Radio marres BaoFeng UV-5R

3,890 L

Ka stok

  • Radio me thirrje dykaheshe
  • Dizajn me i avancuar dhe elegant
  • Bateri jetegjate me kapacitet 1500 mAh
  • Siguron 7-9 ore perdorim te vazhdueshem
KODI: radio-marres-baofeng-uv-5r Kategori: ,

RADIO MARRES BAOFENG UV-5R

BaoFeng UV-5R eshte nje radio marrese kompakte qe siguron 4 vat ne intervalin e frekuences 136-174 MHz dhe 400-480MHz.

Kjo radio vjen me nje antene SMA-female fleksibel,  bateri jon Li-5 1500 mAh kapese rripi, rrip dore, përshtatës AC (8,4V 600ma) dhe karikues.Radio marres BaoFeng UV-5R dyqan taxi

Permireson zhurmen e nderrimit te marresit AGV kur forca e sinjalit ndryshon.

Radioja do te monitoroje te dy frekuencat duke i dhene perparesi stacionit te pare per te marre nje telefonate hyrese.

Ju mund te degjoni radion FM , ndersa vazhdoni te monitoroni frekuencat tuaja te radios ne sfond.

Cdo thirrje hyrese do t’i jepet perparesi duke siguruar qe te mos humbni asnje telefonate te rendësishme gjatë dëgjimit të radios.

Ky marres multiband FM me mbulim te gjere te marrjes se frekuences, siguron komunikim amator te dyanshme ne zonen lokale, si dhe aftesi monitorimi te pakrahasueshme.

BaoFeng UV-5R suporton metodat e thirrjeve CTCSS, DCS dhe DTMF. Kapaciteti i madh i baterise Li-jon mund te zgjase per 7-9 ore perdorim te vazhdueshem.

Radio Baofeng eshte e pajisur me ekran me definicion LED me dy ngjyra te plota. Materiali i permiresuar i kornizes dhe ndertimi metalik e bejne ate me te qendrueshem dhe i japin nje pamje me elegante.

Bli ne menyre te sigurt ne Dyqan Taxi | Qendra me e madhe tregtare online 

Detaje Produkti

Pesha 0.2 kg
Be the first to review “Radio marres BaoFeng UV-5R”

Vleresime

Nuk ka vleresime

Main Menu

radio marres baofeng uv 5r online dyqan taxi

Radio marres BaoFeng UV-5R