Masazh Relaksuese per kembet ne shtepi | DyqanTaxi Tirane

3,590 L

Ka stok

KODI: 10301939 Kategori: ,

MULTIFUNCTION FOOTBATH

Masazh Relaksuese per kembet ne shtepi | Masazhe Tirane.

Masazhi Multifunksional i Këmbëve është kombinimi i përsosur i teorisë së masazhit të pikës me teknologjinë tradicionale. Ju siguron disa terapi si terapia e nxehtësisë dhe flluskave, masazhet me dridhje, terapia  infra e kuqe dhe terapia magneto. Ky masazhues i këmbëve qetësohet dhe fuqizohet të ringjallë këmbët e lodhura, të përmirësojë gjumin dhe të rrisë qarkullimin e gjakut.

masazh relaksuese per kembet per shtepi ne tirane

Masazhi i banjës së këmbës masazhon këmbët në fund të ditës së një pune të vështirë heq stresin pasi rregullon rrjedhën e gjakut dhe përmirëson qarkullimin e tij.

Por pasi jo të gjithë mund të përballojnë të shkojnë në një masazh profesionist, gjëja tjetër më e mirë do të ishte një makinë që mund të ofrojë të njëjtat përfitime në një pjesë të kostos. Ju ofron Masazhi Spa Foot që ju lejon të keni një pedikyr relaksues në komoditetin e shtëpisë ose zyrës tuaj.

Nje dhurate per te afermit apo miqte tuaj. Masazhatori i kembeve do te jete nje nga dhuratat me te vecanta dhe praktike qe ju mund t’i beni te afermeve tuaj. Sidomos prinderve te cilet kete produkt duhet ta kene me patjeter ne shtepine e tyre.

BENI MASAZH NE SHTEPI TIRANE

Masazhi ne shtepi do t’ju jape nje ndjesi relaksimi te papershkrueshem dhe nje c’lodhje te cilin do deshironi ta keni cdo dite. Qetesojeni trupin tuaj në shtepi me nje produkt kaq cilesor dhe me cmim kaq te arsyeshem.

Në të ju do te gjeni ate cfare kishit kerkuar me kohe. Për të perjetuar nje moment relaksi te vertete, ju nuk do te keni nevoje te shkoni ne nje qender masazhi ne te cilen duhet te paguani para per aq pak minuta relaksi. Bejini kembet tuaja te ndihen mire kur te deshironi ju.
Masazhi mundëson relaksimin e thellë i cili lehtëson largimin e lodhjes fizike dhe mendore.

Nxit qarkullimin e gjakut në muskuj dhe kështu furnizimin me gjak të organeve

Karakteristika | Masazh ne shtepi ne Tiranemasazh ne shtepi bli online ne dyqan taxi

Nxehet automatikisht
Magnetotherapy.
Kujdesit shëndetësor
Fizioterapi infra të kuqe
Oksigjenimi i valës së gazit
Funksionaliteti i mesazhit shkundni.
Mund ta perdorni me uje ose pa uje.

Masazh Relaksuese ne Tirane per Kembet

Masazhi mundëson relaksimin e thellë i cili lehteson muskujt ne menyre shume efektive. Nje produkt i shkëlqyer në luftën kundër enjtjeve te kembeve. Gjithashtu masazhi i kembeve nxit qarkullimin e gjakut në muskuj dhe kështu ju do te ndiheni perhere plot energji dhe jo te lodhur fizikisht.

Personat te cilet jane ne levizje gjate gjithe dites ose qendrojne shume kohe ulur ne nje vend e kane shumë të nevojshem nje produkt te tille. Per nje dite më të mire dhe relaksuese.

Të gjitha keto ne pajisje te vetme dhe kaq praktike. Masazhe ne shtepi per kembet ne cdo moment.

Nje produkt i cili do ju beje menjehere t’ja ndjeni nevojen. Ju mund te shtoni edhe produkte te tjera aromatike per relaksin tuaj. Masazh relaksuese ne Tirane aromatik është një masazh i pjeseve te trupit duke përdorur vajra esenciale dhe me arome qetesuese në një atmosferë me muzikë relaksuese dhe në një ambient të qetë, ku mund të relaksohen te gjithe muskujt tuaj.

Qarkullimi i gjakut ne kembet tuaja dhe rendesia e tij | Masazhe ne shtepi

Qarkullimi i mirë i gjakut në këmbët tuaja lejon që indet të marrin lëndë ushqyese, të heqin qafe mbeturinat dhe ky është një funksion thelbësor i shëndetit dhe forcës afatgjatë të këmbëve. Qarkullimi i dobët i këmbëve mund të përmirësohet duke filluar zakone të thjeshta dhe duke bërë ndryshime në dietën tuaj.

Termi qarkullim përshkruan lëvizjen e vazhdueshme të gjakut rreth trupit, e bërë e mundur nga veprimi pompues i zemrës. Kjo lëvizje ose “rrjedhje” e gjakut zhvillohet në një rrjet tubash të njohur si enë gjaku. Arteriet janë enë të gjakut që e çojnë gjakun nga zemra; venat janë enë gjaku që bartin gjak drejt saj.

Kthimi i gjakut në zemër nga pjesët e poshtme të trupit është punë e vështirë për sistemin e qarkullimit të gjakut, sepse gjaku duhet të shtyhet lart përmes trupit.

