Sensor Parkimi ne shitje online per Makina me Alarm

2,290 L

Ka stok

 • Sensor parkimi qe montohen shume lehte
 • Funksionojne per te gjitha modelet e makinave
 • Montohen para ose pas
 • Mund te lyhen sipas ngjyres se makines
 • Sinjalizim me audio dhe video
KODI: 20902911 KATEGORIA:

SENSOR PARKIMI PER MAKINA NE SHITJE

Sensore Parkimi per makina me Alarm ne Shitje – si te montojme sensoret e parkimit ne makina qe nuk i kane te instaluara nga fabrika.

Sensor makine, me ekran LED me ngjyra dixhitale (numër dhe dritë), qasje në drejtimin e modulit të ri të kontrollit të protokollit KWP-2000. Ndërkohë, sensori ynë i parkimit të pasëm mund të vëzhgojë njëkohësisht të tre grupet e rrjedhës së të dhënave.

SENSOR PARKIMI PER MERCEDES BENZ VOLKSWAGEN ETJ

4 SENSOR system sensoret digjitale. Sistemi i sensorit të kthyeshëm është i instaluar në kapakun e pasëm të makinës me sistem 4 sensorë, kundër ngrirjes dhe provës së shiut. CPU e dyfishte dhe chipset të përparuar për mbulimin dhe depërtimin e zgjeruar. Kur ekzistojnë pengesa ose rrezik 0-2.5M, sensorët do të tingëllojnë për t’ju alarmuar sipas distancave të pengesave.


Kamera parkimi per makina apo sensor makine?

Si fillim na duhet te njohim diferencen mes nje kamere dhe nje sensor makine rolin e tyre qe kryejne per ne.

Sistem Alarmi per makina gjate kohes qe ju parkoni jane nje ndihmese shume e madhe sidomos kur ju ngisni nje automjet per here te pare.

Të gjithë ne drejtohemi drejt ndihmave alternative, kerkojme shpesh si behet parkimi i makines, si parkohet makina etj.

Kamera ne makine eshte nje teknik qe sherben më shumë se per shoferet fillestar se per ata shofer qe kane eksperience ne drejtimin e makines, kamera kerkon koordinim te pamjes dhe te levizjes. Njo shofer i ri kerkon  ndihme kur eshte prane rrezikut të parkim ose ndonje manovre te nxituar.

Pasi keni fituar pak eksperience me levizjet ju mund te menaxhoni shikimin tuaj në një kamer, por si fillim ajo qe duhet aq shumë eshte alarmi qe ju ndalon gjate gabimeve sidomos gjate levizjeve të parkimit.

Eshte i rëndësishëm per të gjitha levizjet me makine nje set sensoresh paralajmerues pip-pip!

 

CILESI E LARTE

Sistemi i një sensor makine me cilësi më të lartë sensor parkimi origjinal me qarqe mbrojtëse duke shmangur mbinxehjen ose mbingarkesën. Radari i kundërt i rezervave ndihmon për të shmangur përplasjet e rrezikshme dhe të kushtueshme pas timonit. Gjithashtu ndihmon për të ofruar siguri të shtuar për pasagjerët, këmbësorët dhe anëtarët e familjes që ndodh të jenë rreth mjetit në lëvizje.

Përdorni mjetet tona stërvitëse, lehtë mund të shponi vrima në parakolpin e makinës për të instaluar sensorët. Sigurohuni që 4 sensoret e makinave janë instaluar plotësisht ne menyre horizontale.

SENSOR PARKIMI PER MAKINA

Karakteristika
 • Sistemi 4 sensorë, CPU i dyfishtë dhe chipset i avancuar për mbulim dhe zbulim të zgjeruar (0-2m).
 • Me ekran LED me ngjyra dixhitale (numri dhe drita).
 • Ndihmon për të parandaluar përplasjet e rrezikshme dhe të kushtueshme.
 • Ndihmon për të siguruar siguri të rritur për pasagjerët, këmbësorët dhe anëtarët e familjes që ndodh të jenë rreth mjetit në lëvizje.
 • Zbuloni kafshet e vogla dhe mure të ulëta gjithashtu.
 • Anti-ngrirje dhe provë shiu.
 • Instalim i lehtë.

Keto sensor parkimi në këtë version jane universal te pershtatshme per Audi, mercedes, Vokswagen, Smart Fortwo, ForFour etj.

