Aparat Tensioni Elektronik | Mates i Presionit te gjakut

3,990 L5,900 L (-32%)

Ka stok

 • Matje elektronike precize e tensionit
 • Vjen me ekran dixhital shume te sakte
 • I thjeshte dhe praktik ne perdorim
 • Matje per pulsin dhe rrahjet e zemres
 • Matje e sakte e tensionit
KODI: 6939663904063 Kategori: , Etiketime: ,

APARAT TENSIONI ELEKTRONIK I ZEMRES

Aparat Tensioni dixhital eshte nje mates elektronik i cili mat tensionin e larte dhe te ulet te zemres apo ate normal ne shtatezani, Matja e tensionit tani eshte nje proces me i lehte.
Aparati vjen tani edhe me karikues per te mos blere me bateri ne market

A e dini sa duhet te jete tensioni normal ?

Aparat Mates per tensionin i cili ben nje monitorim te thjeshte, te shpejte e te sigurt te presionit te gjakut.
Aparati i tensionit ju ndihmon te masni dhe kontrolloni tensionin ne cdo kohe.
Shume praktik dhe i thjeshte ne perdorim dhe mund te merret me vete kudo.
Me butona dhe nje ekran te madh per ta pare te gjitha te dhenat e matjes.
Gjithashtu ju mund te masni dhe rrahjet e zemres dhe pulsin duke krijuar dhe nje ide per shkakun e tensionit të lartë.
Në mënyrë të tillë ju do të eliminoni dhe rrezikun e të gjitha komplikacioneve apo sëmundjet e gjakut.

Aparat Tensioni per te monitoruar ne cdo moment zemren tuaj

pulsi i zemres dyqan taxi aparat tensioni dixhital Sendo

Tensioni i larte i gjakut eshte dicka e cila nuk mund te ndjehet apo shikohet.
E vetmja menyre per te mesuar ate eshte duke e matur.
Kur masni tensionin tek doktori rezultatet bazohen ne varesi te pozicionit, ushtrimeve, dietes ushqimore, emocioneve dhe cilesise se gjumit. APARAT PER MATJE TENSIONI BELSK
Duke monitoruar tensionin | Tensioni ne shtepi | Eshte me te vertete e dobishme | Do te keni nje informacion te sakte.
Mund ti ruani matjet dhe te krijoni nje ide se cfare ju shqeteson dhe nga duhet te ruheni per te patur nje tension sa me brenda normave

Tensioni i larte i gjakut ose ndryshe VRASESI I QETE

Duke marr ne konsiderate qe Tensioni i larte i gjakut  eshte nje faktor i rendesishem per semundjet kardiovaskulare dhe te mushkrive.
Ky aparat tensioni | Eshte i domosdoshem per te gjithe ata individe të cilat duan te tregohen te kujdesshem per shendetin. Duhet te jeni shumë të kujdesshem me shendetin tuaj ne cdo moment.

 • Është i lehtë,  portativ, Ju mund ta merrni me vete kudo. Mund të matni edhe tensionin pas lindjes.
 • Pervec matjes se Presionit te gjakut është e mundur të shihen edhe Rrahjet e zemres
 • Gjatë matjes ju mund të shihni nivelin e lartë dhe të ulët të gjakut .
 • Për një matje sa më të saktë të presionit duhet të qendroni pa levizur dhe pa folur gjate matjes. Matja e tensionit ju informon për sëmundje të rënda apo të lehta.

Pjeset e aparatit te tensionit jane te thjeshta per t’u vene ne perdorim. Matja e tensionit duhet te jete gjithashtu me e kontrolluar ne shtatzani. Është në doren tuaj t’a mbani shendetin tuaj nen kontroll dhe nuk eshte aspak e veshtir, mjafton t’i kushtoni pak vemendje.

Nese keni luhatje tensioni duhet ta mbani ne kujdes dhe monitorim te perditshem per te pare shkaqet dhe te kontaktoni me mjekun tuaj te familjes.

Ndryshe nga një aparat tensioni omron ky aparat eshte me i thjeshte dhe praktik ne perdorim.

Me kete aparat tensioni do te jeni gjithnje te perditesuar me nivelin e tensionit tuaj,.

Cfare eshte tensioni , si matet dhe sa jane vlerat normale dhe te larta?

TENSIONI I LARTE DHE I ULET | SA DUHET TE JETE TENSIONI NORMAL

aparat tensioni mates i tensionit te zemres te ulet i larte i ulet sa duhet te jete tensioni normal

SA DUHET TE JETE TENSIONI NORMAL I ZEMRES NE SHTATEZANI | VLERAT

APARAT TENSIONI ELEKTRONIK
DYQAN TAXI | KUJDESI I ZEMRES

Si të perdorni kete aparat tensioni cmimi me i mire Online

Si perdoret aparati i tensionit ?

 • Eshte shume i thjeshte ne perdorim, thjeshte vendosni rripin rreth krahut tuaj te majte dhe shtypni butonin.
 • Fale butonave dhe Ekranit te madh Ju do të lexoni rezultatin e matjes fare lehte
 • Pershtatet per cdo individ fale diametrit te krahut i cili ofron lirshmeri ne perdorim.

