Vaj Kastori – ricini per lekuren dhe per floket | Perdorimi

390 L1,200 L (-25%)

– Efekt Hidratant
– Nutrient
-Zgjat floket ne menyre natyrale
-Elemeninon renien flokeve
-Ushqen floket ne rrenje
-Pastrues per lekuren e fytyres
50 ML100 ML250 ML
Pastro
KODI: i-20123055 Kategori: , ,

VAJ KASTORI PER LEKUREN DHE FLOKET | RICINI PER QERPIKET E FYTYREN

Vaj kastori ricini per lekuren dhe floket | Vaji i i kastorit apo ricinit per fytyren | Perdorimi dhe vetite e tij te qerpiket

Vaj i kastorit apo ricini eshte i njohur per nje fushe te gjere perdorimi dhe me efekte te mrekullueshme. Ne perberjen e tij gjendet ne vlera te larta acidi yndyror ricinoleik. Prania e tij i shton vetine e veprimit te forte anti-inflamator.

Por vlerat e vajit të kastorit nuk mbarojnë këtu; Ky vaj është hidratant, nutrient, eksfoliant, balsamik, astringent, cikatrizant, duke plotësuar në këtë mënyrë një gamë mjaft të gjerë të efekteve në lëkurë; përveç kësaj, zgjat flokët, eleminon rënien, u jep flokëve jetë, etj. | VAJ RECINI |

Vaji i kastorit apo i ricinit per forcim te floket dhe qerpiket | Vaj kastori

Benefitet nga perdorimi i tij: Vaj ricini castor oil
-Nutrient
-Zgjat floket
-Elemeninon renien e tyre
-Ushqen floket

Vajin e kastorit ju mund ta perdorni per lekuren, per te pastruar make-up e saj. Ai deperton thelle ne pore dke nxjerre jashte papastertite dhe qelizat e vdekura.

VAJ KASTORI PER FYTYREN 

SI TA PËRDORIM VAJIN E KASTORIT PËR PËRDORIM TË JASHTËM?

Për përdorim të jashtëm, vaji i kastorit jep rezultate të shkëlqyera bazuar në metodën “hot-oil massage”. Sipas kësaj metode, vaji i kastorit ngrohet në banjamarinë (ngrohje në të njomë) në temperaturën 40-50 gradë Celcius. Më pas, masazhohet trupi, fytyra ose flokët.

Vaj ricini shume efektiv edhe per qerpiket.

Rekomandohet gjithashtu që për përdorim të jashtëm, vaji i kastorit të përzihet me vajra të tjerë, si psh. vaji i bajames së ëmbël , vaji i kokosit, etj., për shkak se vaji i kastorit është një vaj me kosistencë (dendësi) të lartë dhe përzierja me vajra me dendësi më të ulët e bën më të lëhtë përthithjen e tij nga lëkura ose flokët. Vaj per floket me te bukur.

VAJ RICINI APO VAJI I KASTORIT PËR LËKURËN FLOKET DHE QERPIKET

Vaji i kastorit apo ricini ka një spektër jashtëzakonisht të gjerë të përdorimit në fytyrë, për shkak të vetive të tij unike. Ai është anti-inflamator.

Megjithatë, vaji i kastorit ka disa specifikime në përdorim, krahasuar me vajra të tjerë. Vaji i kastorit nëse aplikohet i papërzier me vajra të tjerë, për shkak se është viskoz (i trashë), rekomandohet që pas aplikimit, fytyra të fshihet me një tampon të lagur pak me ujë të ngrohtë.

VAJI KASTORIT PER FLOKET DHE LEKUREN 

Vaji i kastorit fillimisht mund të jetë ngjitës në fytyrë, por sapo të aplikoni një tampon pastrues, ajo absorbohet menjëherë, duke mos lënë gjurmët e vajit mbi lëkurë. Perdorni Vaj kastori per qerpiket, Ato do te fillojne te trashen duke ju dhene nje bukuri natyrale. Vaj kastori per rritjen e flokeve eshte teper efektiv dhe me rezultate.

