Maska per pikat e zeza | Black Mask ACNE

1,190 L

Ka stok

-Hidraton lekuren e fytyres. -
-Heq mjaft mire pushin e fytyres.
-Largon pikat e zeza dhe aknet

KODI: black-mask-per-fytyren-shills Kategori: , , Etiketime: , ,

MASKA PER FYTYREN – PIKAT E ZEZA

Maske e zeze per fytyren | Black Mask Acne Purifying 50ml | Maska e zeze | Porosi online ne Dyqan Taxi

Maska e zeze eshte perfekte per largimin njollave dhe pikave te zeza nga lekura dhe per ta zbardhur ate .

maske karboni per fytyren black mask dyqan taxi

Aplikohet në fytyrë ne zonat ku ju keni pika te zeze si hunda, mjekra apo balli.
Eshte e pergatitur nga perberes natyral te pasur me minerale te cilat ju largojne njollat .  Perberes qe hidratojne dhe pastrojne ne thellesi lekuren tuaj.
Permban antioksidantet me te fuqishem qe i japin energji, redukton rrudhat dhe i jep gjalleri lekures.
Maske e zeze me te cilen do shihni rezultate te menjehereshme në lëkurën tuaj.

Ne vendet ku keni me teper premisa per te pasur pika te zeza, si pershembull pikat e zeza ne hunde mund te vendosni me teper sasi maske sesa ne vendet e tjera.

Per nje fytyre e cila është e paster dhe e shendetshme

Si te heqim pikat e zeza

Çfarë mund të bëni
Pikat e zeza janë një nga format më të zakonshme të puçrrave. Edhe pse njerëzit që kanë lëkurë me vaj janë më të prekshëm nga pikat e zeza, çdokush mund t’i marrë.

Ato formohen kur poret bllokohen me një kombinim të qelizave të vdekura të lëkurës dhe vajit të tepërt (sebum) nga gjëndrat dhjamore.

Ndryshe nga pikat e bardha, të cilat krijojnë pore të mbyllura, pikat e zeza kanë sipërfaqe të hapura, gjë që krijon një oksidim me ngjyrë të errët.

Mund të jetë joshëse të provoni të shtrëngoni ose shtyni prizën e zezë, por kjo mund të shkaktojë mbresë të panevojshme dhe dëmtime të tjera në lëkurën tuaj.

Pastroni me acid salicilik

Në vend të peroksidit të benzoilit, kërkoni produkte pa recetë (OTC) që përmbajnë acid salicilik.

Acidi salicilik është përbërësi i preferuar për trajtimin e pikave të zeza dhe pikave të bardha sepse prishen materialet që bllokojnë poret:

vaj i tepërt

qelizat e vdekura të lëkurës
Duke zgjedhur një pastrues ditor me acid salicilik, ju mund të hiqni këto elemente përveç:

papastërtitë ditore

Megjithëse ju ende keni nevojë të lani fytyrën tuaj dy herë në ditë, provoni të përdorni një pastrues që ka acid salicilik në të vetëm një herë në ditë për të filluar. Britt Kimmins vëren se acidi salicilik është veçanërisht i mirë për ata me lëkurë të thatë.

Ju mund të konsideroni ta përdorni atë vetëm gjatë natës dhe më pas të përdorni pastruesin tuaj të rregullt në mëngjes. Ndërsa lëkura juaj mësohet me produktin, ju mund të zgjidhni ta përdorni atë në mëngjes dhe natë.

Shumë njerëz janë të ndjeshëm ndaj acidit salicilik. Ju mund të mos jeni në gjendje ta përdorni atë më shumë se një herë në disa ditë. Nëse vazhdoni të reagoni ndaj tij, ndërpriteni përdorimin.

Black Mask | Maske per pikat e zeza

Perdorimi:
Lajeni fytyren me uje te vaket, thajeni dhe pastaj aplikojeni masken ne zonat qe deshironi (jo ne buze, vetulla dhe sy).
Mbajeni 15 deri ne 20 minuta

  • Dhe me pas hiqeni me kujdes me ujë të ftohtë derisa t’a keni hequr totalisht nga lekura juaj.
  • Me pas duhet ta pastroni lekuren me nje peshqire të pastër.
  •  Rekomandohet te perdoret 1 here ne 3-4 dite.

Mund te perdoret nga meshkujt dhe nga femrat, ne te gjitha llojet e lekures.

-Hidraton lekuren e fytyres.
-Heq mjaft mire pushin e fytyres.
-Largon pikat e zeza dhe aknet

Detaje Produkti

Pesha 0.2 kg
Lloji

Maske Fytyre

Be the first to review “Maska per pikat e zeza | Black Mask ACNE”

Vleresime

Nuk ka vleresime

Main Menu

Maske e zeze per fytyren maska e zeze black mask dyqan taxi online blerje online

Maska per pikat e zeza | Black Mask ACNE