Koke dushi me filter dhe minerale | Bli Online

690 L1,290 L (-47%)

Ka stok

 • Instalohet shume shpejt
 • Filtrat eliminojne lendet inorganike te tretura ne uje, shton oksigjenin ne uje, rrjedhshmerine, nivelin e pH etj
 • E perbere prej celikut kunder ndryshkjes dhe materiale te plastikes ABS.
 • Shume rezistente dhe praktike
 • Koka arrin te rrotullohet ne cilindo drejtim

 

KODI: L-01910 Kategori: , ,

KOKE DUSHI ME FILTER DHE MINERALE

Koke Dushi me filter dhe minerale per uje sa me te paster gjate dushit | Koka te ndryshme me minerale | Produkt Online

koke dushi me filterKoke Dushi me filtra karboni per nje dush te mire , te qete dhe shume te paster. Koka e dushit me filtra eshte shume e lehte per t’u instaluar. Ajo nuk ka nevoje per kabull qe te instalohet, por mjafton qe ta zevendesoni me koken e dushit te vjeter. Filtrat e bejne te mundur eliminimin e lendeve inorganike te tretura ne uje, bakteret, metalet e renda, klorin e mbetur dhe shton shume oksigjenin ne uje, rrjedhshmerine, nivelin e pH etj.

Pra shkurt, filter qe perbejne kete koke dushi parandalojne demtimin e lekures qe na ndodh shpesh me kokat e dushit te zakonshme. Koka e dushit eshte e perbere prej celikut kunder ndryshkjes dhe materiale te plastikes ABS. Koka e dushit me filtra karboni eshte shume rezistente dhe afatgjate. Presionin e ujit keni mundesi ta rregulloni si te deshironi duke manovruar dushin, por jo vetem koka arrin te rrotullohet ne cilindo drejtim qe deshironi.

JETONI SHENDETSHEM !

Koka e dushi të filtruar janë trendi më i ri në mirëqenien personale dhe terapinë holistike. Njerëzit po bëhen më të arsimuar dhe të shqetësuar për ujin që lajnë dhe se si ndikon shumë në shëndetin e tyre. Ndërsa ka një përfitim të dukshëm të ujit më të pastër (duh, filtri), ka disa përfitime të fshehura që mund të mos jenë aq të njohura. Ne do të mbulojmë pesë përfitimet kryesore të përdorimit të një filtri për kokën e dushit që do t’ju bëjë të njohur.

Filtrat e dushit ndihmojnë në parandalimin e kalimit të disa prej atyre mikrobeve dhe, nga ana tjetër, ju ndalojnë të zbresni me nuhatje.

Kjo vjen në atë që është në ujë. Uji publik kalon një proces të plotë higjieno-sanitar dhe trajtimi përpara se të hyjë në hidraulikën tuaj të banjës. Një mënyrë që qytetet tona të sigurohen se uji është dezinfektuar është duke shtuar klor ose kloraminë në ujë. Ndërsa klori është shumë efektiv në vrasjen e baktereve, ai është toksik për njerëzit.

KOKE DUSHI ME FILTER IDEALE PER PERDORIM TE PERDITSHEM

Edhe sasitë e klorit në gjurmë mund të kenë një efekt të thellë në trup. Klori jo vetëm që vret bakteret e këqija që nuk duam përreth, por edhe bakteret e mira. Kur lan mbi lëkurën tuaj, ajo shkatërron Vitaminën E dhe acide të tjera yndyrore që e mbajnë lëkurën tuaj të butë dhe të butë. Kjo mund të çojë në lëkurë të thatë, kruarje të lëkurës, skuqje, madje edhe puçrra!

E njëjta gjë ndodh me flokët tuaj. Klori në ujë që ju përdorni për të shkumëzuar flokët tuaj, heq vajrat natyralë që i mbajnë treskat tuaja të duken të shëndetshme. Kjo mund t’i lërë flokët tuaj të thatë dhe të gazuar.

Një kokë dushi e filtruar neutralizon kimikatet dhe ju lë të pastër të thatë me të gjithë lagështinë që i duhet lëkurës dhe flokëve tuaj.

3. Do të ndiheni më mirë me koke dushi me filterkoka dushi te ndryshme

5 përfitimet kryesore të përdorimit të filtrave për kokën e dushit që mund të mos i dini!

