Total crunch – Pajisje per palester ne shtepi – Bli Online

14,900 L

Ka stok

 • Produkti inovativ dhe i shumekerkuar.
 • Mos shpenzoni kohe dhe para ne palester pasi
 • Suksesi i kesaj pajisje eshte stervitja e te gjithe trupit tuaj me nje levizje te vetme.
 • Formoni gjithe muskujt tuaj
KODI: total-crunch KATEGORIA:

TOTAL CRUNCH

Total crunch cmimi me i mire online best reviews and results – Pajisja revolucionare per ushtrime ne shtepi pa qene nevoja per te shkuar ne palester in Albania

 • Produkti inovativ dhe i shumekerkuar.total crunch cmimi dhe results me te mira
 • Mos shpenzoni kohe dhe para ne palester pasi
 • Suksesi i kesaj pajisje eshte stervitja e te gjithe trupit tuaj me nje levizje te vetme.
 • Formoni gjithe muskujt tuaj duke filluar nga
 1. AB Dominalet(barku),
 2. kembet,
 3. krahet,
 4. shpatullat,
 5. gjoksi

Perfitoni rezultatet e deshiruara duke ngritur vetem peshen tuaj.

TOTAL CRUNCH CMIMI ME I MIRE ONLINE WITH BEST REVIEWS AND RESULTS

Shikoni rezultate te dukshme qe ne javen e pare. Nje pasjisje ideale nese uk keni kohe te shkoni ne palester dhe nese nuk deshironi te harxhoni para muaj per muaj. Nje pajisje kaq e lehte dhe efektive ne perdorim sa asnjehere me pare.

Ne mund t’ju paraqesim gjithashtu disa dieta te ndryshme dhe shume efektive qe mund t’i shoqeroni me kete pajisje

Ashtu si dietat me karbohidrate të ulëta, dietat me pak yndyrna kanë qenë të njohura për dekada.

Në përgjithësi, një dietë me pak yndyrë përfshin kufizimin e marrjes së yndyrës në 30% të kalorive tuaja ditore.

Disa dieta me shumë dhe ultra-yndyrë të ulët synojnë të kufizojnë konsumin e yndyrës në nën 10% të kalorive .

Si funksionon: Dietat me pak yndyrë kufizojnë marrjen e yndyrave sepse yndyra siguron rreth dy herë numrin e kalorive për gram, krahasuar me dy makroelementët e tjerë – proteina dhe karbohidrate.

Dietat me shumë pak yndyrë përmbajnë më pak se 10% të kalorive nga yndyra, me afërsisht 80% të kalorive që vijnë nga karbohidratet dhe 10% nga proteina.

Dietat me shumë pak yndyrë janë kryesisht me bazë bimore dhe kufizojnë produktet e mishit dhe të kafshëve.

TOTAL CRUNCH REVIEWS IDEALE PER HUMBJE NE PESHE

Humbja e peshës: Ndërsa dietat me pak yndyrë kufizojnë marrjen e kalorive. Ato mund të ndihmojnë në humbjen e peshës (42 Burimi i Besuar, 43 Burimi i Besuar, 44 Burimi i Besuar, 45 Burimi i Besuar).

Një analizë e 33 studimeve duke përfshirë mbi 73,500 pjesëmarrës zbuloi se ndjekja e një diete me pak yndyrë çoi në ndryshime të vogla, por të rëndësishme në peshë dhe perimetrin e belit.

Sidoqoftë, ndërsa dietat me pak yndyrë duket të jenë aq efektive sa dietat me karbohidrate të ulëta për humbje peshe në situata të kontrolluara, dietat me karbohidrate të ulëta duket se janë më efektive nga dita në ditë.

TOTAL CRUNCH RESULTS ME CMIMI ME TE MIRE | ALBANIA

Dietat me shumë pak yndyrë janë treguar të suksesshme, veçanërisht në mesin e njerëzve me mbipesha. Për shembull, një studim 8-javor në 56 pjesëmarrës zbuloi se ngrënia e një diete që përmban 7–14% yndyrë çoi në një humbje mesatare peshe prej 14.8 paund (6.7 kg)

Përfitime të tjera: Dietat me pak yndyrë janë lidhur me një rrezik të zvogëluar të sëmundjeve të zemrës dhe goditjes në tru. Ato gjithashtu mund të zvogëlojnë inflamacionin dhe të përmirësojnë shënuesit e diabetit.