Muskujt që rrethojnë venat ndihmojnë në qarkullimin: ndërsa tkurren rreth venave, ato stimulojnë rrjedhjen e gjakut në zemër. Kjo është arsyeja pse duhet të qëndroni aktiv – madje edhe vetëm të ecësh – mund të ndihmojë në përmirësimin e qarkullimit tuaj.

Qarkullimi mund të përkeqësohet ndërsa plakemi. Por problemet e qarkullimit mund të prekin këdo, në çdo moshë, i cili nuk është shumë aktiv.

Si mund t’a evitoni kete problem?

Këtu janë disa këshilla të dobishme për përmirësimin e qarkullimit të gjakut në të gjithë trupin tuaj vecanerisht ne kembet tuaja.

1. Ecja

Ecja është një ushtrim i thjeshtë, me ndikim të larte që mund t’ju ndihmojë të krijoni një mënyrë jetese më aktive dhe të shëndetshme dhe mund të nxisë humbjen e peshës.

Ecja me çdo ritëm është e dobishme për të rritur rrjedhën e gjakut në të gjithë trupin, pasi është mënyra më e mirë për të ulur presionin e gjakut dhe për të rritur tkurrjen e muskujve në këmbë. Ndërsa muskujt tkurren dhe relaksohen, ato shtrydhen rreth venave të mëdha në këmbë, duke nxitur qarkullim të shëndetshëm në zona më të ndenjura të rrjedhës.

foot bath massager foot bath water spa massager bli online ne dyqan taxi2. Pozicioni i gjumit 

Angazhimi në shtrirje të rregullt ka përfitime të shumta për trupin tuaj. Shtrirja me teknikën e duhur mund të ndihmojë në nxitjen e qarkullimit të gjakut, i cili mbart oksigjen dhe lëndë ushqyese në organet dhe muskujt tuaj, të cilat janë të nevojshme për funksionimin, lëvizjen dhe fleksibilitetin e duhur.

3. Poziciononi trupin tuaj

Nëse keni tendencë të kryqëzoni këmbët kur uleni, mund të dëmtoni qarkullimin në pjesën e poshtme të trupit. Ky pozicion i zakonshëm ndërpret qarkullimin në këmbë, duke e bërë më të vështirë për gjakun që të arrijë në indin tuaj të këmbës për ta mbajtur atë të shëndetshëm. Bëni një zakon të uleni në një pozicion që është më i mirë për qarkullim.

4. Vishni çorape compressioni

Çorapet me kompresim mund të përmirësojnë rrjedhën e gjakut dhe të zvogëlojnë ënjtjen dhe dhimbjen.

Kompresimi është thelbësor nëse keni një punë që kërkon që të jeni ulur ose të qëndroni në këmbë gjatë gjithë ditës. Presion i tepërt në këmbë ose shumë pak lëvizje mund të ndikojë negativisht në shëndetin dhe qarkullimin tuaj të përgjithshëm. Çorapet e kompresimit imitojnë veprimin e brendshëm të ecjes duke bërë që muskujt në këmbët tuaja të kontraktohen dhe relaksohen vazhdimisht, duke stimuluar rrjedhën e gjakut.

5. Masazhoni kembet tuaja

Ketu patjeter qe futet ne loje edhe produkti i cili ne po ju mundesojme. Masazhimi i kembeve tuaja duhet te kthehet ne dicka te perditshme. Pas nje jave perdorim te rregullut te masazhatorit qe ne po j’u ofrojme do te ndjeni dhe do te vereni menjehere ndryshimin e kembeve tuaja.

6. Menaxhoni nivelet tuaja të stresit

Stresi mund të ketë efekte anësore negative në shëndetin tuaj mendor dhe fizik, duke përfshirë qarkullimin e trupit. Gjeni mënyra për të lehtësuar stresin përmes ushtrimeve, duke dëgjuar muzikë, duke marrë frymë thellë, meditim ose psikoterapi.

Karakteristikat e produktit:

Footbath Massager ju ofron një masazh relaksues që përfshin flluska, ngrohje dhe ozon gjithçka në një produkt te vetem.

Një trajtim për këmbët tuaja, ky masazhator kaq cilesor vjen me një panel kontrolli, një përshtatës dhe një manual udhëzimesh. Ju do te merrni kenaqesine e ngrohjes qetësuese të shpejtë, flluska ajri dhe shtim të oksigjenit ose sterilizimit të ozonit.

Një aftësi e lartë magnetike,masazhuesi i kembeve ka një dizajn shporte me nje fund të shkëlqyeshëm. Dridhje + Masazh. Flluska.

masazh relaksuese per kembet ne tirane ne shtepi

Specifikat | Masazhe ne Shtepi

Tensioni i vlerësuar: AC110V ~ 240V
Fuqia e vlerësuar: 350W
Frequenca: 60HZ
Pesha: 4.15Kg
Temperatura më e lartë 50 APPROX
Kapaciteti i ujit: 4.5L
Izolimi i nivelit biblik IPX4
Niveli EPower
Ngjyra e Bardhë dhe Portokalli


Blerje online ne Shqiperi e Dyqan Taxi | Qendra me e madhe Tregtare Online

Detaje Produkti

Pesha 0.3 g/kg
Lloji

Masazh

Be the first to review “Masazh Relaksuese per kembet ne shtepi | DyqanTaxi Tirane”

Vleresime

Nuk ka vleresime

Main Menu

masazh relaksuese per kembet ne shtepi masazhe relaksues ne tirane

Masazh Relaksuese per kembet ne shtepi | DyqanTaxi Tirane