Paste Dhembesh per Duhanpiresit | Shendeti dhe Duhani

900 L

Ka stok

1.Profesionalizmi ne perberjen e saj zbërthen dhe heq mbetjet e katranit dhe nikotinës nga dhembet tuaj.
2.Shtoni aromat e ftohta të nenexhikut të krijuara posaçërisht për duhanpirësit, ne menyre qe te ulni shpejt erën e tymit oral dhe për ta bërë frymën të freskët dhe të natyrshme.

PASTE DHEMBESH PER DUHANPIRESIT | DISAAR | Duhani dhe shendeti | Kujdesi per Dhembet

Paste Dhembesh per Duhanpiresit | Shendeti dhe Duhani |

kujdesi per dhembetNje menyre natyrale per te kujdesur per shendetin oral.

Formula speciale në mënyrë efektive largon papastërtite, plagët e shkaktuara nga duhanpirja e rregullt dhe erën e keqe nga dhëmbët. Ndërkohe ajo i zbardh, parandalon prishjen e dhëmbëve dhe i forcon. Kjo paste dhembesh kujdeset per dhembet tuaj pa demtuar smaltin e tyre. Mund te perdoret dhe nga personat te cilet nuk jane perdorues te duhanit. 

Paste dhembesh per duhanpiresit Nuk permban fluor i cili nese eshte ne sasi te teperta mund te shkaktoje njolla ne dhembe. Aroma e forte e mentes ne perberjen e saj ndikon ne nje arome dhe frymemarrje te fresket. Nje paste dhembesh ne permbajtjen e se ciles gjeni ekstrate natyrale dhe vajra bimore. Ndikon pozitivisht ne mbrojten e mishrave dhe prishjes se tyre. Nuk permban perberes te demshem per dhembet tuaj si nitrat, peroksid, triksolan etj.

Pirja e duhanit është bere e perditshme ne jeten e njeriut si dhe çdo vit shifrat e duhanpireseve shtohen shpesh. Disa nga sëmundjet e duhanit dhe duhanprieseve jane semundje të gjakut , të frymëmarrjes, e kancerit të mushkërive keto që janë më të rendesishmet jane dhe me kryesoret.

DISA MENYRA PER TE EVITUAR AROMEN E KEQE TE GOJES NESE JENI DUHANPIRES

Kujdesi per dhembet eshte i rendesishem.

1. Lani dhëmbët rregullisht dhe tërësisht

Produktet e duhanit janë pothuajse një burim i garantuar i erës së keqe të gojës (halitosis). Përveç kësaj, cigaret mund të shkaktojnë shumë probleme të shëndetit oral.

Ruajtja e higjienës tuaj orale mund të ju ndihmojë potencialisht të zgjidhni problemin e frymëmarrjes. Kjo nënkupton larjen e të paktën dy herë në ditë dhe pastrimin e dhëmbëve rregullisht.

Ju gjithashtu mund të dëshironi të provoni shpesh shpëlarje me gargarë dhe të provoni kruajtësit e dhembeve.

Në treg ka edhe pastë të veçantë dhëmbësh për njerëzit që pinë duhan, megjithëse këto shpesh janë më abrazive sesa pastat e zakonshme të dhëmbëve.

Këto produkte mund të adresojnë njollosjen e dhëmbëve si rezultat i përdorimit të duhanit, por mund të mos jenë të dobishëm si një tretësirë ​​afatgjatë e halitozës krahasuar me lënien e duhanit fare. Por pasta e dhembeve qe ne ju ofrojme kaq nje cilesi dhe rezultat te garantuar

2. Qëndroni të hidratuar

Pështyma luan një rol kritik në higjienën e përgjithshme të gojës. Shpëlar gojën nga ushqimi dhe grimcat e tjera që mund të ngjiten në dhëmbët dhe mishrat e dhëmbëve, keshtu qe ju duhet te perdorni sa me shpesh paste per dhembet

Për këtë arsye, është e rëndësishme të pini shumë ujë gjatë gjithë ditës. Kjo do të zvogëlojë numrin e grimcave në dhëmbët dhe mishrat e dhëmbëve, të cilat bakteret mund t’i copëtojnë dhe potencialisht mund të shkaktojnë frymëmarrje të dobët.

Nëse ndieni se keni mungesë pështyme më shpesh sesa jo, mund të keni gojë të thatë, ose xerostomia. Përveç shkaktimit të erës së keqe të gojës, tharja e gojës mund të shkaktojë:

 • Një dhimbje të vazhdueshme të fytit
 • Një ndjesi djegieje në pjesën e pasme të fytit tuaj
 • Problem në të folur
 • Vështirësi në gëlltitje

Nëse nuk trajtohet, mungesa e pështymës gjithashtu mund të rezultojë në prishjen e dhëmbëve. Shihni një dentist nëse dyshoni se keni gojë të thatë. Ato mund t’ju ndihmojnë të gjeni mënyra për të mbajtur lagështirën në gojën tuaj përmes produkteve si shpëlarje orale.

PASTE KOLINOZ DHEMBESH

Mund të provoni edhe produkte pa recetë për tharjen e gojës, si larja e gojës, pasta e dhëmbëve dhe lozonjat.

3. Trajtoni çdo dhe të gjitha sëmundjet e dhëmbëve

Sëmundja e mishit të dhëmbëve mund të shkaktojë që mishrat tuaj të tërhiqen nga dhëmbët tuaj. Kjo rezulton në xhepa të thellë që mund të mbushen me baktere që shkaktojnë erë, duke rritur erën e keqe të gojës.

Një dentist mund t’ju ​​ndihmojë të identifikoni, diagnostikoni dhe trajtoni çdo çështje themelore si sëmundja e mishit të dhëmbëve që mund të përkeqësojë frymën tuaj.

