Mizantropi – Poquelin Moliere

400 L

Ka stok

Komedia “Mizantropi” eshte nje nga kryeveprat me te njohura dhe me te bukura Molierit.

MIZANTROPI

Komedia “Mizantropi” eshte nje nga kryeveprat me te njohura dhe me te bukura te Molierit.

Molieri permes personazhit te tij Alcesti, ve ne pah veset dhe degradimin e shoqerise se asaj kohe.

Alcesti eshte njeriu i cili s’duron dot hipokrizine, makuterine, padrejtesine dhe veset e njerezve.

Ky realitet me te cilin ai perballet e ben ate te shpertheje perballe gjendjeve dhe situatave te tilla, duke arritur ne ate pike sa te shprehet se urren gjithe njerezimin.

Ne fakt Alcesti nuk ushqente urrejtje ndaj njerezimit, ai urrente veset e njerezve.


Bli ne menyre te sigurte ne Dyqan Taxi | Qendra me e madhe tregtare online

 

Detaje Produkti

Pesha 0.2 g/kg
Lloji

Liber

Be the first to review “Mizantropi – Poquelin Moliere”

Vleresime

Nuk ka vleresime

Main Menu

mizantropi libra ne shitje ne dyqan taxi

Mizantropi - Poquelin Moliere