Dobësitë: Kufizimi i tepërt i yndyrës mund të çojë në probleme shëndetësore në planin afatgjatë, pasi yndyra luan një rol kryesor në prodhimin e hormoneve, thithjen e lëndëve ushqyese dhe shëndetin e qelizave. Për më tepër, dietat me shumë pak yndyrë janë lidhur me një rrezik më të lartë të sindromës metabolike

NJE DIETE TJETER ESHTE DIETA E KARBOHIDRATEVE TE ULTA

Ne bashkpunim me total crunch do te arrini rezultatet qe deshironi

Dietat me pak karbohidrate janë ndër dietat më të njohura për humbjen e peshës. Shembujt përfshijnë dietën Atkins, dietën ketogjenike (keto) dhe dietën me karbohidrate të ulëta, me shumë yndyrë (LCHF).

Disa varietete zvogëlojnë karbohidratet më drastikisht se të tjerët. Për shembull, dietat me karbohidrate shumë të ulëta si dieta keto e kufizojnë këtë makroelement në më pak se 10% të kalorive totale, krahasuar me 30% ose më pak për llojet e tjera

Si funksionon: Dietat me pak karbohidrate kufizojnë marrjen e karbohidrateve tuaj në favor të proteinave dhe yndyrës.

TOTAL CRUNCH ALBANIA DHE CMIMI ME I MIRE ONLINE

Ato janë zakonisht më të larta në proteina sesa dietat me pak yndyrë, gjë që është e rëndësishme. Pasi proteina mund të ndihmojë në frenimin e oreksit tuaj, në ngritjen e metabolizmit dhe në ruajtjen e masës muskulore

Në dietat me shumë karbohidrate të ulëta si keto. Trupi juaj fillon të përdorë acide yndyrore sesa karbohidrate për energji. Duke i shndërruar ato në ketone. Ky proces quhet ketosis. TOTAL.CRUNCH ju ndihmon ne kete proces.

Humbja e peshës: Shumë studime tregojnë se dietat me karbohidrate të ulëta mund të ndihmojnë në humbjen e peshës. Dhe mund të jenë më efektive sesa dietat konvencionale me yndyrë të ulët.

HUMBISNI PESHE NE MENYRE TE SHENDETSHME

Për shembull, një përmbledhje e 53 studimeve duke përfshirë 68,128 pjesëmarrës zbuloi se dietat me karbohidrate të ulëta rezultuan në humbje peshe dukshëm më shumë sesa dietat me yndyrë të ulët.

Për më tepër, dietat me karbohidrate të ulëta duket të jenë mjaft efektive në djegien e dhjamit të dëmshëm të barkut. Total kranc ideal per renien e shendetshme ne peshe.

Përfitime të tjera: Kërkimet sugjerojnë që dietat me karbohidrate të ulëta mund të zvogëlojnë faktorët e rrezikut për sëmundjet e zemrës.

Duke përfshirë kolesterolin e lartë dhe nivelet e presionit të gjakut. Ato gjithashtu mund të përmirësojnë nivelet e sheqerit në gjak dhe insulinës tek njerëzit me diabet tip 2 (29 Burimi i Besuar, 30 Burimi i Besuar).

Total Crunch albaniaTOTAL CRUCH PERFEKT ME DIETE BEST REVIEWS

Ju mund të bëni ushtrime të ndryshme per të gjithë trupin tuaj. Gjithashtu ju mund t i bëni këto ushtrime janë të gjitha me rezultat edhe me te larte sesa te shkoni në palestër.

Dobësitë: Në disa raste, një dietë me pak karbohidrate mund të rrisë nivelet e kolesterolit LDL (të keq). Dietat me shumë karbohidrate të ulëta mund të jenë gjithashtu të vështira për t’u ndjekur.

Në situata shumë të rralla, ndjekja e një diete me shumë pak karbohidrate mund të shkaktojë një gjendje të njohur si ketoacidoza, një gjendje e rrezikshme metabolike që mund të jetë fatale nëse lihet e patrajtuar.

Pajisja eshte lehtesisht e perdorshme nga te gjitha moshat dhe mund te paloset ta vendosni kudo ne shtepine tuaj pa zene vend. Total crunch has the best reviews even the best results in Albania

DYQANTAXI – ME LIRE ME MIRE!

Detaje Produkti

Pesha 5 kg
Be the first to review “Total crunch – Pajisje per palester ne shtepi – Bli Online”

Vleresime

Nuk ka vleresime

Main Menu

Total Crunch Pajisje per palester ne shitje online ne dyqan taxi

Total crunch - Pajisje per palester ne shtepi - Bli Online