Shenjat paralajmëruese të sëmundjes së mishit të dhëmbëve përfshijnë:

 • Mishrat e kuqërremtë ose të fryrë
 • Mishrat e butë ose gjakderdhës
 • Përtypje e dhimbshme
 • Dhembet e lirshme
 • Dhëmbë të ndjeshëm
 • Paste per dhembet

Sëmundja e mishit të dhëmbëve fillon kur bakteret futen nën mishrat e dhëmbëve dhe qëndrojnë mbi dhëmbët tuaj për një kohë të gjatë, duke formuar shtresa pllake dhe guri.

Sëmundja e hershme e mishit të dhëmbëve njihet si gingivit. Pastrimet e rregullta të dhëmbëve, përveç larjes së përditshme të dhëmbëve dhe pastrimit të dhëmbëve me pe, mund ta trajtojnë atë.

DUHANI DHE SHENDETI

Dentisti juaj gjithashtu mund të rekomandojë pastrim të thellë poshtë vijës së mishit të dhëmbëve. Në raste të rënda, operacioni është i nevojshëm për të hequr gurin e dhëmbëve thellë nën mishrat, ose për të ndihmuar në shërimin e kockave ose mishit të dhëmbëve të humbur në gjendje.

DUHANPIRJA DHE SHENDETI

Nëse keni sëmundje të mishit të dhëmbëve, lënia e duhanit mund t’ju ndihmojë të shëruar mishrat e dhëmbëve pasi të merrni trajtim, paste dhembesh eshte ideale per problematika te tilla

4. Përtypni çamçakëz pa sheqer

Nëse jeni jashtë dhe nuk mund të lani dhëmbët, provoni të përtypni çamçakëz pa sheqer për rreth 5 minuta ose më pak. Çamçakëzi mund të inkurajojë gojën tuaj për të prodhuar më shumë pështymë, e cila mund të ndihmojë në heqjen e grimcave të ushqimit që shkaktojnë erë nga dhëmbët tuaj.

Sigurohuni që të zgjidhni çamçakëz pa sheqer. Bakteret në gojën tuaj e duan sheqerin dhe e përdorin atë për të prodhuar acid. Acidi i tepërt në gojën tuaj mund të shkatërrojë dhëmbët dhe të shkaktojë erë të keqe të gojës.

PASTA DHEMBESH | PASTE PER DUHANPIRESIT

Formula e veçantë në mënyrë efektive largon papastërtitë dhe erën e keqe nga dhëmbët gjatë zbardhjes, duke parandaluar prishjen e dhëmbëve dhe forcimin e dhëmbëve.

Aroma unike e mente jep një ndjesi freskuese, të pastër kreshtë, ndryshe nga duhani

 1. Kombinon pastruesin natyral të njollave me aromë freskuese ekstra të fortë të nenexhikut.
 2. Heq njollat ​​kokëforta nga smalti i dhëmbëve pa dëmtuar dentinën.
 3. Një mënyrë natyrale dhe freskuese për të pastruar dhëmbët tuaj.
 4. I përshtatshëm për duhanpirësit dhe jo-duhanpirësit.
 5. Kujdes: Aroma e përqendruar e mentes tek Pasta e Dhëmbëve Smokers nuk është e përshtatshme për fëmijët e vegjël.

Kujdesi dhe Përfitimet nga paste per dhembet

Asnjë fluor i shtuar. Ka prova kontradiktore mbi përfitimet e fluorit. Fluori i tepërt mund të shkaktojë njolla të bardha me shkumës në dhëmbë duke dhënë një pamje me njolla. Red Seal ju siguron një sërë pastash dhëmbësh jo të fluorizuara për të përmbushur nevojat tuaja specifike.

 • Aromë e fortë e mentës për të freskuar frymëmarrjen nga duhani.
 • Ndihmon në heqjen e njollave.
 • Përmban ekstrakte natyrore të bimëve dhe vajra.
 • Lufton pllakat dhe prishjen.
 • Ndihmon në mbrojtjen e mishit të dhëmbëve.
 • Veprim natyral antibakterial.
 • Paraben falas.
 • Pa ngjyra.
 • Asnjë tricoslan, peroksid, nitrate kaliumi, ose klorur stresiumi.

Paste Dhembesh per Duhanpiresit | Shendeti dhe Duhani

paste dhembesh per duhanpiresit shendeti dhe duhani

Karakteristika | Kujdesi per Dhembet

1.Profesionalizmi ne perberjen e paste per dhembet  zbërthen dhe heq mbetjet e katranit dhe nikotinës dhe duhani nga dhembet tuaj.
2.Shtoni aromat e ftohta të nenexhikut të krijuara posaçërisht për duhanpirësit, ne menyre qe te ulni shpejt erën e tymit oral dhe për ta bërë frymën të freskët dhe të natyrshme. Gjithashtu aroma e mentes ndikon dhe zhbllokimin e kanalit te frymemarrjes.
3.Ulni gjakderdhjen e mishrave të zakonshëm të duhanpirësve dhe bejeni gojen tuaj me te paster.


Blerje online me Vetbesim ne Shqiperi vetem ne Dyqan Taxi | Qendra me e madhe Tregtare Online

Detaje Produkti

Pesha 0.1 kg
Lloji

Pastrues dhembesh

Be the first to review “Paste Dhembesh per Duhanpiresit | Shendeti dhe Duhani”

Vleresime

Nuk ka vleresime

Main Menu

paste dhembesh per duhanpiresit shendeti dhe duhani

Paste Dhembesh per Duhanpiresit | Shendeti dhe Duhani