Gjithashtu, nëse vini re tharje të lëkurëës nga përdorimi i vajit të kastorit, mund të aplikoni mbi të një lloj vaji tjetër, ose një krem hidratant. Mjafton t’a vendosni në lëkurën e kokës. Mjafton ta mbani gjatë natës

PËR PASTRIMIN E FYTYRËS NGA PAPASTËRTITË | Vaj Castor

Vaji i kastorit ka efektë të jashtëzakonshme për pastrimin e fytyrës për shkak të acideve që ai përmban. Vaji i kastorit depërton thellë në pore dhe nxjerr jashtë të gjitha papastërtitë dhe qelizat e vdekura. Një nga trajtimet më të mira që është receta me vaj kastori e përzier me vaj bajame të ëmbël ose vaj ulliri në raportim 1:1.

Castor oil Ricinus Communis

Pasi keni bërë përzierjen dhe e keni aplikuar në të gjithë fytyrën, vendosni për disa minuta në fytyrë një peshqir të lagur me ujë të nxehtë dhe të shtrydhur mirë. Kjo maskë do ju mundësojë të nxjerrë jashtë të gjitha papastërtitë.
Pas këtij trajtimi, vendosni një krem hidratant nëse dëshironi.

Vaj ricini per kapsllek, ju ndihmon edhe ne kete problem.

PËR HIDRATIMIN E LËKURËS SË FYTYRËS NË THELLËSI | VAJ RICINUS

Vaji i kastorit është një hidratues i mrekullueshëm i lëkurës. Acidet yndyrore të përqëndruara, të cilat janë të pranishme në vajin e kastorit, depërtojnë në thellësi të lëkurës mjaft lehtë. Ky proces ndihmon për të eleminuar tharjen e lëkurës dhe për të rikthyer në këtë mënyrë hidratimin. Vaji i kastorit është posaçërisht i dobishëm në tharjet e lëkurës gjatë stinës së dimrit.

Vaj kastori per rrudhat, mjafton t’a perdorni disa jave dhe rezultati do te jete i mahnitshem.

PËR LËKURAT NORMALE DHE TË YNDYRSHME

Përzieni në një filxhan në sasi të barabartë vaj kastori, vaj jojoba, vaj të farës së rrushit, vaj susami dhe vaj kokosi. Masazhoni butësisht në darkë fytyrën. Nëse në fytyrë ka prani të shtuar të vajit, fshijeni lehtësisht me një tampon.

Lëreni fytyrën në këtë gjendje dhe në mëngjes lajeni me ujë të ngrohtë. Ndryshimet do te jenë të mënjëhershme dhe të thella.

Ky trajtim rekomandohet 2-3 herë në javë. Perfitimet e vajit të ricinit jane te shumta. Vaj per flokët dhe qerpike të shëndetshëm.

Vaj kastori cmimi me i mire online.

Vaj ricini per qerpiket | Vaji i kastorit per floket

Një metodë mjaft e efektshme për hidratimin e lëkurës në thellësi është përgatitja e maskës me vaj kastori dhe të verdhë veze. Përzieni mirë një të verdhë veze me një lugë çaji vaj kastori. Aplikoni maskën në fytyrë për 15 minuta dhe pastaj e lani fytyrën me ujë të ngrohtë. Eshte shume here me efektiv se vaj kokosi per qerpiket.

VAJ KASTORI | PERDORIMI I TIJ PER LEKUREN FLOKET FYTYREN QERPIKET ETJ

Mjaft efikas është edhe përzierja e vajit të kastorit me vaj të arrës së kokosit. Përzieni 1/4 e një flilxhani kafe me vaj ricini apo kastori dhe shtoni 3/4 vaj të arrës së kokosit. Këtë përzierje aplikojeni në fytyrë edhe trup.
Vaji i kastorit per eshte perdorur historikisht edhe per qerpiket. Aplikojeni te qerpikët dhe lëreni. Efekti i tij do te jete cudiberes. Vaj Ricini per fytyre dhe flokë të butë.