MATJA E TENSIONIT TE GJAKUT

Mjekët ekspertë të sëmundjeve të zemrës paralajmërojnë se procesi i matjes së tensionit të gjakut duhet trajtuar me seriozitet.
Detajet gjatë këtij procesi janë të nevojshme dhe vendimtare për vlerat që do të dalin nga matja e tensionit.

Sipas tyre edhe se një lëvizje e gabuar mund të përkeqësojë treguesit e tensionit dhe nga përvoja kjo është e vërtetë. Gjithashtu eshte e rendesishme tensioni normal ne shtatezani te jete perhere i kontrolluar.

Rëndësia e monitorimit të presionit të gjakut në shtëpi

Mjekët, specialistet e diabetit, ndihmësmjekët, infermierët dhe profesionistët e tjerë të kujdesit shëndetësor të gjithë rekomandojnë monitorimin e presionit të gjakut në shtëpi për arsye të ndryshme. Matja e tensionit elektrik eshte shume e thjeshte dhe e domosdoshme ne te njejten kohe. Aparat tensioni elektronik i lehte ne perdorim.

Shumë lloje të hipertensionit mund të zbulohen vetëm duke monitoruar presionin e gjakut në shtëpi, duke përfshirë:

 1. Hipertensioni i bardhë: Leximi i presionit të gjakut është i lartë në zyrën e mjekut tuaj, por më i ulët në shtëpi
 2. Hipertensioni i maskuar: Leximi i presionit të gjakut është i ulët në zyrën e mjekut, por më i lartë në shtëpi
 3. Hipertensioni i mëngjesit: Leximi i presionit të gjakut është më i lartë në mëngjes
Për më tepër, shumë faktorë mund të ndikojnë në presionin e gjakut, përfshirë aktivitetin fizik, luhatjet emocionale, Hipertensioni - Matja e tensionitmedikamentet dhe stresin.

Pra, monitorimi i presionit tuaj të gjakut në një farmaci me një pajisje brenda dyqanit pasi të keni bërë pazar ose ecni përreth, nuk mund t’ju sigurojë matjen më të saktë.

MATJA E TENSIONIT ME APARAT CILESOR DHE PRAKTIK

Sipas ekspertëve të zemrës, njohuria mbi matjen e saktë të tensionit të gjakut në kushtet e shtëpisë, mund t’ju ndihmojë të menaxhoni tensionin e gjakut.

Kjo do t’ju ndihmojë në identifikimin e problemeve të ndryshme shëndetësore.

Aparat tensioni manual i cili gjendet ne paketimin e tij.

Duke patur parasysh gabimet, ju mund të shmangni ndryshime të panevojshme në medikamentet kundër tensionit të gjakut.

Janë identifikuar gabimet që mund të ngatërrojnë të dhënat përfundimtare gjatë matjes së tensionit të gjakut.

aparat tensioni i zemres dhe gjakutSi Bëhet Matja E Tensionit Te Gjakut ?

 • Nëse keni pirë lëngje shumë apo keni fryrje barku vlerat e tensionit të gjakut do të jenë më lart se normalisht.
 • Përpara matjes së tensionit sigurohuni që të jeni të ulur drejt me shpinën të mbështetur dhe këmbët në tokë.
 • Nëse nuk e bëni këtë, treguesit e tensionit do të jenë më të lartë.
 • Sipas të dhënave të mbledhura nga ekspertët rekomandohet që të uleni në një karrige me shpinën të mbështetur.
  Këmbët duhet të jenë të vendosura mirë në dysheme.
 • Kryqëzimi i këmbëve i rrit treguesit e tensionit të gjakut me më shumë se 2 pikë. Kjo për shkak të tensionit që krijohet në venat e gjakut, aparat tensioni cilesor
 • Gjatë matjes së tensionit duhet të siguroheni që krahët nuk varen lirshëm poshtë.
 • Nëse e bëni këtë vlerat e tensionit do të jenë disa pikë më të larta se niveli i saktë.
 • Krahu i majtë që mban matësin duhet mbështetur në një mënyrë të atillë që të jetë në të njëjtin nivel me zemrën.
 • Kurrë mos e vendosni matësin e tensionit mbi rroba. Vlerat do të jenë të gabuara ose do te shihni Gabim në ekranin e matësit.
 • Matësi duhet vendosur direkt mbi lëkurë që të japë të dhënat saktë dhe pa gabime.
 • Sekreti kryesor na matjen e tensionit është e folura. Ajo rrit nivelin e tensionit gjatë matjes së presionit të gjakut.
 • Gjatë matjes qëndroni në heshtje të plotë deri sa të mbarojë procesi.

