E varfer dhe e bukur – Teodor Drajze

1,000 L

Ka stok

Nje histori e prekshme jetesore e cila rrefen veshtiresite e kaluara nga nje vajze dhe nena e saj.

Ne kerkim te nje rruge per te mbijetuar e vetmja dere qe i hapet eshte dera e hotelit me te mire ne qytet.

 

KODI: r-evarferdheebukur KATEGORIA: ETIKETIMI:

E VARFER DHE E BUKUR

Romani tregon nje histori te veshur nga modestia dhe thjeshtesia dhe se si personazhet arrijne te kenaqen edhe me pak.

Nje vajze me bukuri te jashtezakonsheme se bashku me nenen e saj detyrohen te kerkojne pune.

Atyre u duhej te perballonin kushtet e veshtira ekonomike qe po kalonin.

E vetmja dere qe hapet per ato per te punuar ne qytet eshte dera e hotelit me te mire.

Ky hotel frekuentohej nga njerezit me te rendesishem te vendit.

Nene e bije, fillojne pune duke pastruar hotelin dhe duke bere çdo pune tjeter te rendomte qe kishte.

Cdo kush qe do te vinte aty nuk mund te kalonte pa e vene re bukurine mahnitese te vajzes.

E cila do tu ngelte ne mendje dhe nuk do ta kishin te lehte ta harronin ate bukuri.


Bli ne menyre te sigurte ne Dyqan Taxi | Qendra me e madhe tregtare online

 

 

Detaje Produkti

Pesha 0.2 kg
Lloji

Liber

Be the first to review “E varfer dhe e bukur – Teodor Drajze”

Vleresime

Nuk ka vleresime

Main Menu

e varfer dhe e bukur online ne dyqan taxi

E varfer dhe e bukur - Teodor Drajze