Vaji i ricinit per fytyren

Nëse keni lëkurë normale, përzieni një sasi prej 1/4 me vaj kastori dhe 3/4 me vaj të farës së rrushit. Ky trajtim është gjithashtu mjaft i efektshëm. Këtë përzierje aplikojeni 2-3 herë në javë. Vaj kastori per fytyren

Nëse keni një lëkurë të yndyrshme, përzieni një sasi prej 1/4 me vaj kastori dhe 3/4 me vaj jojoba. Ky trajtim ndihmon edhe në balancimin e yndyrës në fytyrë. Aplikojeni 2-3 herë në javë. Eshte dhe anti yndyres se tepert ne lekure.

VAJ KASTORI – RICINI PER FLOKET | Vaji me i mire per floket

Vaj ricini per floket

Vaji i ricinit per floket eshte perdorur qe ne kohet e hershme.
Efektet e tij ne floke

  • Trashje e flokut
  • Stimulimi i daljes se qimeve te reja
  • Zbutje e flokut
  • Shkelqim i flokut
    Që të shihni efektet e ketij vaji duhet te perdorni rregullisht. Do të shihni efektet qe ne perdorimin e pare por efektet me te medha do te duken pas 2-3 javesh perdorimi.
PËR LËKURAT APO FLOKET E THATA  PERDOR VAJ RICINI

Përzieni në një filxhan një sasi prej 1/4 me vaj kastori dhe 3/4 me vaj susami. Masazhoni butësisht në darkë fytyrën. Lëreni fytyrën në këtë gjendje dhe në mëngjes lajeni me ujë të ngrohtë. Ky trajtim rekomandohet 2-3 herë në javë.

VAJ RICINI PER FYTYREN FLOK SYTE DHE QERPIKET

vaj kastori per fytyren

Vaj kastori per floket e Qerpiket

PËR ELEMINIMIN E RRATHËVE DHE RRUDHAVE TË SYVE

Vaji i kastorit ka rezultuar mjaft dobiprurës kundër rrathëve të zinj dhe rrudhave të syve.
Lëkura e syve është një nga pjesët më delikate të lëkurës dhe për këtë shkak ajo kërkon kujdes të veçantë.

Ajo ka mungesë të gjendrave dhjamore, kështu që faktorë të tillë, si mosha, lodhja fizike, stresi dhe problemet shëndetësore lënë shenja të konsiderueshme, duke na treguar më të plakur.
Vaji i kastorit per qerpiket

VAJ RICINI – VAJI I KASTORIT

Për këtë arsye, trajtimi i rrudhave të syrit është domosdoshmëri, si për të parandaluar krijimin e tyre, ashtu edhe për të reduktuar dhe eleminuar rrudhat egzistuese. Hidratimi dhe ushqimi i zonës rreth syve është i vetmi ilaç për të parandaluar dhe vonuar shenjat e plakjes, stresit dhe lodhjes.

Aplikoni vajin e kastorit apo ndryshe ricinit së bashku me vajin e bajames së ëmbël çdo natë në zonën rreth syve për 1 muaj rresht. Masazhoni lëkurën me lëvizje rrethore lehtësisht për disa minuta. Ky trajtim nuk ka nevojë për shplarje.

Sasia: 50ml 100ml 250 ml


Bli online vaj ricini per flok te bukur natyrale | Ricinus Oil Dyqan Taxi 

Detaje Produkti

Pesha 0.2 kg
Lloji

Vajra

Masa

50 ML, 100 ML, 250 ML

Be the first to review “Vaj Kastori – ricini per lekuren dhe per floket | Perdorimi”

Vleresime

Nuk ka vleresime

Main Menu

Vaj kastori per fytyren dhe trupin vaji i kastorit ricini per floket qerpiket

Vaj Kastori - ricini per lekuren dhe per floket | Perdorimi

390 L1,200 L (-25%)

Shto ne Shporte
WhatsApp chat