Këto informacione nuk janë për t’ju ardhur në ndihmë dhe jo për të zëvendësuar këshillat e mjekut specialist!

blood pressureAPARAT TENSIONI DIXHITAL AUTOMATIK

 1. Kontrolli i presionit te larte te gjakut dhe i disa faktoreve te tjere eshte Rruga baze per te parandaluar nje
 2. Goditje atak ne zemer | Tensioni i larte i Zemres
  Zbulimi i hershem eshte celsi kryesor ne parandalimin te gjithave semundjeve
 3. Keshtu te gjithe te rriturit duhet te masin tensionin ne menyre te rregullt.
 4. Aparat Tensioni Dixhital | Normal Nje pajisje qe nuk duhet te mungoje nga shtepia juaj per te matur edhe tensionion ne shtatezani
  Te gjithe ata persona qe kane hipertension duhet te marrin ne konsiderate perdorimin e aparatit te tensionit por dhe grupe te tjera.
  Tensioni i zemres duhet monitoruar rregullisht

MATES TENSIONI ELEKTRONIK BELSK BP103H

Si te masim tensionin me aparat ?

Si matet tensioni me aparat dixhital ?

 1. Montojme rrypin ne krahun e majte dhe ne nivelin e zemres.
 2. Shtypim butonin start dhe rrijme pa levizur dhe pa folur gjatë matjes së tensionit.
 3. Shihni edhe rrahjet e zemrës.
  Aparat tensioni elektronik ideal per ju.

DUHET TE KENI KUJDES GJITHMONE ME KONTROLLIN E TENSIONIT TE ZEMRES!

Konsultohuni me mjekun për të parë nëse keni tensionin e lartë.
Tensioni i gjakut mund të jetë pasojë i shumë cregullimeve të tjera apo probleme në zemër.

Është një shenjë që nuk duhet të neglizhohet dhe të kontrollohet dhe në mjek specialist.

TENSIONI I ZEMRES | APARAT PER MATJEN E TENSIONIT TE GJAKUT

APARAT TENSIONI ELEKTRONIK DIXHITAL

 • Aparat Tensioni kane nevoje te gjithe personat te cilet marrin ilace per tensionin.
 • Per te monitoruar ne menyre te rregullt dhe per te marr dozen e tyre te duhur te ilacit.
 • Personat me diabet te tipit 2 ose semundje mushkrish.
 • Grate Shtatezena te cilat kane luhatje te tensionit gjatë shtatzanisë | Tensioni Normal ne Shtatezani

Aparat Tensioni ne shitje Matese Presioni i zemres

Si quhet aparati per matjen e tensionit ?

Duhet te jeni te informuar perhere per shendetin.

Dëmtimi i veshkave humbja e gjakut mund t’ju cojne deri në crregullim te tensionit.

Specifikat 
 • Ekran dixhital
 • Perdor 4 bateri 1.5V AA
 • Frekuenca 50/60Hz
 • Aparat per Tension me fuqi prej 8W
 • Karikues 6V per perdorim pa bateri

Funksionet Kryesore te matesit te tensionit BP-103H

Ky Aparat mates tensioni Funksionon me bateri | Nuk është aparat manualAparat per matjen e tensionit dixhitale me karikim
Me dizajn teper praktik e Te thjeshte
Shume Lehtesi perdorimi
Perbehet nga materiale te cilesise se larte .
Aparate tensioni në gjak për monitorim më të mirë të gjëndjes suaj shëndetësore.

MATES TENSIONI DiXHITAL

Qendroni te informuar dhe paraprijini te gjitha problemeve qe vijne si pasoje e Tensionit te Larte
Tashme ka nje zgjidhje automatike dhe shume te thjeshte

Aparat Tensioni Mates Dixhital Automatik | DYQANTAXI

 

Tani edhe me karikues te perfshire ne cmim
APARAT PER MATJEN E TENSIONIT BELSK

Porosit Aparatin per matjen automatike te tensionit BELSK BP-103H dhe perfito karikuesin FALAS

Nuk ka me nevoje per bateri – Me kete karikues ju nuk do te keni nevoje te bleni bateri ASNJEHERE

Detaje Produkti

Pesha 0.2 kg
Lloji

Aparat Tensioni

Vleresim mesatar

4.50

02
( 2 Vleresime )
5 Star
50%
4 Star
50%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%
Add a review

2 Vleresime per kete produkt

 1. 02

  nga Elidon Kote

  Porosia erdhi pas 2 ditesh pak me shpejt sikur te vinte . Gjithsesi jeni OK
  Aparati shume i mire duket
  flm

 2. 02

  nga Trap Zoi

  A eshte he stock ky aparat tensioni arterial?Lutem me jepni nje pergjigje ne email.

  • nga dyqantaxi

   Po , kemi gjendje. Mund ta kryeni blerjen ne faqe ose mund te telefononi ne nr tel 0682141111

Main Menu

aparat mates dixhital tensioni normal i zemres i ulet dhe i larte shitje online ne dyqan taxi tirane albania matje e tensionit elektronik matja tension normal ne shtatezani

Aparat Tensioni Elektronik | Mates i Presionit te gjakut

3,990 L5,900 L (-32%)

Shto ne Shporte