologjinë tonë të fundit. Produkti ka kombinuar cilësitë e shkëlqyera të tenxhere me presion, tenxhere elektrike dhe tenxhere me gërshetim. Ai përmban kontroll të programueshëm të temperaturës dhe presionit me strukturë të re dhe dalluese dhe dizajn të pamjes.

tenxhere kenwood blerje online dyqan taxiKENWOOD ALBANIA TIRANA

Ka nje  funksionim te besueshëm dhe te sigurt, kursen energji dhe jep gatim cilësor.

Eshte një mjet ideal gatimi për një familje moderne dhe një zëvendësues i shkëlqyeshëm i tenxheres konvencionale me presion. Funksionet e kombinuara të gatimit, zierjes dhe zierjes. Diapazoni kohor është etiketuar në dorezën.

Mund ta bëni sipas ushqimit dhe shijes personale dhe përvojës së gatimit. Kursimi i kohës dhe energjisë.

Fuqia dhe koha kursehen me mbi 60% sesa tenxheret elektrike të zakonshëm. Gatimi hermetik ruan shijen ushqyese dhe origjinale. Tenxhere e brendshme jo ngjitëse, pastrohet lehtë.

Kapaku inox dhe rezervuari i jashtëm sigurojnë jetë të gjatë shërbimi. Kapaku automatik i kapakut: tenxhere nuk mund të fitojë presion kur kapaku nuk është i mbyllur mirë dhe kapaku nuk mund të hapet kur presioni i brendshëm është shumë i lartë.

Funksioni i lehtësimit automatik të presionit: Kur temperatura dhe presioni brenda tenxhere tejkalojnë vlerën normale, valvula e shkarkimit të presionit do të shkarkojë avullin për tu rregulluar.

Funksioni i presionit të ulët: Kur kufiri i presionit brenda tenxhere dështon dhe presioni tejkalon kufirin, tenxhere automatikisht de-presion rreth kapakut për të shmangur një shpërthim.

Kufiri i temperaturës: Fuqia ndërpritet automatikisht kur temperatura brenda tenxhere tejkalon temperaturën e paracaktuar. I sigurt për temperaturë shumë të lartë: Fuqia ndërpritet automatikisht kur temperatura brenda tenxhere tejkalon vlerën e kufizuar.

Specifikat | Kenwood Tenxhere me presion

  • Fuqia: 1000W
  • Kapaciteti: 6 litra
  • 10 Programe ne nje tenxhere te vetme.
  • Material Qeramike ( jo ngjites)
  • Presion deri ne 90 minuta.

Dyqani Taxi | Ne cdo kohe prane jush!

Detaje Produkti

Pesha 0.3 kg
Lloji

Multicooker

Be the first to review “Kenwood Tenxhere me Presion – Multi Cooker Chef Albania”

Vleresime

Nuk ka vleresime

Main Menu

Tenxhere me presion Kenwood Albania Tirana Multic cooker Chef

Kenwood Tenxhere me Presion - Multi Cooker Chef Albania