Citrat Vitamine C – Antioksidant – Natures Finest

990 L

Ka stok

Eshte e rendesishme per thithjen e hekurit dhe funksionim normal te sistemit nervor. Ka nje ndikim shume te dobishem ne sistemin imunitar gjithashtu dhe gjate stervitjes fizike intesive.

 

KODI: citrat-vitamine-c-natures-finest KATEGORIA:

CITRAT VITAMINE C – NATURES FINSET

Citrat Vitamine C Antioksidant dhe permireson sistemin imunitar

Vitamina C eshte nje vitamine e rendesishme e cila gjithashtu ka nje rol antioksidanti. Mbron qelizat tona nga demtimi oksidativ. Mungesa e vitamines C eshte e rralle megjithese mundesia rritet ne rast te ushqyerjes se pamjaftueshme, anoreksise, alkoolizmit, crregullimeve psikologjike, pirjes se duhanit etj.
Per te perballuar stresin oksidues dhe per nje sistem te forte imunitar, nje i rrutur ka nevoje per 80mg vitamine C ne dite.
Ajo eshte e tretshme ne uje, gje e cila nenkupton qe teprica e saj ekstraktohet nga trupi.

Mund te perdoret nga sportistet reaktive, personat te cilet kane nje sistem imunitar te dobet dhe ata qe duan te jene me energjike.

Vitamina C kontribuon ne shume funksione te rendesishme ne trupin tone. Eshte nje antioksidant i rendesishem i cili mbron qelizat tona kunder stresit oksidues.  Eshte e rendesishme per funksionet e cdo qelize te vetme ne trupin tone. Pasi ajo kontribuon ne sintezen e kolagjenit dhe funksionimin normal te eshtrave, dhembeve, mishrave, lekures dhe eneve te gjakut.
Eshte e rendesishme per thithjen e hekurit dhe funksionim normal te sistemit nervor. Ka nje ndikim shume te dobishem ne sistemin imunitar gjithashtu dhe gjate stervitjes fizike intesive.

 

Detaje Produkti

Pesha 0.2 g/kg
Lloji

Citrat

Be the first to review “Citrat Vitamine C – Antioksidant – Natures Finest”

Vleresime

Nuk ka vleresime

Main Menu

Citrat vitamine C per sistemin imunitar Antioksdant

Citrat Vitamine C - Antioksidant - Natures Finest