Rreth sensoreve:

Sensoret jane sisteme qe kanë detektorë ultrasonikë të afërsisë për të matur distancat deri te objektet e afërta përmes sensorëve të vendosur në fasiatat e parakolpit, prapakolpit.

sensor-parkimi-dyqantaxi

Sensorët lëshojnë impulse akustike, me një njësi kontrolli që mat intervalin e kthimit të secilit sinjal të reflektuar dhe llogarit distancat e objektit.

Sistemi me radhë paralajmëron shoferin me tone akustike, frekuenca që tregon distancën e objektit, me tone më të shpejta që tregojnë afërsinë më të afërt dhe një ton të vazhdueshëm që tregon një distancë minimale të paracaktuar.

Sensorët e pasëm mund të aktivizohen kur zgjidhet ingranazhi i kundërt dhe çaktivizohet sa më shpejt që të zgjidhet ndonjë ingranazh tjetër. Sensorët e përparmë mund të aktivizohen manualisht dhe të çaktivizohen automatikisht kur automjeti arrin një shpejtësi të paracaktuar – për të shmangur paralajmërimet pasuese të shqetësimeve.

Sa here qe ju shikoni makina me shitje ju gjithashtu interesoheni rreth sensoreve edhe lehtesive qe ofroni modeli i kerkuar, por shume prej tyre nuk kane sensor te instaluar, keshtu qe gjithmone eshte nevoje per nje pal sensor shtese te jene efikase dhe cilesore per sigurine tuaj.

Sensor Parkimi per makina me Alarm ne Shitje

sensor parkimi per makina

Specifikat

Type: Car parking radar
Material: Plastic
Quantity: 1pcs
Color: Black
Rate Voltage: 12V DC
Rate Operating Range: 9V – 16V DC
Rate Current: 20mA – 200mA
Detecting Distance: 0-2.5m / 0-8.2ft
Ultrasonic Frequency: 40KHz
Control Box Working Temperature: -30 – 80 celcius
Display Working Temperature: -20 – 70 celcius
LED Display Size: 9*1.5cm / 3.5*0.6″
Control Box Size: 9*6*2.2cm / 3.5*2.4*0.9″
Display Weight: 0.088kg / 3.1o

 

A jane te thjeshta per tu montuar?

Pergjigjja eshte e thjeshte, po. Sensoret mund te instalohen vet, duke ndjekur udhezimet e manualit te perdorimit ju mund tia dilni ti montoni vet ato. Pergatituni qe do te harxhoni disa ore te pasdites tuaj ju duhen veglat e nevojshme qe te keni sukses me instalimin e tyre dhe provat qe funksionon gjithcka ok, dhe nese nuk ja dilni dot do duhet te drejtoheni ne nje elektroaut.

SI TE MONTOJME SENSOR PARKIMI

Montim sensor parkimi eshte i thjeshte por rekomandohet/duhet të behet nga elektroaut per arsye te hapjes se vrimave ne prapakolp.
Gjithsesi në rast se vendosni ti montoni vete do t’ju hyje ne pune manuali i instalimit i cili gjendet ne kuti.

Lidhja e sensoreve me panelin e kontrollit behet me ane te fishave te vecanta te cilat nuk mund te montohen ndryshe apo ne menyre te gabuar.

Sa kushton qe makina juaj te kete nje pal sensor parkimi?

Pyetja qe mund tju shoqeroje kur ju lind nevoja per nja pal sensor parkimi eshte, se sa kushtojne ato?

Nuk kushton! Kushon me lire nga cfare keni menduar! Nese ju siguroni nje montim falas tek miku juaj elektroaut ose e beni vete montimin, nje pal sensor jane pothuajse falas krahasuar me demin e shkaktuar nese nuk keni nje pal te tilla ne automjetin tuaj.

Mendo nje prapakolp te deformuar ose nje makine tjeter te ngjitur ne te, per shkak te nje gabimi te vogel apo trafiku qe gjendet gjithmone tirana parking a ne manovrim. Nese ju do te keni sinjalizuesit te integruar ne makinen tuaj, i gjithe ky shqetesim mbaron.

Blerje online ne Shqiperi ne Dyqan Taxi | Qendra me e madhe Tregtare Online

Detaje Produkti

Pesha 0.2 kg
Lloji

Sensore

Be the first to review “Sensor Parkimi ne shitje online per Makina me Alarm”

Vleresime

Nuk ka vleresime

Main Menu

sensor parkimi per mercedes benz dhe makina ne shitje me alarm

Sensor Parkimi ne shitje online per Makina me Alarm