Përtej efekteve fizike që ka klori në trup, ndikon edhe në mendje. Studimet kanë zbuluar se ekspozimi i klorit mund të shkaktojë lodhje, depresion mendor dhe një funksion autoimun të ulur. Ndërrimi i kokës së dushit për një version të filtruar do t’ju ndihmojë të ndiheni më të aftë dhe më vigjilent!

Për më tepër, nivele të vogla të klorit është zbuluar se irriton fytin dhe mushkëritë. Uji i nxehtë i dushit kthen klorin në një avull të gaztë që thithet më lehtë. Përsëri, me shtimin e thjeshtë të një koke dushi të filtruar për të hequr klorin, ju mund ta zvogëloni atë shqetësim.

4. Do të ulni rrezikun tuaj për kancerin

5 përfitimet kryesore të përdorimit të filtrave për kokën e dushit që mund të mos i dini!

Ju e lexoni mirë! Kur klori bie në kontakt me lëndën organike, ai bashkohet me përbërjet e tjera për të formuar Trihalometane (THM), të njohura ndryshe si nënprodukte të klorimit. THM nxisin trupin të prodhojë radikale të lira të cilat shkaktojnë dëmtimin e qelizave dhe konsiderohen shumë kancerogjene. Kancerogjene = shkaktare e kancerit.

KOKA DUSHI ME MINERALE

Ne ju ofrojme një gamë me cilësi të lartë te produkteve.

Fondi i Mbrojtjes së Mjedisit deklaroi, “Megjithëse përqendrimet e këtyre kancerogjenëve (THM) janë të ulëta, janë pikërisht këto nivele të ulëta që shkencëtarët e kancerit besojnë se janë përgjegjës për shumicën e kancereve njerëzore në Shtetet e Bashkuara”.

Një studim në Hartford Connecticut zbuloi se gratë me kancer të gjirit kishin 50-60% më shumë gjasa të kishin nivele të larta të nënprodukteve të klorinimit në indet e tyre të gjirit sesa gratë pa. Një studim tjetër në Universitetin Brown zbuloi lidhjen midis niveleve të klorit dhe kancerit të fshikëzës.

Kalimi në një koke dushi me filter mund t’ju shpëtojë jetën!

I mbani mend ata radikalët e lirë? Rezulton se ato luajnë një rol në mënyrën se si dukesh edhe ti! Radikalet e lira dëmtojnë qelizat në indet tuaja duke rezultuar në rrudha, vija dhe dehidrim – duke treguar efekte të ngjashme me ekspozimin e gjerë në diell.

Evitoni plakjen e lëkurës duke përdorur një kokë dush të filtruar.

Shumica e njerëzve mendojnë se kokat e filtruara të dushit thjesht filtrojnë mineralet dhe papastërtitë e tjera nga uji juaj. Dhe ndërsa kjo është e vërtetë, ajo është vetëm maja e ajsbergut! Kokat e filtruara të dushit kapin mikrobet, bakteret, madje edhe kimikatet e dëmshme si klori.

Përdorimi i një koke dushi të filtruar mund të jetë i mirë për shëndetin tuaj, lëkurën, flokët, madje edhe jetëgjatësinë tuaj.

Koke dushi me filter per nje dush me uje sa me te paster

 • Instalohet shume shpejt duke zevendesuar koken e dushit te vjeterKoke Dushi me gurëza filtrimi - filtrues uji masa L - Shopping TV
 • Filtrat eliminojne lendet inorganike te tretura ne uje, shton oksigjenin ne uje, rrjedhshmerine, nivelin e pH etj
 • E perbere prej celikut kunder ndryshkjes dhe materiale te plastikes ABS.
 • Shume rezistente dhe afatgjate
 • Presionin e ujit keni mundesi ta rregulloni si te deshironi
 • Koka dushi arrin te rrotullohet ne cilindo drejtim

Bli Online ne Dyqan Taxi me cmimin me te mire dhe paguaj ne dorezim

Detaje Produkti

Pesha 0.1 kg
Lloji

Koke Dushi

Ngjyra

Be the first to review “Koke dushi me filter dhe minerale | Bli Online”

Vleresime

Nuk ka vleresime

Main Menu

Koke dushi me filter dhe minerale | Bli Online

690 L1,290 L (-47%)

Shto ne Shporte