Termometer Dixhital Infrared per bebe | Digital Thermometer

2,090 L

Ka stok

Rezolucioni i ekranit: 0,1 ° C (0,1 ° F)
Matja e temperaturës së trupit: 32.0-43 ° C / 90-109.4 ° F
Matja e temperaturës : 0-60 ° C / 32-140 ° F
Saktësia: (+/-) 0.2 ° C (0.6 ° C
Distanca: 1 deri 15 cm

KODI: 10301945 KATEGORIA:

DIGITAL TERMOMETER INFRARED ELEKTRONIK

Termometer Dixhital elektronik me Infrared per bebe te rritur edhe femije | Digital Thermometer

Trupi i termometrit me infra të kuqe pa kontakt është krijuar posaçërisht për të matur temperaturën e trupit të një personi, pavarësisht nga temperatura e dhomës.

TERMOMETER PER BEBE DIXHITAL

mates temperature per femije

Në varësi të llojeve të ndryshme të lëkurës dhe trashësisë, mund të ketë ndryshim të temperaturës. Kur temperatura e brendshme është dukshëm e ndryshme, termometri i trupit infra të kuq duhet të vendoset në atë dhomë për 15-20 minuta para përdorimit per nje matje më të saktë.

Termometer me infrared i cili funksionon ne distance pa pasur nevoje kontakti fizik me personin te cilit deshironi t’i masni temperaturen.

TERMOMETER DIXHITAL ME INFRARED PER TE MATUR TEMPERATUREN ME NJE BUTON

TERMOMETRI ELEKTRONIK ME PRECIZION TE LARTE

Termometer digjital me ekran dixhital LCD per bebe, i lehtë dhe i lëvizshëm për t’u përdorur.
Tregues lazer i integruar, matje precize infra të kuqe pa kontakt.
2 njësi të konvertimit e temperatures se trupit: ℃ ose ℉, shtypni gjatë butonin “MODE” më shumë se 5s.
Mënyrat e zgjedhjes së matjes për nevoja të ndryshme në mënyrë të përshtatshme.
Matja e temperaturës së trupit: drejtoje drejt ballit me një distancë prej 1-15cm.

Ky termometer mund te perdoret nga te gjitha grupmoshat, bebe, femije apo te rritur. Eshte i lehte dhe shume efikas.

DIGITAL THERMOMETER | TERMOMETRI DIXHITALinfrared thermometer bli online dyqan taxi

Temperatura e ngjyrave shkon nga drita e ndryshme e dritës në mënyra të ndryshme në modalitetin BODY.
Matja e temperaturës së objektit te termometri elektronik: matni temperaturën e sipërfaqes së një objekti, temperaturën e ujit të banjës së foshnjës ose temperaturën e qumështit, etj.
Gama automatike e zgjedhjes dhe rezolucioni i ekranit 0,1 ° C / 0,1 ° F.
Funksioni i mbajtjes së të dhënave si dhe funksioni i fikjes automatike.
Zgjedhja për kambanën; Vendosni vlerën e alarmit (vlera e paracaktuar e alarmit është 38 ° C / 100.4 ° F).
32 grupet e fundit të të dhënave të matjes. | Termometer i pershtatshem per femije, bebe, apo te rritur.

TERMOMETER DIXHITAL PER BEBE E FEMIJE

 • Per nje matje te sakte dhe te shpejte te temperatures.
 • Mund te mase temperaturen ne pak sekonda dhe nuk eshte nevoja qe te preket balli i femijes.
 • Mund te mbahet ne nje distance afersisht 1-3 cm.
 • Ky termometer mund te perdoret gjithashtu per te matur temperaturen e dhomes, ujit apo te ushqimeve te ndryshme.
 • Termometer digital me infrared i cilesise se larte

Matja e temperatures tani është e lehte!

TERMOMETER PER FEMIJE E TE RRITUR | Termometer dixhital ne shitje DyqanTaxi

Sa minuta mbahet termometri ?

Nje nga pyetjet me te shpeshta eshte sa mbahet termometri. Matja e temperatures se trupit tani eshte vetem nje procedure per pak sekonda, nuk ju mundon dhe as nuk ka per t’ju marre aspak kohe. Matje e temperatures do të jete me e lehte se kurre.

Termometer dixhital cmimi me i mire Online per matjen e temperatures të trupit t e tyre dhe në moment. Termometrat infrared janë të sakte dhe preciz. Termometer elektronik per matje te shpejte te temperatures.

Matja e temperatures tani eshte nje sekonde pune

Temperatura tek foshnjet | Termometer digital 

digital thermometer for babies baby online sale dyqantaxi

Një temperaturë e lartë tek foshnjet është shumë e zakonshme. Temperatura zakonisht kthehet në normale brenda 3 ose 4 ditëve.

Çfarë është temperatura e lartë? Një temperaturë normale tek foshnjat dhe fëmijët është rreth 36.4C, por kjo mund të ndryshojë pak nga fëmija në fëmijë.

Një temperaturë e lartë është 38C ose më shumë e cila është reagimi natyror i trupit për të luftuar infeksionet si kolla dhe ftohjet. Shumë gjëra mund të shkaktojnë një temperaturë të lartë tek fëmijët, nga sëmundjet e zakonshme të fëmijërisë si bajamet apo ftohjet e lehta.

Kontrollimi i një temperature të lartë | Termometer di xhital per femije dhe te rritur

Fëmija juaj mund të jete më i nxehtë se zakonisht në prekjen e ballit, shpinës ose barkut.Kanë faqe të kuqe.

