Best Blood Pressure Monitor | Pulsi Normal i Njeriut

2,490 L

Ka stok

 

 • Lloji i ekranit: forma dixhitale.
 • Metoda e matjes: Oscillator.
 • Gama e masës: Presioni i gjakut: 0-300 mmHg (0-40kpa).
 • Pulsi: 40 / min-200 / min.
 • Kujtesa: 60 grupe (presioni i gjakut, ritmi i pulsit, data, ora).
 • Saktësia: Presioni i gjakut: 3 mmHg (k 0.4kpa) Pulsi: ± 5%.
 • Funksionon me 2 Bateri (AAAx2).
 • Operon ne menyre automatike.
KODI: 6521643838385 KATEGORIA:

WRIST DIGITAL BLOOD PRESSURE MONITOR | BEST

Best Blood Pressure Wrist Monitor | Pulsi normal i njeriut | BPM Connect | Detects irregular heartbeat | Upper Arm Cuff

Kjo është një pajisje e përshtatshme dhe funksionale per te monitoruar presionin e gjakut.

Monitori modern i tensionit të gjakut Wrist Digital Monitor i Presionit të gjakut BK6003 operon në mënyrë automatike dhe është jashtëzakonisht i thjeshtë për tu operuar. Eshtë e nevojshme në mënyrë që të monitoroni të pavarur tensionin tuaj të gjakut, si dhe të monitoroni efektivitetin e përdorimit të substancave te ndryshme në rast të trajtimit të hipertensionit.

APARAT TENSIONI CK-102S | Wrist monitorsck 102s blood pressure monitor bli online dyqan taxi

Home blood pressure monitoring | Best Blood pressure readings | Wrist Cuff | Heart Rate | Pulsi normal i njeriut

Edhe nëse ndjeheni plotësisht të shëndetshëm, një mates pulsi mund të jete i dobishem per ju. Ne menyre qe te kontrolloni shendetin tuaj dhe kur jeni mire. Pulsi normal i njeriut dhe rrahjet e zemrës nuk janë tregues më pak të rëndësishëm të shëndetit sesa pesha, kështu që ndryshimet e tyre duhet të monitorohen me kujdes.

Monitoruesi i tensionit të gjakut është një monitor automatik i presionit të gjakut të tipit Wrist Blood Pressure Monitor me një memorje, një orë alarmi të integruar dhe funksion i transmetimit të informacionit në një smartphone. Për të matur presionin, vendoseni atë në dorën e majtë dhe shtypni vetëm një buton. Pajisja vetë do të pompojë ajrin në pranga, do të numërojë pulsin dhe do të tregojë rezultatin në ekran.

Eshtë e rëndësishme të kuptohet që një matje e vetme e presionit të gjakut nuk jep shumë informacion. Eshte e  nevojshme të monitorohet dinamika e ndryshimeve në tregues, dhe për këtë procedura duhet të kryhet rregullisht.

Mund të tregojë leximet mesatare të matjes për orën e fundit, ditën, muajin ose për tërë kohën e përdorimit. Në një aplikacion ruhen të gjitha të dhënat e nevojshme në lidhje me aktivitetin tuaj shëndetësor dhe sportiv.

Kjo makinë e tensionit të gjakut është efektive për pacientët të cilët shpesh duhet të masin presionin e gjakut.

Best Blood Pressure Monitor bli online dyqan taxiBest Wrist Blood Pressure Monitor 

High blood pressure | Irregular heartbeat | Digital displays | Extra large cuff

Ritmi i zemrës, i njohur gjithashtu si puls, është numri i rrahjeve të zemrës së një personi në minutë. Ritmi normal i zemrës ndryshon nga personi në person, por një diapazon normal për të rriturit është 60 deri në 100 rrahje në minutë, sipas Klinikës Mayo.

Sidoqoftë, një rrahje normale e zemrës varet nga individi, mosha, madhësia e trupit, gjendjet e zemrës, nëse personi është ulur ose lëviz, përdorimi i ilaçeve dhe madje edhe temperatura e ajrit. Emocionet mund të ndikojnë në rrahjet e zemrës; për shembull, eksitimi ose frika mund të rrisë rrahjet e zemrës.

Më e rëndësishmja, duke u përshtatur ul rrahjet e zemrës, duke i bërë muskujt e zemrës të punojnë në mënyrë më shumë efikase. Një atlet i trajnuar mirë mund të ketë një rrahje zemre në pushim prej 40 deri në 60 rrahje në minutë, sipas Shoqatës Amerikane të Zemrës (AHA).

Zemra juaj është një muskul dhe ashtu si forconi muskujt e tjerë duke bërë aktivitete, ju mund të bëni të njëjtën gjë me zemrën tuaj.

Njohuritë në lidhje me rrahjet e zemrës suaj mund t’ju ndihmojnë të monitoroni nivelin e fitnesit tuaj dhe mund t’ju ndihmojë të dalloni probleme shëndetësore në rast se po përjetoni simptoma të tjera.

Presioni i gjakut vs rrahjet e zemrës

Disa njerëz ngatërrojnë presionin e lartë të gjakut me një rrahje të lartë të zemrës. Presioni i gjakut është matja e forcës së gjakut kundër mureve të arterieve, ndërsa shkalla e pulsit është numri i rrahjeve të zemrës suaj në minutë.

Nuk ka asnjë korrelacion të drejtpërdrejtë midis të dyve, dhe presioni i lartë i gjakut, ose hipertensioni, nuk rezulton domosdoshmërisht në një ritëm të lartë të pulsit, dhe anasjelltas por mund të jetë. Ritmi i zemrës rritet gjatë një aktiviteti të rëndë, por një stërvitje e fuqishme vetëm mund të rrisë presionin e gjakut në mënyrë modeste.

Si të matni rrahjet e zemrës?Best Blood Pressure Monitor blerje online dyqan taxi

Vendet më të lehta për të matur rrahjet e zemrës suaj, sipas AHA, janë:

 1. Kyçet e dorës
 2. Brenda një bërryli
 3. Ana e qafës
 4. Maja e këmbës
 • Presion inteligjent automatik dhe dekompresim
 • Matje e njëkohshme e presionit të gjakut sistolik, presionit të gjakut dhe impulsit diastolik
 • Me funksion të kujtesës automatike, memorje me kapacitet të madh
 • Me mundesi automatike të fikjes.
 • Ekran i madh dixhital LCD
Specifikat | Upper arm blood pressure monitor

Lloji i ekranit: forma dixhitale
Metoda e matjes: Oscillator
Gama e masës: Presioni i gjakut: 0-300 mmHg (0-40kpa)
Pulsi: 40 / min-200 / min
Kujtesa: 60 grupe (presioni i gjakut, ritmi i pulsit, data, ora)
Saktësia: Presioni i gjakut: 3 mmHg (k 0.4kpa) Pulsi: ± 5%
Funksionon me 2 Bateri (AAAx2)


Blerje online ne Shqiperi ne Dyqan Taxi | Qendra me e madhe Tregtare online 

Detaje Produkti

Pesha0.2 kg
Lloji

Aparat Tensioni

Be the first to review “Best Blood Pressure Monitor | Pulsi Normal i Njeriut”

Vleresime

Nuk ka vleresime

Main Menu

best bloody wrist pressure monitor pulsi normal i njeriut bli online dyqan taxi

Best Blood Pressure Monitor | Pulsi Normal i Njeriut