Përdorni një termometer me lazer dixhital, të cilin mund ta blini nga farmacitë dhe supermarketet, për matjen e temperaturës e fëmijës suaj.
Një termometër i tille duhet te jete me patjeter ne shtepine tuaj, sidomos nëse fëmija juaj eshte i vogel.
Termometer me rreze infra të kuqe, do të thotë që pajisja lëshon nje dritë të kuqe të padëmshme për njeriun në lëkurë dhe mer në cast të dhënat.

Ju do t’a zbuloni menjehere nëse fëmija ka temperaturë. Termometri do te kujdeset per foshnjen tuaj deri në detajin e saj te fundit. Për ta parë temperaturën mjafton te shihni ne ekranin e termometrit. Shume thjeshte.

digital infrared thermometer bli online dyqan taxiCFARE TE BENI KUR FEMIJA JUAJ KA TEMPERATURE

 • Jepni atyre shumë lëngje.
 • Kujdesuni për shenjat e dehidratimit.
 • Jepuni atyre ushqim.
 • Kontrolloni rregullisht fëmijën tuaj gjatë natës.
 • Mbajini në shtëpi duke u munduar mos t’i nxirrni shume ne ambjentet e jashtme, vecanerisht nese eshte ftohte.
 • Shkoni menjehere te mjeku nëse jeni të shqetësuar për fëmijën tuaj dhe shihni qe temperatura nuk po i ulet.

CFARE NUK DUHET TE BENI 

 • Mos e zhveshni fëmijën tuaj shpesh dhe mos i beni dush shpesh. Një temperaturë e lartë është një përgjigje natyrale dhe e
 • shëndetshme ndaj gripeve te ndryshem.
 • Mos i vishni me shumë rroba ose t’i mbuloni me teper se c’duhet.
 • Mos i jepni aspirinë nën moshes 16 vjeç.
 • Mos kombinoni ibuprofen dhe paracetamol, përveç nëse një mjek i përgjithshëm ju thote t’a beni.
 • Mos i jepni paracetamol një fëmije nën 2 muajsh.
 • Të mos i jepni ibuprofen një fëmije nën 3 muaj ose nën 5 kg.
 • Mos i jepni ibuprofen fëmijëve me astmë.

 

 • Sa minuta mbahet termometri ?

Vetem nje sekonde dhe temperatura shfaqet ne ekranin e termometrit

Termometret Infrared mund të jenë shumë të dobishme për të kontrolluar turmate njerzeve në një ngjarje publike, hotel, shkollë, spital, aeroport dhe vende të tjera ku njerëzit mblidhen.

Ju mund të merrni një perfundim të shpejtë dhe të identifikoni dikë që mund të jetë i sëmurë me COVID-19 Coronavirus. Zbulim temperatura në sekonda. Termometer infrared Shqiperi.

Ky termometer ka nje drite te kuqe me infrared qe duket si drite lazer dhe fale saj arrin te mare te dhenat ne cast.

Termometrat funksionojnë mirë nëse zgjidhni një njësi me cilësi të lartë nga një kompani e besueshme. Funksionon si nje termometer ne distance

Përparësitë e përdorimit të një termometri Infrared përfshijnë:

 • Aftësia për të monitoruar temperaturën pa prekur një person tjeter.
 • Mund të përdoret për aplikime të ndryshme.
 • I lehte, kompakt dhe i lehtë për t’u përdorur.
 • Skanim i shpejtë i turmave të mëdha
 • Një burim i rëndësishëm për shumë vende si aeroportet, spitalet, shkollat, etj.
 • E shkëlqyeshme për marrjen e temperaturave të personave jo bashkëpunues,  të tille si foshnjat, kafshët shtëpiake, fëmijët e vegjël, etj.

Mësoni se si të përdorni një termometër infra të kuqe për një fëmijë për të kursyer kohë dhe për të lehtësuar stresin.

Specifikat | Termometer digital | Termometer bayi | Karakteristikattermometer dixhital infrared per bebe bli online dyqan taxi
 • Ngjyra: Blu e çelët
 • Materiali: ABS plastike
 • Rezolucioni i ekranit: 0,1 ° C (0,1 ° F)
 • Matja e temperaturës së trupit: 32.0-43 ° C / 90-109.4 ° F
 • Matja e temperaturës së ambientit: 0-60 ° C / 32-140 °
 • Saktësia: (+/-) 0.2 ° C (0.6 ° C lejohet gabimi për shkak të provës infra të kuqe dhe efektit mjedisor)
 • Matja e distancës: 1 deri 15 cm (brenda 5 cm është më e mira)
 • Koha e fikjes automatike: Rreth 7 s
 • Burimi i energjisë: Bateritë AAA 2 x 1.5 V (nuk përfshihen)
 • Temperatura e funksionimit: 10-40 ° C / 50-104 ° F
 • Temperatura e ruajtjes: 0-50 ° C / 32-122 ° F
 • Lagështia relative: ≤85%
 • Madhësia e termometrit: 95 x 42.5 x 156mm / 3.74 x 1.67 x 6.14in (L X W X H)
 • Pesha: 110g / 3.9oz

Temperatura mund te jete nje veprim i organizmit per te luftuar nje virus por mund te kete dhe nje problem të rëndë. Konsultohuni me mjekun tuaj te familjes për të gjitha simptomat.

Termometer infrared shitje Online ne cmim fantastik


Blerje Online ne Shqiperi ne Dyqan Taxi | Qendra me e madhe Tregtare Online

Detaje Produkti

Pesha 0.2 kg
Lloji

Termometer

Be the first to review “Termometer Dixhital Infrared per bebe | Digital Thermometer”

Vleresime

Nuk ka vleresime

Main Menu

termometer dixhital infrared

Termometer Dixhital Infrared per bebe | Digital Thermometer